Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kuchenka elektryczna everglades - nie działają grzałki

okaz 01 Sty 2016 18:27 765 10
  • #1 01 Sty 2016 18:27
    okaz
    Poziom 8  

Witam mam problem z kuchenką elektryczną everglades . Palniki i piekarnik elektryczny.
    W pewnym momencie piekarnik przestał grzać ale nie w całości. Jak się ustawi na górę to grzeje, jak na dół to nie, a jak się da górę i dół to też nic się nie nagrzewa.
    Czy teraz jest to wina dolnej grzałki czy coś innego? Dziwne jest to, że jak się da na góra dół to też nie grzeje ,a jak by to była grzałka, to by grzało ale tylko góra a nie, że wcale nie idzie? Czy się mylę? Może jest jakiś programator czy coś takiego?

0 10
  • #3 01 Sty 2016 19:40
    okaz
    Poziom 8  

jest to model evck007

0
  • #4 01 Sty 2016 22:18
    skryn
    Admin grupy AGD

Miernika Ci brakuje.

0
  • #5 01 Sty 2016 22:27
    okaz
    Poziom 8  

rozebrałem kuchenkę i sprawdziłem ze do grzałki dochodzi prąd na kablach jest napięcie czyli jak jest grzałka uszkodzona ale czemu jak włączę góra dół to nie grzeje góra a jak włączę samą górę to grzeje? to mnie zmieszało właśnie, a nie wiesz jak będzie dolna grzałka do wymiany to muszę szukać grzałki 1000w plus taki sam kształt i te parametry wystarczą czy na coś innego zwrócić uwagę? bo raczej po firmie nie znajdę tej grzałki

0
  • #6 02 Sty 2016 01:33
    peter falk
    Specjalista AGD

okaz napisał:
    i sprawdziłem

Czym?
    okaz napisał:
    jak włączę góra dół to nie grzeje góra a jak włączę samą górę to grzeje?

Wygląda na uszkodzony przełącznik funkcji lub błąd w montażu. Miernik w rękę i do dzieła :!: Usterka powstała nagle, czy kuchenka tak ma od nowości?

0
  • #7 02 Sty 2016 10:54
    okaz
    Poziom 8  

tez tak myślałem że to przełącznik, co do piekarnika to z dnia na dzień przestał funkcjonować.
    Jestem laikiem w takich sprawach i sprawdzałem próbnikiem napięcia- wiecie gdzie mogę taki przełącznik kupić ?

0
  • #8 02 Sty 2016 11:22
    m fox
    Poziom 23  

okaz napisał:
    tez tak myślałem że to przełącznik

Na początku upewnij się sprawdzając choćby przejście miernikiem.
    okaz napisał:
    wiecie gdzie mogę taki przełącznik kupić ?

Chyba tylko używane w serwisach ogłoszeniowych.
    Sprawdź przewody zasilające grzałki.

0
  • #9 02 Sty 2016 11:46
    skryn
    Admin grupy AGD

okaz napisał:
    sprawdzałem próbnikiem napięcia

Czyli tzw. neonówką?

0
  • #10 03 Sty 2016 04:44
    peter falk
    Specjalista AGD

okaz napisał:
    wiecie gdzie mogę taki przełącznik kupić

Nie wiemy o tym, dopóki nie dostarczysz adekwatnych informacji pomiarowych.

0
  • #11 03 Sty 2016 17:30
    okaz
    Poziom 8  

panowie temat do zamknięcia styki wyczyściłem tak samo grzałkę i wsadziłem z powrotem tak samo jak włącznik i pokrętła z kościami nie wiem jak to nazwać dokładnie i piec zaczął działać można powiedzieć że miałem farta- trochę zaczęło śmierdzieć bo źle wsadziłem tą osłonę *ala wata szklana*i trochę się podpiekła ale poprawiłem i jak na razie jest ok
    dzięki za chęci pomocy

0