Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lt 35 2,5 tdi 1997 pedał sprzęgła nie odbija, nie moge wrzucić biegu

mateo2621 01 Sty 2016 17:12 1047 5
  • #1 01 Sty 2016 17:12
    mateo2621
    Poziom 7  

Witam serdecznie

Wczoraj odstawiłem lt 35 nic zupełnie się nie działo co by mogło wzbudzić jakiekolwiek podejrzenia. Dziś podchodzę do samochodu chcę go przepalić,odpalił pochodził z 20 minut więc wsiadłem i chciałem cofnąć trochę do tyłu, niestety pedał sprzęgła wpadł i nie ma możliwości wrzucenia biegu, da się go cofnąć tylko ręcznie ale niestety biegu nie można wrzucić wogóle. Dziś jest spory mróz u mnie - 17 czy ma to znaczenie? co mogło się stać? proszę o poradę samochód jedzie w trasę w poniedziałek

0 5
  • #2 01 Sty 2016 18:24
    verksted
    Poziom 16  

Witam --jeżeli sprzęgło jest na linkę to sprawdzić mocowanie linki przy pedale,jeżeli nie z sunęło się okucie linki to sprawdzić czy po naciśnięciu pedału rusza się łapa w skrzyni, jak się rusza to skrócić maksymalnie regulacje linki,jak biegi wskakują to doregulować sprzęgło żeby brało w połowie skoku pedału (po takim zabiegu kontrolować na bieżąco branie pedału sprzęgła ,jeżeli będzie zbliżało się do podłogi to zwiastuje uszkodzenia łapy ,docisku lub linki itp.--------jeżeli sprzęgło jest hydrauliczne to:dolać płynu hamulcowego,,odpowietrzyć układ,, jeżeli biegi są kontrola na bieżąco wyciek płynu,,jeżeli niema oporu sprzęgła i biegi nie wchodzą lub zgrzytają pęknięta łapa lub docisk ---Uwaga przed trasą dookoła komina pośmigać !

0
  • #3 01 Sty 2016 18:28
    szeroki90
    Poziom 1  

Witaj.
    A na nie odpalonym silniku też nie możesz wrzucić biegu ?
    A może coś pomarzło albo padł wysprzęglik.
    Ewentualnie ale to mało prawdopodobne olej w skrzyni złapało...

Moderowany przez domex32:

3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

0
  • #4 01 Sty 2016 18:43
    mateo2621
    Poziom 7  

no właśnie odpaliłem auto rozgrzało się i pedał do dołu i nie wraca nawet jak jest u dolu nie moge wrzucic biegu. zapalilem na biegu i ruszyłem normalnie jechal wylaczylem go zaplonem i nadal nic płynu nie ubyło.

0
  • #5 01 Sty 2016 19:22
    verksted
    Poziom 16  

to sprzęgło jest hydrauliczne więc trzeba dolać płynu hamulcowego do pełna i odpowietrzyć odpowietrznikiem przy wysprzęgniku na skrzyni biegów (podobnie jak odpowietrza się hamulce)

0
  • #6 28 Sty 2016 12:25
    mateo2621
    Poziom 7  

Okazało się ,że jest uszkodzony wysprzęglik, koszt samko 120 zł wymiana 25 zł. pozdrawiam

0