Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przełącznik processor/normal we wzmacniaczu itp.

Ajwer 31 Gru 2015 15:27 570 1
  • #1 31 Gru 2015 15:27
    Ajwer
    Poziom 2  

Witam serdecznie.

Niedawno zakupiłem wzmacniacz Arcam Alpha 8r. Jest jedna rzecz którą przemilczano w instrukcji obsługi. Na tyłach wzmacniacza mam przełącznik processor/normal. Nie bardzo wiem do czego on służy.

Wydaje mi się że w trybie processor wzmacniacz działa jako końcówka mocy i wykorzystywany jest w przypadku gdy sygnał podawany na wejście ma wysoki poziom natomiast tryb normal jest dla źródeł o niskim poziomie i wykorzystywany jest przedwzmacniacz. Poprawcie mnie jeśli się mylę.

Druga sprawa to często poruszane brumienie. Wcześniej na NAD 3020 tego nie było na arcamie brumienie było dość mocne szczególnie na wejściu phono. Oczywiście instalację mam u układzie TN-C i nic z tym nie zrobię. Polecam wszystkim w takiej sytuacji odłączać w mieszkaniu kolejne urządzenia i sprawdzać jaki jest efekt. U mnie okazało się że siał kabel zasilający od drukarki, po wymianie poziom brumienia zmalał drastycznie. Drugim źródłem jest antena telewizyjna (zamówiłem już separator galwaniczny). Jednak nie da się całkowicie uciec od brumienia, każdy zasilacz impulsowy od razu słychać w głośnikach na ustawieniu phono. Nieco pomaga u mnie także nie uziemianie obudowy wzmacniacza (brak bolca) lub wyłączenie wszystkich zasilaczy impulsowych przed odsłuchem winyli.

Czy coś jeszcze można zrobić aby zniwelować brumienie jeszcze bardziej oczywiście pomijając wymianę instalacji na TNC-S.

Acha jeszcze jedno czy podłączanie źródeł do wzmacniacza podczas gdy jest włączony może doprowadzić do uszkodzenia. Nigdy się z tym nie spotkałem ale w instrukcji podają że nie wolno??

pozdrawiam
    Łukasz

0 1