Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wybór tv 50 cali 100Hz do 2400zł

szwanat 01 Jan 2016 21:52 2892 32
    szwanat
    Level 8  
    Witam,
    potrzebuję pomocy w wybraniu tv. TV min 50 cali kwota do 2400zł.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 22m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 5m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? z boku może świecić na tv
    7. Jaki masz obecnie telewizor? nie mam
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? tv musi łączyć się przez Wi-Fi z netem, smart TV, jak najlepsza jakość ekranu i dźwięku,
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Cyfrowa kablówka
    10 .Jakie urządzenia? Usb, mozliwość podłączenia dysku
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2-4godz
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? brak preferencji
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? , film, , sport,
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? nie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie
    16. Preferencje co do marki? brak upodobań
    17. Preferencje co do wielkości? 50< cali
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? kiepska jakość obrazu lub dźwięku,
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? więcej wieczorem
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? do 2400 zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - nie musi mieć

. Szukam telewizora z natywną 100Hz matrycą. Nie wiem tylko czy ten Thomson ma 100Hz. O tym modelu Thomsona czytałem mega pozytywne opinie. Ale do końca nie jestem przekonany do tej marki. Zastanawiam się przy modelach:
    Philips 50PUH6400/88 za 2690zł
    THOMSON 50UA6406 za 2380 zł
    Samsung UE50J6200 za 2399 zł
    Philipsa wrzuciłem bo ma androida i zastanawiam się, czy nie warto dopłacić. Proszę o pomoc w wyborze. Oczywiście inne alternatywne propozycje mile widziane.

Pozdrawiam.
    vigo
    Level 20  
    Ten Philips, to akurat tylko 60Hz
    brofran
    Level 39  
    Przyzwoitego nowego telewizora o przekątnej 50 " 100 Hz za taką cenę nie kupisz . :cry:
    User removed account
    Level 1  
    Dżemix
    Level 16  
    problem w tym że matryc 100-120 hz w takich tv to dosłownie na palcach jednej ręki policzyć będzie za dużo, po przeforsowaniu setek forów do 3 tys zł są 2 tv godne uwagi z matrycą 100 hz
    samsung ue50h6400 i sony 50w755c (ew.809c) poza nimi ciężko znaleźć coś przyzwoitego przynajmniej jeśli chodzi o 100hz,
    Svetherus
    Level 28  
    sony jest świetnym telewizorem. ale przekroczy Twój budżet.
    Samsung jest całkiem dobry - za 2500zł nie znajdziesz nic lepszego.

Android Philipsa nie jest zaletą tych telewizorów tak btw.
    User removed account
    Level 1  
    Svetherus
    Level 28  
    LOCO, przerabialiśmy już to. Jesteś jedyną (bądź jedną z kilku conajwyżej) osób, które twierdzą, że Android jest w 100% cudownym wynalazkiem. Więc nie rób na siłę ludziom wody z mózgu.

A na test TCL'a wszyscy czekamy z niecierpliwością. (zwłaszcza rozmiaru 58 cali :) )
    Svetherus
    Level 28  
    tak tak. uśmiech na twarzy sprzedawcy.
    User removed account
    Level 1  
    Svetherus
    Level 28  
    ej, ale dlaczego mam tak robić, skoro nigdy w życiu niczego nikomu nie sprzedawałem?
    #confused
    User removed account
    Level 1  
    Svetherus
    Level 28  
    No prawda w oczy kole. Może dlatego, że masz z tym problem (przypominam casus odświeżania w j6200 i gofrownicy) to coś Ci w tej rozmowie nie pasuje.
    Dżemix
    Level 16  
    witam, sam chcę zakupić sony 755c lub 809c jako najlepszy wybór pod względem obrazu jednak cały czas nie mogę się przekonać do tego całego androida bo zbyt wiele osób narzeka na jego działanie, częste zawieszanie się itp, i nie wiem czy to na moje nerwy,,\
    teraz jest w promocji ten samsung j6200 za 2400 w mm i właśnie się do niego przymierzam bo to jednak 1000 zł różnicy a nawet nie wiedziałem że on też ma 100hz bo wcześniej często czytałem że ostatnie 100hz samsungi to były te h6400
    jedyną rzeczą jaka mnie jeszcze powstrzymuje jest ta niby niebieskość co wali po oczach z tego samsunga, czy to rzeczywiście prawda? sporo osób na to narzeka odnoście tego modelu samsunga.
    Svetherus
    Level 28  
    lepiej wziąć h6400.
    sony ma stabilniejszy soft niż Philips jeśli chodzi o Androida. No i jeśli chodzi o obraz, to Sony jest stanowczo lepszy niż Samsung. Co nie znaczy, że samsung jest tragiczny.
    Dżemix
    Level 16  
    no właśnie bardzo smutne jest to że musimy wybierać pomiędzy dobry obraz a dobry smart. Jakby w 21 wieku nie mogli w sony tego wreszcie dopracować tylko słyszę od roku że za miesiąc dopracują i tak w kółko. Kosmonauci w kosmos latają a specjaliści nie mogą dopracować smarta....

Dodano po 2 [minuty]:

Svetherus wrote:
    lepiej wziąć h6400.
    sony ma stabilniejszy soft niż Philips jeśli chodzi o Androida. No i jeśli chodzi o obraz, to Sony jest stanowczo lepszy niż Samsung. Co nie znaczy, że samsung jest tragiczny.

tak czy inaczej to nadal 1000 zł różnicy i tu mam zagadkę czy obraz w sony będzie na tyle lepszy żeby dołożyć te 1000 zł jakby nie patrzeć 1/3 ceny.
    brofran
    Level 39  
    Dżemix wrote:
    tu mam zagadkę czy obraz w sony będzie na tyle lepszy

Moim zdaniem Soniak jest lepiej wykonany jeżeli chodzi o wygląd . A odnosnie obrazu to musisz pójsć do marketu i na własne oczy zobaczyć je w " akcji " . Każ sobie włączyć na obu ten sam sygnał i porównaj . Ja zasadniczej różnicy nie zauważyłem , na obu obraz był poprawny .
    Dżemix
    Level 16  
    Ja byłem już kilka razy i widziałem w akcji różne te modele - jednak w większości marketów samsungi i lg są podkręcone na maksa a sony i panasoniki nie i wyglądają na dużo ciemniejsze a w rzeczywistości po prostu nie są podkręcone na maksa więc w tych marketach to też często zależy od tego co dany sklep musi wcisnąć :)
    User removed account
    Level 1  
    Dżemix
    Level 16  
    LOCOLOCO wrote:
    To brałbym TCLa 50" z matrycą 100Hz i 4K.

\cena jak za sony 809c a czy obraz rzeczywiście lepszy?

Dodano po 11 [minuty]:

ja aktualnie się zastanawiam czy jednak tego h6400 czy może jego następcę j6200 też na matrycy 100hz ciekawy jestem czy naprawdę jest lepszy obraz w h6400 bo cena niemal ta sama a nawet h6400 droższy.
    Dżemix
    Level 16  
    Svetherus wrote:
    h6400 lepszy

no tak ale czy wreszcie pozbyli się problemu wchodzenia kurzu pod matrycę jak już sporo osób miało tego typu problemy i też problemy z gwarancją z tego powodu? być może w j6200 ten problem został zażegnany?
    Dżemix
    Level 16  
    to bardzo dziwne że tak wielkie i rozwijające się się firmy nie naprawiają błędów, a to proste jak konstrukcja cepa - każdy wpis na forum o kurzu w matrycy powoduje odejście od nich setek klientów. Ale skoro mają to w d...
    User removed account
    Level 1  
    Dżemix
    Level 16  
    jaki proces?> na pewno docierały do nich sygnały o wadach h6400 i innych modeli z poprzednich lat?
    Svetherus
    Level 28  
    tak samo, jak do Philipsa czy Sonego docierają sygnały o problemach z softem. I co? I to samo. Ot polityka dużych firm. Musisz sobie odpowiedzieć, czy chcesz walczyć z softem, czy z kurzem :)
    User removed account
    Level 1  
    Dżemix
    Level 16  
    LOCOLOCO wrote:
    W TCL, Hitachi, Sharpie - nie walczysz z niczym.

no nie wiem, znam sporo osób które walczą lub walczyły w sharpie z mega debilnym tak zwanym 'efektem teatru' gdzie megaprodukcje z holywood wyglądały jak niskobudżetowe brazylijskie telenowele. To była tragedia.