Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakup pralki Bosch Model WAY24742PL & Hoover

Wojtip 31 Gru 2015 18:27 4827 9
  • #1 31 Gru 2015 18:27
    Wojtip
    Poziom 10  

Witam.
    Planuję zakupić pralkę (obecnie dla singla) myślę o
    Bosch Model WAY24742PL
    Bosch Model WAW24540PL
    Bosch Model WAW24440PL

kontra, coś ze stajni firmy Hoover w podobnej cenie.
    Dlaczego firma Hoover? Do tej pory myślę około 14 lat w rodzinie 3 osobowej była używana pralka Hoover AL 80 pracuje wyśmienicie do tej pory bez żadnej awarii bez żadnych oznak korozji _ pralka posiada dodatkową dyszę która spruskuje pranie od przodu i środka.
    Proszę o sugestię i ewentualne propozycje. Dlaczego Bosch? Nie wiem kieruję się marką oraz wielką propozycją programów myślę dla singla przydatna kwestia. -ale poczytałem troszkę (korozja widziałem naocznie na pralkach, szwankująca elektronika)
    Proszę o podpowiedzi

0 9
  • #2 03 Sty 2016 17:32
    jr1
    Poziom 11  

Jeżeli Bosch to raczej seria WAE,WLG-rozbierany bęben,produkowane u nas, powyższych serii nie znam. Ale i tak Bosch, Siemens, Gorenje i wiele innych jest własnością Elektroluksa,więc ogląd jest względny. Hoover w pralkach jest bardzo, bardzo krytykowany w UK, nie wiem czy jest samodzielny, mam ich odkurzaczyk od 15 lat i jest bardzo ok.
    pozdrawiam

0
  • #3 03 Sty 2016 19:09
    2679157
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 03 Sty 2016 21:10
    Przemeek1988
    Poziom 22  

WAE / WAN - produkowane w Polsce. WLG - Rosja.
    Gorenje nie należy do nikogo, samodzielna marka. Zakłady produkcyjne głównie w Słowenii.

0
  • #5 08 Sty 2016 09:10
    jr1
    Poziom 11  

jr1 napisał:
    Jeżeli Bosch to raczej seria WAE,WLG-rozbierany bęben,produkowane u nas, powyższych serii nie znam. Ale i tak Bosch, Siemens, Gorenje i wiele innych jest własnością Elektroluksa,więc ogląd jest względny. Hoover w pralkach jest bardzo, bardzo krytykowany w UK, nie wiem czy jest samodzielny, mam ich odkurzaczyk od 15 lat i jest bardzo ok.
    pozdrawiam

Tak pokręciłem-sorki. Elektroluks ma AEG, Zanussi i jeszcze coś.
    Ale WAE (Polska) i WLG (Rosja) mają rozbieralne bębny i są OK.

0
  • #6 08 Sty 2016 11:16
    Przemeek1988
    Poziom 22  

Mylisz dalej. Electrolux to szwedzka firma ,która sprzedaje sprzęt pod trzema markami:
    - najwyższa półka: AEG
    - średnia półka: Electrolux
    - najniższa półka: Zanussi.

Jeśli chodzi o Boscha ,to pralki produkowane w Polsce to seria WAE i ostatnio doszła seria WAN.

1
  • #7 08 Sty 2016 11:58
    jr1
    Poziom 11  

Przemeek1988 napisał:
    Mylisz dalej. Electrolux to szwedzka firma ,która sprzedaje sprzęt pod trzema markami:
    - najwyższa półka: AEG
    - średnia półka: Electrolux
    - najniższa półka: Zanussi.

Jeśli chodzi o Boscha ,to pralki produkowane w Polsce to seria WAE i ostatnio doszła seria WAN.

Sądzę że nie mylę WIKI:"Elektrolux -Producent m.in. pralek, zmywarek, lodówek, odkurzaczy i kuchenek pod markami takimi jak: Electrolux, AEG, Zanussi, Eureka, Faure i Frigidaire." jakości nie stopniowałem
    ale się wyłączam bo to OFF

0
  • #9 31 Sty 2019 08:33
    sp3qfo
    Poziom 10  

Witam,

W temacie nikt z przedmówców nie podał opinii na temat pralki WAY24742PL wspomnianej w pierwszym poście. Myślę o zakupie powyższej półki i stąd pytanie w zakresie przyszłego serwisowania tj awaryjności silnika bezszczotkowego i możliwości wymiany łozysk nie koniecznie z całym bębnem.

0
  • #10 31 Sty 2019 09:22
    PanAGD
    Poziom 22  

sp3qfo napisał:
    Myślę o zakupie powyższej półki i stąd pytanie w zakresie przyszłego serwisowania tj awaryjności silnika bezszczotkowego i możliwości wymiany łozysk nie koniecznie z całym bębnem.

Seria WAY to już wyższa półka, bardzo fajne pralki pod względem parametrów. Niestety łożyska są niewymienialne. Co do awaryjności silnika bezszczotkowego, to Bosch daje 10 lat gw. Oczywiście zaraz dostanę repost, że "najczęściej" pada moduł sterowania silnika. Tak na prawdę, to Bosch nie jest firmą wydmuszką, która wypuszcza byle co na rynek, a później niech się ludzie martwią. Im też zależy na utrzymaniu pozycji lidera AGD. Więc tych silników bym się nie bał. Ale za same łożyska, to ktoś powinien dostać po głowie ;)

0