Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat Toledo II 1.9 TDI 110kW - seat toledo ciężkie odpalanie nowy akumulator

31 Gru 2015 09:19 2352 20
  • Poziom 14  
    Witam

Mam seata toledo II od kiedy miałem uszczelnioną pompę wydawało mi się że ciężej pali . W serwisie sprawdzili to i mówili mi że mam dwie świece do wymiany ,pompy było sprawdzane dwa razy . Serwis nie byle jaki, pod banderolą Bosch i dużo zadowolonych klientów .

Wyjeżdżałem wiec zależało mi na czasie, było wtedy lato . Wymieniłem te wadliwe świece bo faktycznie dwie pod napięciem słabo grzały i później nie interesowałem się tym, kupiłem je na allegro pod mój silnik rok .Przed założeniem sprawdziłem grzały szybko ładnie się rozgrzewały. Wymieniłem dwie bo tamte rozgrzewały się identycznie .

Teraz przyszła zima i auto pali jak byłoby zapchane . Po wymianie akumulatora który miał już 4 lata, nic się nie zmieniło .Tylko tyle że po rozgrzaniu świec 2 razy pali bez problemu , ale wrażenie zapchania ciężko mu, brak tego uderzenia .
  • Poziom 28  
    Obroty rozrusznika podczas odpalania sprawdź.Możliwe że rozrusznik się kończy i za wolno kręci.
  • Poziom 14  
    Faktycznie tak trochę zgrzytał ostatnio ten rozrusznik ,czyli nie kupować tych dodatkowych świec? To nic nie da auto pracuje równo . Tylko tak ciężko pali nie że kręcę i nie pali tylko jak gdyby tego uderzenia nie było akumulator nowy naładowany(jakby byłby słabe uderzenie).

P.S Co z tym rozrusznikiem szczotki nowe ? cały szukać rozrusznik jak z tymi obrotami żeby to naprawić sprawdzić .
  • Poziom 28  
    Pod komputer i sprawdź z jaką prędkością kręci.Jeśli za wolno to raczej nie szczotki tylko panewki na wirniku i bendiksie.Ewentualnie mogą smażyć się styki w elektromagnesie. Wszystko da się nie wielkim kosztem zregenerować komuś kto się chociaż trochę orientuje o co tam chodzi,ale przede wszystkim trzeba się upewnić czy to jest to.
  • Poziom 14  
    Ok dziękuje podjadę chyba do mechanika i żeby mi to sprawdził dam znać.Chyba że na szrocie kupie za 50 zł bo widzę że po tyle chodzą i będzie taniej . Niż pod komputer z kosztami usługi za same sprawdzenie biorą 50 zł .
  • Poziom 24  
    Tulejki w rozrusznik trzy główne koszt z 15 pln a szczotki ocenisz jak rozbieżesz, tragedii nie ma sam ogarniesz.
  • Poziom 14  
    Dziękuje za wasze podpowiedzi. Tulejki gdzie to można kupić ? na allegro kupie ?
  • Poziom 24  
    Ja się zaopatruje w zakładzie gdzie regenerują altki i rozruszniki. Zapewne intrcars też by miał.

• Poziom 11  
    Witam, to że rozrusznik słabo kręci, może jeszcze wpływać cewka (elektromagnes) straty na wypalonych stykach i w tedy jest słaby przepływ prądu na rozrusznik, a co do kupowania używki i to jeszcze za 50 zł nie polecam bo kupisz to samo co masz lepiej zregenerować , o ile to rozrusznik pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Czyli kupić zestaw naprawczy rozrusznika do seata toledi II 1.9 tdi

• Poziom 11  
    Witam, co do tulejek to nie będziesz mieć problemu, ale ze szczotkami możesz mieć problem bo trzeba je przygrzać. A co do elektromagnesu i bendiksu to sam nie zrobisz, musisz kupić. Jak masz gdzie dać rozrusznik do regeneracji to daj a myślę że cenowo na jedno ci wyjdzie a fachowo zrobią,
  • Poziom 14  
    Czyli ile powinna wyjść mnie sama wymiana rozrusznika(ile mechanik powinien za to mnie skasowac) + regeneracja .Może lepiej kupić rozrusznik na szrocie z nowszego modelu i go sprawdzić przed włożeniem .
  • Poziom 28  
    Czyli sądzę że jesteś przekonany że jednak nie osiąga minimalnych obrotów.Wymiana tulejek to zdecydowanie tańsza opcja niż wymiana całego,pytanie tylko czy dasz radę to zrobić?Jeśli tak to klucze w łape i do roboty.

• Poziom 11  
    Może sama wymiana tulejek jest tańsza, ale czy to pomoże to nie wiadomo, a jak już będzie mieć wyciągnięty rozrusznik to go lepiej zrobić, niż zaraz go znowu wyciągać . Jak auto ma spory przebieg to bendiks i elektromagnes na pewno są w sporym stopniu zużyte. Zajmuje się tym to wiem z doświadczenia. Co do tego ile koszą mechanicy w twojej okolicy to nie wiem, ale uczciwie nie powinno kosztować więcej niż około 150 zł pełna regeneracja
  • Poziom 14  
    Może bym to zrobił latem , ale teraz sroga zima tu dzisiaj -10 :) . Tak samochód ma 320 000 przejechane i od 200 000 nic nie było robione nie wiem jak poprzedni właściciel , ale raczej też nic .

• Poziom 11  
    Radził bym teraz, jeśli czujesz się na siłach to zrób to sam, jeśli nie to mogę Ci pomóc, napisz na pw lub email
  • Poziom 24  
    W mojej mazdzie rozbierałem rozrusznik z przekładnią planetarną pierwszy raz i przyznam żadna filozofia, kobieta w firmie starter dosłownie rzuciła tylko okiem na rozebrany mój rozrusznik w jednorazuwce z marketu, podała trzy główne panewki i szczotkotrzymacz i powiedziała reszty się nie wymienia( panewek) jeśli nie mają dużego luzu i nie smarować nowych. To nie regeneracja pompy wtryskowej wiec śmiało można się za to zabrać.
  • Poziom 14  
    Witam informuje że to była jedna świeca, spaliła się możliwe że defekt ponieważ świece wymieniałem przed zimą . Sprawdziłem ja za pomocą jednego kabla . Z plusa od akumulatora pociągnąłem przewód (uwaga nie dotykać masy) i stykałem każdą świece osobno, jak była iskra świeca ok . Jedna świeca nie iskrzyła wymieniłem ją wstałem NGK i pali na dotyk . Dziękuje za poświecenie czasu i pomoc
  • Poziom 43  
    Przy tak dużym przebiegu, rozrusznik warto wziąć pod lupę, bo może kiedyś nie zakręcić, tak jak niegdyś mnie, w środku nocy w lesie. W nocy i w dodatku w lesie, raczej nikt się nie zatrzyma, by auto popchnąć/pociągnąć. Kiblowałem do rana :-)

Pozdrawiam.
  • Poziom 14  
    :) Masz rację, ale gorszy jest uszkodzony alternator wiem co mówię za daleko się nie ujedzie :) .Rozrusznik po odpaleniu mi zgrzyta, więc czas już na niego .
  • Poziom 43  
    Z uszk. alternatorem zawsze te parę km ujedziesz. Jak padnie rozrusznik, to nie zapalisz silnika i nie ujedziesz nawet metra, zwłaszcza (tak jak w moim przypadku) ciężarówką. :cry:

granderik napisał:
    Rozrusznik po odpaleniu mi zgrzyta, więc czas już na niego .

I to najwyższy czas! Szkoda choćby wieńca!
    Pozdrawiam.