Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung Galaxy S4 i9500, jak wymienić sam wyświetlacz, dotyk nieuszkodzony ?

01 Jan 2016 00:18 3567 12
  • Level 10  
    Witam, w samsungu galaxy s4 pękł mi wyświetlacz ( szybka jest cała) , po upadku kantem na ramkę. Jako że cena samego wyświetlacza jest bardzo droga, pomyślałem że znajdę używanego, uszkodzonego s4 z sprawnym wyświetlaczem i wymienię go.
    Na allegro można kupić szybkę za około 20 zł, ekran wziąłbym z kupionego(uszkodzonego ) telefonu , ale co z dotykiem , czy on jest jakoś połączony z samym ekranem?, na filmikach nie widziałem samego dotyku jako osobnej części. Z tego co widzę w innych telefonach od szybki idzie kabel,więc dotyk jest razem z szybką.
    Czy klej tp-100 będzie odpowiedni dla tego wyświetlacza ?
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 25  
    nono91 wrote:
    Witam, w samsungu galaxy s4 pękł mi wyświetlacz ( szybka jest cała) , po upadku kantem na ramkę. Jako że cena samego wyświetlacza jest bardzo droga, pomyślałem że znajdę używanego, uszkodzonego s4 z sprawnym wyświetlaczem i wymienię go.
    Na allegro można kupić szybkę za około 20 zł, ekran wziąłbym z kupionego(uszkodzonego ) telefonu , ale co z dotykiem , czy on jest jakoś połączony z samym ekranem?, na filmikach nie widziałem samego dotyku jako osobnej części. Z tego co widzę w innych telefonach od szybki idzie kabel,więc dotyk jest razem z szybką.
    Czy klej tp-100 będzie odpowiedni dla tego wyświetlacza ?

S4 czyli masz wyświetlacz razem z dotykiem (po twojemu szybka). Czyli wyświetlacz się sklejony z dotykiem. Wymiana samego wyświetlacza- jak chcesz to sam robić powodzenia i kup od razu nowy wyświetlacz razem z dotykiem.
  • Level 10  
    Podczas odrywania szybki od wyświetlacza ,jest możliwość że dotyk nie zostanie na wyświetlaczu? Czy jest to po prostu całość ( dotyk i wyświetlacz) i nie ma możliwości oddzielenia dotyku a tylko szybka się odklei ?
  • Level 25  
    nono91 wrote:
    Podczas odrywania szybki od wyświetlacza ,jest możliwość że dotyk nie zostanie na wyświetlaczu? Czy jest to po prostu całość ( dotyk i wyświetlacz) i nie ma możliwości oddzielenia dotyku a tylko szybka się odklei ?

Trosze się pospieszyłem to powiano ci wyjaśnić.
    Wpisz to:(Samsung Galaxy S4 i9500 i9505 - Oddzielenie szybki od ekranu dotykowego i LCD) wiesz gdzie i masz cały filmik.
  • Level 31  
    Reasumując w s4 dotyk i wyświetlacz to jeden element nierozdzielny, szybka to drugi element rozdzielny od wyświetlacza.
  • Level 10  
    nie bój żaby dasz radę. Oglądnij filmik i podobne.

Link

oglądnij kilka filmików i będziesz wiedział co i jak.

rada ode mnie : zaopatrz się w kilka kostek do gitary - twardych i miękkich oraz dobry śrubokręt na ten rozmiar śrubki - najlepiej kup jeden i nie oszczędzaj kasy kupując zestaw śrubokrętów - nie zepsujesz śrubek.
  • Level 31  
    Co ten film wnosi do temau?
    Do autora tematu, jeśli masz uszkodzony wyświetlacz to masz do wymiany cały moduł: wyświetlacz z panelem dotykowym i szybą i nic tu nie wykombinujesz.
  • Level 10  
    Dzięki za pomoc. A odnośnie tego że trzeba wymienić również szybkę , to chyba nie dokończ prawda , bo skoro nie jest rozbita to wystarczy że wezmę wyświetlacz z innego telefonu , gdzie szybka była rozbita, szybkę z mojego telefonu gdzie ekran jest rozwalony- odkleję i nakleję na tamten wyświetlacz ? ( W teorii , w praktyce to szybka jest tania więc kupie nową)
  • Level 31  
    Nie masz pojęcia co piszesz.
  • Level 10  
    Może wyjaśnisz co masz na myśli ?
  • Admin of GSM Group
    nono91 wrote:
    Może wyjaśnisz co masz na myśli ?

Czytaj kolego ze zrozumieniem co było wcześniej napisane.
    W tym modelu możesz sobie samodzielnie wymienić jedynie kompletny fullset czyli dotyk + LCD innej opcji nie ma.
    Serwisy dysponują sprzętem który pozwala rozdzielić szybkę od LCD więc podejdź i zapytaj o koszt takiej usługi.
  • Level 10  
    Czytam ze zrozumieniem dlatego
    rekordgsm wrote:
    Reasumując w s4 dotyk i wyświetlacz to jeden element nierozdzielny, szybka to drugi element rozdzielny od wyświetlacza.

Na podstawie tego, wiem że dotyk i wyświetlacz to całość a szybkę można oddzielić co zamierzam zrobić.