Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A3 1.8T 2001 - nagly brak wyswietlania temperatury na wyswietlaczu zegarów

PozioYPozio 31 Gru 2015 18:04 1167 7
  • #1 31 Gru 2015 18:04
    PozioYPozio
    Poziom 9  

Witam.

Jakis czas temu kupilem Audi A3 2001. Licznik bez FIS. Tylko polowiczny wyswietlacz, ktory pokazuje otwarcie drzwi, "OK" po odpaleniu, kontrolke zuzycia klockow.

Wyczytalem ze powinna tez byc temeperatura. No i znalazlem porade, wszedlem Vagiem w licznik, kanal 19 , wpis zmieniony z 0 na 1. i elegancko.

Zaczeło pokazywac temperature (kupilem dzien wczesniej nowy czujnik w zderzak).

Teraz mija miesiac i nagle wsiadam i brak wskazan temp na tym wyswietlaczu.

Podlaczam vaga wchodze w kanal juz nie pamietam ktory(temperatura zewn.) pokazuje -3 czyli tyle ile jest. W ukrytym menu climatronic na panelu srodkowym wartosc ta sama. Odlaczam czujnik pokazuje na Vagu -8 a climatronic( pozycja 55- temp czujnika G17) wartosci sie zmieniaja, ale nie drastycznie.
    W liczniku pokazuje blad czujnik G17(gdy go odlacze). Gdy jest podlaczony bledu nie ma.

Probowalem zmienic w kanale 19 wartosc na 0, potem znowu na 1. Nic.
    Odlaczylem akumulator na caly dzien - nic.

Uwalilo wsad?

Dziwnym trafem dzien/dwa wczesniej nie chcialo mi wlaczyc sprezarki od klimy, ciagle startowalo sprzeglo i obroty spadaly. (mniej wiecej co 10s sprzeglo probuje wlaczyc kompresor i nic, i tak w kolo)

nie chcialem zakladac nowego tematu ale w podobnym jest napisane, ze temat wygasl - dopisz cos tylko jesli masz porade. tak wiec zalozylem nowy temat.

0 7
  • #2 31 Gru 2015 18:14
    DJ ANNUS
    Poziom 31  

Najpewniej gaz r134 uciekł z ukłądu chłodzenia.

0
  • #3 31 Gru 2015 19:27
    PozioYPozio
    Poziom 9  

Rozumiem, ale w takim przypadku powinien gdzieś się ukazać błąd. Podpinam VAg i nic.

Ale pozostanmy przy czujniku temp. Najbardziej interesuje mnie ten problem. Bo nie wierzę że brak czynnika ma wpływ na wyświetlanie temperatury.

0
  • #4 31 Gru 2015 19:46
    DJ ANNUS
    Poziom 31  

PozioYPozio napisał:
    Podpinam VAg i nic.

Zobaczysz to tylko w czasie pracy klimatyzacji.. Przez te kilka sekund.

0
  • #5 02 Sty 2016 22:35
    Bardanos
    Poziom 9  

Sprawdź tak jak kolega wyżej pisze czynnik no i czy nie masz zwarcia na czujniku temp. zewnętrznej - u mnie poprzedni właściciel zerwał czujnik i po drodze do niego była kostka, zabezpieczona izolacją, która po prostu ze starości odpadła i czujnik szalał, raz pokazywał temperaturę a raz nie, czasem poprawną a czasem zimą + 30 stopni ;p

0
  • #6 03 Sty 2016 17:11
    PozioYPozio
    Poziom 9  

wszystko sie zgadza, ale tak jak pisalem powyzej. temp na Vagu i w climatroniku jest (wydaje mi sie ok) BO patrze na termometr na dworze kolo domu i jest podobna temp. Dodatkowo jak dotkne palcem czujnik i przytrzymam to temperatura wedruje powoli na +.
    jedynie chodzi ze nie przenosi tego na wyswietlacz na zegarach. przejrze jednak okablowanie.

co do kompresora spojrze na to jak opadna mrozy, bo z tego co mi sie wydaje to on i tak sie nie zalaczy ponizej -5.

0
  • #7 03 Sty 2016 17:24
    DJ ANNUS
    Poziom 31  

Kolego zdiagnozuj temperaturę zewnętrzną w liczniku a nie w klimatroniku.

0
  • #8 06 Sty 2016 15:48
    PozioYPozio
    Poziom 9  

polaczylem sie z zegarami. jak widac na ponizszym rysunku brak bledów.
    gdy odlacze czujnik zewn temp. pojawia sie blad czujnika g17.
    zastanawia mnie dlaczego w bloku 3 pokazuje temp. 30' (auto nie odpalane od wczoraj a temp na zewnatrz -5 do -10).
    no i zrobilem kilka zdjec pozostalych blokow
    Audi A3 1.8T 2001 - nagly brak wyswietlania temperatury na wyswietlaczu zegarów Audi A3 1.8T 2001 - nagly brak wyswietlania temperatury na wyswietlaczu zegarów
    w tym samym czasie sprawdzilem jaka temp. jest na kanale 55 w klimatroniku (temp czujnika G17):

co moze być nie tak?

@@ rozwiazalem problem, nalezy wpisac wartosc 10 a nie 1 w kanale 19.
    probowalem kilka razy i wreszcie sie udalo.

0
  Szukaj w 5mln produktów