Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MSI GTX 960 - Zwiększenie napięcia

Knajcik8 31 Gru 2015 16:23 1566 5
  • #1 31 Gru 2015 16:23
    Knajcik8
    Poziom 13  

Witam, o ile mogę bezpiecznie podnieść napięcie na karcie graficznej programem msi afterburner? Czy da się coś jeszcze wycisnąć z tej karty graficznej? Po zwiększeniu taktowań robi błędy pod obciążeniem, dlatego chciałbym podnieść napięcie, ale nie wiem gdzie jest górna granica, albo co się stanie gdy tę wartość przekroczę.

Zasilacz zalman zm500gs

0 5
  • #2 01 Sty 2016 14:56
    matrixneo007
    Poziom 30  

Jak się ne znasz to raczej się w to nie baw OC to nie zabawa.Każda karta graficzna się inaczej kreci tak samo jak procesor.

0
  • #3 01 Sty 2016 14:59
    Knajcik8
    Poziom 13  

Dlatego chcę się poznać i się dowiedzieć, chyba od tego jest forum?

Chce tylko wiedzieć ile mogę bezpiecznie podbić jej napięcie, nie mówię o hardkorowym podrkęcaniu

0
  • #4 06 Lut 2016 00:57
    leven
    Poziom 37  

Pokaż GPU-Z "sensors" podczas obciążenia.

To samo po podniesieniu napięcia w AF.

Suwaczek napięcia daj na połowę skali.

W opcjach AF musisz odblokować możliwość regulacji napięcia.

Jeżeli nie będzie takiej możliwości, trzeba zmodyfikować bios karty, jeżeli nie jest zabezpieczony przez producenta.

0
  • #5 06 Lut 2016 17:59
    Knajcik8
    Poziom 13  

Mogę podnieść o max 100mV Czy ta wartość napięcia jest bezpieczna?

0
  • #6 06 Lut 2016 18:09
    sylweksylwina
    Red. Komputery FAQ

Raczej jest bezpieczna, i tak maksymalne napięcie jest zapisane w biosie karty. Bez modyfikacji biosu nie powinieneś nic uszkodzić. @matrixneo007 Jak ktoś się zna to modyfikuje bios karty jak podkręca :D Jak ktoś się nie zna ma do dyspozycji zakresy TDP oraz napięć takie jak ustalił producent, a są to zazwyczaj wartości bezpieczne. Czujniki napięć mają swój limit, przynajmniej ja tak mam w GTX 970 od gigabyte - u mnie jest to 1.275V, jak ustawimy napięcie powyżej tej wartości to czujnik i tak tego nie zarejestruje.

0