Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki wzmacniacz do Diamond 10.6 , BDP , CD i dekoder TVK

andamira 01 Sty 2016 15:43 633 3
  • #1 01 Sty 2016 15:43
    andamira
    Poziom 9  

Chcąc naprawić błąd / kupno pioneer vsx 329 / planuję zakupić wzmacniacz stereo.
    Stala niezmienna jak na razie to kolumny kolumny wharfedale diamond 10.6 (6 omow) podoba mi sie ich dźwięk, wyglad no i nie dawno je nabyłem .
    Wzmacniacz bedzie obsługiwać odtwarzacz CD ( ewentualne propozycje) BDP pioneer 170k ( bo oglądam i słucham koncerty) oraz dekoder vectry .
    Piorytet odsłuch muzyki. Dlatego dekoder vectry musi byc tak podłączony by był przesylany i odtwarzany sygnał DD. Chetnie zostalbym przy pioneer ale byc moze jest cos innego na co mnie bedzie stać. Jedyna trudnoś że poszalec nie bedzie mozna z finansami , okolo 2000 zl no moze ciut wiecej

• #2 01 Sty 2016 16:37
    intenso
    Poziom 38  

andamira napisał:
    Chcąc naprawić błąd / kupno pioneer vsx 329 / planuję zakupić wzmacniacz stereo.

Słusznie

andamira napisał:

Wzmacniacz bedzie obsługiwać odtwarzacz CD ( ewentualne propozycje) BDP pioneer 170k ( bo oglądam i słucham koncerty

Mam bd 150 i w porównaniu z odtwarzaczem cd wypada słabo.

andamira napisał:
    Dlatego dekoder vectry musi byc tak podłączony by był przesylany i odtwarzany sygnał DD. Chetnie zostalbym przy pioneer ale byc moze jest cos innego na co mnie bedzie stać. Jedyna trudnoś że poszalec nie bedzie mozna z finansami , okolo 2000 zl no moze ciut wiecej

Kolego ale dźwięk DD obsługują amplitunery kina domowego, wzmacniacze stereo jak i amplitunery stereo nie są do tego przystosowane.

• #3 01 Sty 2016 19:54
    k52
    Poziom 32  

Nawet nowy wzmacniacz za 600-700 zabije klasą tego Pioneera 329. Jednak co chcesz uzyskać i co lubisz?
    Można kupić dobrze i bezpiecznie Marantz pm 6005, Rotela, nawet taniej Pioneera A30. Jednak możesz kupić coś grającego analitycznie, twardo i dokładnie Cambridge audio azur, Exposure, Yamaha as, czy z wysuniętym miękkim basem i łagodną górą Xindak A06, Nad 356, Advance acoustic. Wysokiej klasy używany wzmacniacz .

• #4 01 Sty 2016 20:13
    andamira
    Poziom 9  

k52 napisał:
    Nawet nowy wzmacniacz za 600-700 zabije klasą tego Pioneera 329

To już mam opanowane :-) .

Priorytet to jak najlepsze odwzorowanie muzyki z CD i BDP , Maksymalna stereofonia , przy wykorzystaniu posiadanego zestawu kolumn i to one maja zagrać tak . Ponieważ nie jestem wstanie okreslić tego o co normalnie każdy pyta powiem tak . Zanim kupiłem Diamond 10.6 , miałem Jamo s426 wiem szrot , w sklepie posłuchałem STX elektrino 150 i 250 i dla mnie to było zbyt suche , potem pylony pearl 25 i było znacznie lepiej ale jeszcze nie to i dopiero diamond mnie oczarował , zeby była jasność , oczarowanie było tez proporcjonalne do moich możliwości Naturalnie nie znajdę złotego srodka , bo trudno o to słuchając Adele i koncertowego Placebo , czy muzyki z gatunku Chili . Celuje raczej w sprzęt nowy a to z prostego powodu nie jestem obeznany z elektronika a kupienie grzebanego klocka jest w moim wypadku wielce prawdopodobne.

Zatem czy np. / pionieer A50 to nie będzie przerost formy nad treścią / kolumny /?
    a może wystarczy A30 mimo ze nie ma optycznych wejść .I czy odtwarzacz CD może być z serii niższej ,oraz jakie jest optymalne połączenie CD z wzmacniaczem po optycznym czy standardowo.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME