Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ASUS X54HY - laptop samoczynnie przechodzi w stan uśpienia.

yoachim95 01 Sty 2016 21:31 1923 6
  • #1 01 Sty 2016 21:31
    yoachim95
    Poziom 15  

Witam serdecznie. :)

Chciałbym prosić Was o pomoc w rozwiązaniu problemu związanego z samoczynnym i niekontrolowanym przechodzeniem laptopa w tryb uśpienia.

Problem pojawił się już dosyć dawno temu, kiedy na własną rękę chciałem przeczyścić laptopa i niestety nie udało mi się poprawnie go złożyć (myślałem, że to może być równie proste jak czyszczenie komputera stacjonarnego :D). Komputer trafił do serwisu i tam został poprawnie złożony.

Niestety od czasu do czasu i to dosyć nieregularnie występuje pewien problem z samoczynnym przechodzeniem laptopa w tryb uśpienia. Czasem jest tak, że włączę laptopa, pojawi się pulpit i od razu komputer usypia się. Czasem bywa tak, że popracuję trochę i dopiero wtedy komputer się usypia, a czasami wszystko jest w porządku.

Pojawiają się sytuacje, kiedy komputer raz się uśpi i potem jest wszystko normalnie, a czasami w koło potrafi się ponad 10 razy usypiać... :roll:
    Kilkukrotnie zdarzyło się, że laptop usypiał się kiedy nim poruszyłem (podniosłem go). Kilka razy zdarzyło się, że również migał mi ekran (włączał się i wyłączał).

Na 99% nie jest to problem związany z ustawieniami planów zasilania.
    Monitorowałem temperatury podzespołów i wydają się być w porządku. Gdzieś wyczytałem, że może pojawiać się jakieś zwarcie na płycie głównej i to może powodować usypianie laptopa...

Czy ktoś z Was ma jakieś pomysły związane z diagnozą problemu? Czy istnieje jakiś sposób na sprawdzenie powodu uśpienia komputera?

Mój sprzęt to ASUS X54HY:
    procesor: Intel i3-2310M;
    chipset: Intel HM65 Express Chipset;
    pamięć RAM: 4GB, DDR3, 1333MHz;
    karta graficzna: AMD Radeon HD 6470M z 1GB VRAM);
    Na laptopie zainstalowany jest czysty system Windows 7 64-bit.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc. :)

Pozdrawiam,
    Joachim

0 6
  • #2 01 Sty 2016 22:09
    gracek0718
    Poziom 5  

powinieneś go chyba oddać do serwisu w którym był skałdany

0
  • #3 01 Sty 2016 22:16
    yoachim95
    Poziom 15  

Najprawdopodobniej tak zrobię, jeżeli nie uda mi się dowiedzieć niczego sensownego. Problem jest w tym, że chwilowo nie mogę "rozstać" się z moim sprzętem ponieważ potrzebuję go do pracy. :)

0
  • #4 01 Sty 2016 22:19
    gracek0718
    Poziom 5  

sprawdź czy nie masz jakiegoś wirusa

0
  • #5 01 Sty 2016 22:31
    yoachim95
    Poziom 15  

Wirusów raczej nie powinienem mieć. Korzystam z płatnej wersji Avasta i jakiś czas temu skanowałem komputer programem Eset Online Scanner. :)

0
  • Pomocny post
    #6 02 Sty 2016 16:47
    Resist_34
    Poziom 22  

yoachim95 napisał:
    Kilkukrotnie zdarzyło się, że laptop usypiał się kiedy nim poruszyłem (podniosłem go). Kilka razy zdarzyło się, że również migał mi ekran (włączał się i wyłączał).

Możliwe, że jest to problem włącznika lub czujnika Halla (czujnik zamknięcia klapy).
    Problem może być błachostką - np. źle zapięta tasiemka włącznika. Na tej samej płytce z włącznikiem jest też element Halla odpowiedzialny za wykrywanie zamknięcia klapy, więc...

Spróbuj w opcjach zasilania zmienić reakcję na zamknięcie klapy z "uśpij" na "nic nie rób".
    Ewentualnie to samo zrób z włącznikiem zasilania.
    Wtedy sprawdź co się dzieje.
    Druga opcja to podniesienie klawiatury i sprawdzenie czy tasiemka jest pewnie zapięta w złączu.

0
  • #7 03 Sty 2016 00:44
    yoachim95
    Poziom 15  

To co piszesz może być właśnie powodem takiego zachowania, ponieważ wiem, że był jakiś problem z włącznikiem - jest chyba uszkodzone to zapięcie i ono faktycznie może czasem nie łączyć.

Póki co pozmieniam opcje, żeby przy zamknięciu pokrywy oraz naciśnięciu przycisku laptop się nie usypiał. Jeżeli to chwilowo rozwiąże problem to będzie trzeba przelutować to zapięcie.

Nie myślałem, że to może powodować właśnie taki problem. :)

Dziękuję za pomoc. :)

1