Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung Galaxy S4 i9500, jak wymienić sam wyświetlacz, dotyk nieuszkodzony ?

nono91 01 Jan 2016 00:18 3873 12
    nono91
    Level 10  
    Witam, w samsungu galaxy s4 pękł mi wyświetlacz ( szybka jest cała) , po upadku kantem na ramkę. Jako że cena samego wyświetlacza jest bardzo droga, pomyślałem że znajdę używanego, uszkodzonego s4 z sprawnym wyświetlaczem i wymienię go.
    Na allegro można kupić szybkę za około 20 zł, ekran wziąłbym z kupionego(uszkodzonego ) telefonu , ale co z dotykiem , czy on jest jakoś połączony z samym ekranem?, na filmikach nie widziałem samego dotyku jako osobnej części. Z tego co widzę w innych telefonach od szybki idzie kabel,więc dotyk jest razem z szybką.
    Czy klej tp-100 będzie odpowiedni dla tego wyświetlacza ?
    buli1
    Level 25  
    nono91 wrote:
    Witam, w samsungu galaxy s4 pękł mi wyświetlacz ( szybka jest cała) , po upadku kantem na ramkę. Jako że cena samego wyświetlacza jest bardzo droga, pomyślałem że znajdę używanego, uszkodzonego s4 z sprawnym wyświetlaczem i wymienię go.
    Na allegro można kupić szybkę za około 20 zł, ekran wziąłbym z kupionego(uszkodzonego ) telefonu , ale co z dotykiem , czy on jest jakoś połączony z samym ekranem?, na filmikach nie widziałem samego dotyku jako osobnej części. Z tego co widzę w innych telefonach od szybki idzie kabel,więc dotyk jest razem z szybką.
    Czy klej tp-100 będzie odpowiedni dla tego wyświetlacza ?

S4 czyli masz wyświetlacz razem z dotykiem (po twojemu szybka). Czyli wyświetlacz się sklejony z dotykiem. Wymiana samego wyświetlacza- jak chcesz to sam robić powodzenia i kup od razu nowy wyświetlacz razem z dotykiem.
    nono91
    Level 10  
    Podczas odrywania szybki od wyświetlacza ,jest możliwość że dotyk nie zostanie na wyświetlaczu? Czy jest to po prostu całość ( dotyk i wyświetlacz) i nie ma możliwości oddzielenia dotyku a tylko szybka się odklei ?
    buli1
    Level 25  
    nono91 wrote:
    Podczas odrywania szybki od wyświetlacza ,jest możliwość że dotyk nie zostanie na wyświetlaczu? Czy jest to po prostu całość ( dotyk i wyświetlacz) i nie ma możliwości oddzielenia dotyku a tylko szybka się odklei ?

Trosze się pospieszyłem to powiano ci wyjaśnić.
    Wpisz to:(Samsung Galaxy S4 i9500 i9505 - Oddzielenie szybki od ekranu dotykowego i LCD) wiesz gdzie i masz cały filmik.
    rekordgsm
    Level 31  
    Reasumując w s4 dotyk i wyświetlacz to jeden element nierozdzielny, szybka to drugi element rozdzielny od wyświetlacza.
    porosty
    Level 10  
    nie bój żaby dasz radę. Oglądnij filmik i podobne.

oglądnij kilka filmików i będziesz wiedział co i jak.

rada ode mnie : zaopatrz się w kilka kostek do gitary - twardych i miękkich oraz dobry śrubokręt na ten rozmiar śrubki - najlepiej kup jeden i nie oszczędzaj kasy kupując zestaw śrubokrętów - nie zepsujesz śrubek.
    rekordgsm
    Level 31  
    Co ten film wnosi do temau?
    Do autora tematu, jeśli masz uszkodzony wyświetlacz to masz do wymiany cały moduł: wyświetlacz z panelem dotykowym i szybą i nic tu nie wykombinujesz.
    nono91
    Level 10  
    Dzięki za pomoc. A odnośnie tego że trzeba wymienić również szybkę , to chyba nie dokończ prawda , bo skoro nie jest rozbita to wystarczy że wezmę wyświetlacz z innego telefonu , gdzie szybka była rozbita, szybkę z mojego telefonu gdzie ekran jest rozwalony- odkleję i nakleję na tamten wyświetlacz ? ( W teorii , w praktyce to szybka jest tania więc kupie nową)
    rekordgsm
    Level 31  
    Nie masz pojęcia co piszesz.
    nono91
    Level 10  
    Może wyjaśnisz co masz na myśli ?
    tino2003
    Admin of GSM Group
    nono91 wrote:
    Może wyjaśnisz co masz na myśli ?

Czytaj kolego ze zrozumieniem co było wcześniej napisane.
    W tym modelu możesz sobie samodzielnie wymienić jedynie kompletny fullset czyli dotyk + LCD innej opcji nie ma.
    Serwisy dysponują sprzętem który pozwala rozdzielić szybkę od LCD więc podejdź i zapytaj o koszt takiej usługi.
    nono91
    Level 10  
    Czytam ze zrozumieniem dlatego
    rekordgsm wrote:
    Reasumując w s4 dotyk i wyświetlacz to jeden element nierozdzielny, szybka to drugi element rozdzielny od wyświetlacza.

Na podstawie tego, wiem że dotyk i wyświetlacz to całość a szybkę można oddzielić co zamierzam zrobić.
    tino2003
    Admin of GSM Group
    nono91 wrote:
    a szybkę można oddzielić co zamierzam zrobić.

W takim razie czekamy na efekty :D
    Tymczasem zamykam gdyż wszystko zostało wyjaśnione.