Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Auna - Podpięcie głośników do subwoofera

kuririn42 01 Jan 2016 21:43 2493 32
Bosch
    kuririn42
    Level 7  
    Witam, potrzebuję pomocy. Ostatnio kupiłem głośniki AUNA LINIE-300-CN-WH GŁOŚNIK CENTRALNY35W RMS PASYWNY lecz nie posiadam subwoofera. Chciałbym dokupić AUNA LINIE 501SW WN SUBWOOFER AKTYWNY 500W lub AUNA LINIE-300-SW-WH AKTYWNY SUBWOOFER AUX.
    Czy głośniki będą kompatybilne z subwooferem i czy dźwięk będzie w miarę przyzwoity?
    Wiem że może zabrzmi to głupio ale nie wiem czy głośniki będą odtwarzać stereo.

Dziękuję uprzejmie za pomoc.
  • Bosch
  • Helpful post
    sebap
    Level 41  
    Z tych głośników nie będzie na bank przyzwoitego dźwięku. Są one, delikatnie to pisząc, bardzo kiepskiej jakości jak i dźwięku tak i wykonania. Jeśli możesz to go oddaj i znajdź coś innego.
  • Bosch
    kuririn42
    Level 7  
    Dziękuje uprzejmie za pomoc. Zastanawiałem się nad głośnikami Edifier Studio 1280T - loudspeakers (Grey, Wood, Tabletop/bookshelf, Studio, Wired, RCA, Wood) ale może ktoś mi coś poleci innego. Pasowało by mi by wykonanie było by w drewnie.
    Raz jeszcze dziękuje i pozdrawiam
    sebap
    Level 41  
    Co będzie tym nagłaśniane i jaka wielkość pomieszczenia?
    kuririn42
    Level 7  
    Pokój 3 na 4 metry głośniki będą podpięte do gramofonu.
    sebap
    Level 41  
    No i chyba pod jakiś wzmacniacz? Gramofon wymaga wejścia o bardzo dużej czułości, dużo większej niż np. CD.
    Może poszukaj jakiegoś wzmacniacza i kolumn podstawkowych? Tannoy, Mission.
    kuririn42
    Level 7  
    a co sadzisz o Edifier Studio 1280T - loudspeakers (Grey, Wood, Tabletop/bookshelf, Studio, Wired, RCA, Wood) nadały by się ?
    sebap
    Level 41  
    Nie znam ich. To głośniki komputerowe, tak? Nijak się pewnie mają do np. Tannoy M2.
    Poza tym czy te Edifier mają wejście gramofonowe?
    kuririn42
    Level 7  
    Problem w tym że moj budżet to maksymalnie 1200zł wiedc troche mniej niż sama para głośników Tannoy.
    sebap
    Level 41  
    Co Ty gadasz? Tannoy M2 można dostać za 500zł.
    kuririn42
    Level 7  
    Tak ale potrzebował bym też subwoofera. Wejście do gramofonu normalne audio output czerwone - białe. Auna - Podpięcie głośników do subwoofera
    sebap
    Level 41  
    Skąd wiesz, że potrzebujesz subwoofer skoro jeszcze nie słyszałeś tych głośników? Na 12m2 wystarczą bez subwoofera.
    Output to wyjście, nie wejście i miałem na myśli wejście w głośnikach Edifier.
    kuririn42
    Level 7  
    Nie wiem w jaki sposób miał bym podpiąc głośniki bez subwoofera jakim rodzajem kabla ?
    sebap
    Level 41  
    Nie rozumiem co teraz masz na myśli. Potrzebujesz subwoofera, żeby podłączyć głośniki do gramofonu czy jak?
    Gramofon podłączasz przewodem RCA do wzmacniacza a z wzmacniacza kable do kolumn.
    kuririn42
    Level 7  
    Przepraszam za pewie dla Ciebie retoryczne pytanie ale nie mam pojęcia jak podpiac gramofon pod taki rodzaj wajścia, jaki rodzaj kabla potrzebuje. Auna - Podpięcie głośników do subwoofera
    sebap
    Level 41  
    Nie masz za co przepraszać. Po prostu potrzebujesz wzmacniacza.
    kuririn42
    Level 7  
    Gdybym zdecydował się na głośniki Tannoy M2 jaki wzmaciacz byś mi polecił ?
    kuririn42
    Level 7  
    To trochę przekracza moj budżet :)
    sebap
    Level 41  
    Za 1200 spokojnie coś kupisz i jeszcze zostanie. Oczywiście mowa o sprzęcie używanym.
    kuririn42
    Level 7  
    Poszukam czegoś ale dla Laika cieżka sprawa :)
    kuririn42
    Level 7  
    Na codzień moeszkam w UK więc cieżko bedzie ale może warto kupić w polsce
    sebap
    Level 41  
    jac w-ch wrote:
    Jeśli może być sprzęt używany to masz tu ogłoszenia z Twojej miejscowości. http://olx.pl/oferty/uzytkownik/rkSp/

W Lublinie jest pewnie dużo więcej sprzętu. Dlaczego podałeś tylko jedną sprzedającą?
  • Helpful post
    k52
    Level 32  
    Ten gramofon jest raczej z tych posiadających już własny przedwzmacniacz wewnątrz. Bo jak nie musiałbyś kupić wzmacniacz z dodatkowym wejściem Phono( gramofon), ale to jakaś gramofonowa budżetówka dla młodzieży i chyba ma swój przedwzmacniacz, więc wystarczy wejście "aux" i kabel 2rca na 2rca.
    Za 1200 spokojnie kupisz sobie i wzmacniacz i kolumny, igiełki w UK Tannoy 2, czy Mission m32, czy inne markowe monitory poniżej 90F. Plus jakiś wzmacniacz Cambridge audio nawet z nowszych azur 350,550, Marantz pm 5005, Denon pma 510, czy jakiś japoński amplituner stereo Yamaha, Pioneer , Onkyo z pilotem między 40-80funtów. Masa sprzętu z allegro to przecież sprzęt kupiony za grosze w UK...
    W takim pokoju i z tymi kolumnami sub raczej zbędny. Nie porównuj też, mogąc kupić niezłe kolumn stereo, wzmacniacz z jakimiś komputerowymi pierdziawkami, to dwa dalekie światy.
  • Helpful post
    k52
    Level 32  
    Mission mx to seria nowsza od serii m. Mx1 są za małe, więc zdecydowanie mx2, lub poprzedniki m31,m32. Starsze m mają lepszy, obszerniejszy bas.
    Mission ma fajny ciepły bas, a te AE 1 raczej twardy i detaliczny.
    Jak pisałem w ten metraż starczą dobre kolumny podstawkowe, ale na głośniku 6-6,5", wtedy sub zbędny.
    Posxukaj pewnie na ma wyspach teraz wyprzedaże, zresztą w reach sund to bez promocji połowe taniej niż u nas, ale szukaj używanych rzeczy na aukcjach .
    kuririn42
    Level 7  
    A czy głośniki Mission M30 były by dostateczne ?
    Mam jeszcze pytanie odnośnie głośnikow Bowers & Wilkins czy może wrto poszukać jakichś rodzaju tych głośników.
    Pozdrawiam,
    k52
    Level 32  
    Zdecydowanie nie, to głośniczki typu efektowego do kina, głośnik ma bodaj 10cm.
    M31i już tak, a m32i z naddatkiem, graja mocnym basem są bardzo ciężkie jak na monitory, niezłe są też starsze M72. Oczywiście szukaj też innych i wrzucaj linki, może jakieś Quadrale, Cantony, Elac, Dali, Wharfedale, Jbl, Heco nie ma co wybrzydzać.