Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowniki flash WIN XP 64bit -

YMorfeusz 01 Sty 2016 14:18 696 2
  • #1 01 Sty 2016 14:18
    YMorfeusz
    Poziom 9  

Podaje link jesli ktos ma problem ze znalezieniem Adobe Flash Playera do przegladarki na systemie WinXP 64 bit, znalazlem fajna stronke z starszymi wersjami tego produktu poniewaz wejscie na oficjalna strone adobe flash payera przekierowuje do wersji 32 bitowej, oto link:

http://www.oldapps.com/flash_player.php?system=Windows_XP_x64

Niestety nie moge znalezc polskich znakow bez wgrywania spolszczenia
    ktore podobno jest nie pelne czy uszkodzone jak kiedys slyszalem, macie jakies pomysly skad wziasc polskie znaki ??

0 2
  • #2 01 Sty 2016 15:40
    sosarek

Poziom 43  

Nie było oficjalnej polskiej wersji 64bitowego XP - tylko angielska i nieoficjalne spolszczenia.

0
  • #3 04 Sty 2016 21:57
    Gelip
    Poziom 28  

Podczepiam się pod temat aby obwieścić iż udało mi się zainstalować aktualną wersję 20.0.0.267 flash'a w systemie WinXP x64 - obie wersje 32 i 64 bit. Normalnie nie da się tego zrobić ani za pomocą pliku online installer - flashplayer20_a_install.exe pobranego ze strony Adobe ani za pomocą pliku offline installer - install_flash_player_20_plugin.exe ponieważ po dwukrotnym kliknięciu na którykolwiek z plików nic się nie dzieje.

Nie wiem czy to ma coś do rzeczy ale wczoraj przywróciłem system z obrazu który wykonałem chyba rok temu. Zawierał on takie wersje przeglądarek i pluginów flash:

ArchitekturaWersjaLokalizacja
    Firefoxx8632.0.3C:\Program Files (x86)\Mozilla Firefox\firefox.exe
    Chromex6437.0.2062.120C:\Program Files\Chrome\chrome.exe
    Flash NPAPIx8615.0.0.152C:\WINDOWS\SysWOW64\Macromed\Flash\NPSWF32_15_0_0_152.dll
    Flash NPAPIx6415.0.0.152C:\WINDOWS\system32\Macromed\Flash\NPSWF64_15_0_0_152.dll
    Flash PPAPIx6415.0.0.152C:\Program Files\Chrome\PepperFlash\pepflashplayer.dll

Jak widać Chrome x64 korzysta z własnej wtyczki 64-bit PPAPI a Firefox x86 z wtyczki systemowej 32-bit NPAPI

Zrobiłem to tak:
    • zainstalowałem wersję install_flash_player_18_plugin.exe (17,9MB)
      Zaktualizowało mi to obie wtyczki 32 i 64 bit
    • po kilku restartach komputera pojawiło się na Pulpicie okno, że jest dostępna nowa wersja wtyczki Flash więc kliknąłem aby aktualizował. Zaktualizowało mi to oczywiście obie wersje 32 i 64 bit
    • Chrome nadal korzysta ze swojej wtyczki 15.0.0.152 PPAPI

Ręcznie za ch....ę nie da się aktualizować z wersji 18 do najnowszej :-(

Przywróciłem system od nowa aby to wszystko sprawdzić, zainstalowałem wersję 18 i czekam na to okienko gdzie będę mógł aktualizować do najnowszej ale coś się doczekać nie mogę - restartowałem kilka razy komputer i nic. Jak je wymusić? Sprawdziłem w systemie nie działa żadna usługa ani w autostarcie nie ma żadnej aplikacji która by działała w tle i sprawdzała aktualizacje. W Panelu sterowania x86 jest tylko panel Flash Player i na zakładce Updates mam zaznaczone: Notify me to install updates:

Od razu mówię, że przycisk Check Now przenosi na stronę Adobe gdzie wyświetla okienko Version Information:
    po kliknięciu na które można pobrać wersję online instalatora 20 którego właśnie nie da się zainstalować.

Jak wymusić okienko notyfikacji które pojawia się samo tuż po uruchomieniu systemu gdy jest dostępna nowa wersja Flash? Kiedyś to okno wyglądało tak:
    teraz jest mniejsze, bardziej prostokątne i chyba z czarnym tłem.

Dodano po 1 [godziny] 17 [minuty]:

OK, pojawiło mi się znowu samo :-) a wygląda tak:
    W menedżerze zadań widać iż jest to aplikacja o nazwie: FlashUtil64_18_0_0_324_Plugin.exe:
    odpalona z lokalizacji:
    Code:
    C:\WINDOWS\system32\Macromed\Flash

Więc zgłosiła mi się 64-bitowa notyfikacja. Po kliknięciu na Install pobiera mi z netu plik InstallFlashPlayer.exe około 18MB do lokalizacji plików tymczasowych i pojawia się okno z akceptacją licencji:
    Okazuje się iż pliki mają inną sumę kontrolną więc nie są identyczne i ten plik InstallFlashPlayer.exe da się odpalić w systemie:
    Tajemnica nie uruchamiania się tego pliku tkwi tutaj:
    Po kliknięciu na Unblock można normalnie zainstalować aktualizację :-)
    YMorfeusz napisał:
    poniewaz wejscie na oficjalna strone adobe flash payera przekierowuje do wersji 32 bitowej

Nieprawda, aktualizacja instaluje w systemie obie wersje 32-bit i 64-bit:
    Zresztą to pewnie zależy od przeglądarki z jakiej próbujesz aktualizować.

0