Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vba wyszukiwanie, przenoszenie -

marysia30 31 Gru 2015 09:15 606 0
  • #1 31 Gru 2015 09:15
    marysia30
    Poziom 1  

Witam kolegów.
    Nie znam się na vba, jestem w tej dziedzinie zielona. Zwracam sie z prośba o pomoc.
    Mam plik exelowski zatytułowany "DANE".
    W nazwie arkusza "DANE' mam nazwy produktów.
    Pozostałych arkuszy będzie tyle ile jest produktów i z nazwami im odpowiadającymi.
    Tych produktów jest ponad 300. Dla potrzeb wybrałam tylko 9 a bedzie ich ponad 300.
    W wierszu 1 mam produkty o nazwach "Wodka", "fajki","chipsy". Chciała bym by makro skanowało zakres (w przykładzie "DANE") od B1 do D1 i wybierało słowa "wódka" i przeniosło produkty występujące w nastepnym wierszu do arkusza o nazwie produktu(w tym przypadku wodka) i umieszczało cyfre 1 w tych produktach, które w wystąpił po słowie "wodka" czyli "jajka","wodka","woda".
    Nazwa produktu może być w różnych komórkach.
    Jesli wystepuje przerwa jakaś makro zostawia tyle wierszy wolnych ile wystepuje w arkuszu "DANE". Nie wiem czy nie zamieszałam za bardzo?oczywiście tych wierszy może być i 1000 dziennie.
    Oczywiście do ze skanowania jest duża ilość wierszy.

Edit:
    Zapomniałam dodać że makro w wierszy 1 nie tylko wyszukuje produkt "wodka", ale to samo robi do pozostałych produktów w wtym wierszu. Jak przeanalizuje wiersz 1 i przeniesie dane, analizuje wiersz 2 i przenosi dane i dak dalej aż dane sie skończa.

0 0