Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo g505 - Komunikat - Komputer wymaga naprawy

31 Gru 2015 19:06 1452 5
  • Poziom 10  
    Witam, instalowalam gre. Laptop zrestartowal i juz nie uruchomil sie system (windows 8.1). Pokazal sie niebieski ekran i napis odzyskiwanie systemu windows, ale nic nie moglam kliknac zeby zaczelo. Juz kiedys tak mialam i moglam wybrac odswiezanie systemu bo wtedy nie usuwa mi moich plikow, tylko ze nie pamietam jak to robilam... Wlaczylmi sie Bios. Co mam w nim kliknac?
    Jest:
    Boot
    Boot mode [uefi]
    Efi
    Windows boot manager

Co mam zrobic? Prosze o szybka pomoc. Zalezy mi na odswiezeniu systenu, nie chce stracic waznych plikow.
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Teoretycznie ostatnią, ale to nie ma znaczenia akurat na tym etapie, zależy co się stanie po zabotowaniu.
  • Spec od komputerów
    Angel1990 napisał:

Co mam zrobic? Prosze o szybka pomoc. Zalezy mi na odswiezeniu systenu, nie chce stracic waznych plikow.

Pliki nie były takie super ważne jeżeli nie zrobiłeś kopi przed instalacją i trzymałeś je na partycji systemowej gdzie są najbardziej narażone na uszkodzenie.
    Przed poważniejszymi zmianami w systemie ( szczególnie instalowanie gier pobranych z netu ) należy zrobić obraz systemu żeby było z czego przywrócić w razie niepowodzenia.
    Jak nie wystartuje windows to skopiuj pliki pod linuksem-live.
    Pozdrawiam
  • Poziom 22  
    A kto robi kopię systemu, przed instalajcją gry ? ;-)
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    cyberdelia napisał:
    A kto robi kopię systemu, przed instalajcją gry ? ;-)

Każdy kto ceni swój czas i dane. Przy grach pobranych z netu z niepewnych źródeł to podstawa bezpiecznego działania. Przywrócenie systemu z kopii trwa max 1 godzinę a naprawa windowsa wielokrotnie dłużej i nie zawsze się udaje i nigdy nie ma pewności czy jakiś "syf" po instalacji nie został.
    Mam na myśli oczywiście obraz systemu a nie punkty przywracania bo te i tak są bezużyteczne przy poważniejszych uszkodzeniach windowsa.
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    linuks napisał:
    Przy grach pobranych z netu z niepewnych źródeł

Tylko że to gra z oryginalnej płyty, a mianowicie GT Legends. Po instalacji wyskoczyło jakieś okienko zabezpieczeń, prosiło o zrestartowanie komputera, zrobiłam to, no i jak w temacie... Ale na szczęście dotarłam do opcji odświeżenia systemu i już jest wszystko ok. Dziękuję za odpowiedzi :)