Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

win7 - nie potrafi się wyłączyć

01 Sty 2016 00:11 858 6
  • Poziom 27  
    System sporadycznie nie potrafi się zamknąć-stoi na animacji "zamykanie systemu" aż do rozładowania baterii albo do wyłączenia włącznikiem.
    System to win7 home premium 64bit, laptop lenovo g575.
    System przeskanowany, antywirus odinstalowany, bez zmian. Przy pomocy "msconfig" wyłączyłem wszystkie programy w polach"usługi" i "uruchamianie" nie licząc usług firmy microsoft-bez zmian. Żadnego punktu przywracania nie mam, nie wiem tez kiedy to się zaczęło, bo zdarza się raz na kilka prób. To samo przy uruchamianiu diagnostycznym i selektywnym.
  • Moderator - Komputery Serwis
    Zerknij, czy w podglądzie zdarzeń nie ma informacji o wiszących procesach. Możesz sprawdzić jeszcze krytyczne pliki systemowe komendą sfc /scannow z wiersza poleceń (z uprawnieniami administratora). Może jakiś plik systemowy jest uszkodzony i powoduje takie akcje.
  • Poziom 27  
    Gdzie w podglądzie zdarzeń znajdę te informacje?
    Przeskanowałem komendą sfc /scannow i żadnych błędów nie wykryło.
  • Moderator - Komputery Serwis
    W podglądzie zdarzeń musisz się zająć wszystkimi zdarzeniami będącymi błędami, przeczytać je i zinterpretować. Najpewniej w części odpowiadającej za zdarzenia dla systemu mogą być umieszczone takie problemy.
  • Poziom 27  
    Jedyne błędy które się inkrementują(niezależnie czy system da radę się zamknąć czy nie) są związane z siecią. Np. "komputer o adresie ip 1234567 nie pozwolił przyjąć IP 12345678", albo "w sieci istnieje już komputer o takiej nazwie"-czy to może powodować takie zachowanie systemu?
  • Poziom 27  
    Dysk wydaje się być ok.
    win7 - nie potrafi się wyłączyć

Przetestuję bez sieci.