Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel astra III TDI 2004. Auto gaśnie podczas jazdy brak ładowania

Edabek01 01 Sty 2016 22:20 705 2
  • #1 01 Sty 2016 22:20
    Edabek01
    Poziom 2  

Witam.Po raz pierwszy korzystam z tego typu pomocy.Rano miałam problem z odpaleniem autka Opel Astra III DTI 2004 R. Akumulator slabo kręcił ale w końcu autko odpaliło. Przejechalam ok 2km i auto stalo przez ok 1h Na parkingu po godzinie odpalilo,ale po przejechaniu ok 1 km zapaliła się kontrolka auta z kluczykiem i nie było dalej jazdy auto zgasło.Próbowałam odpalić i się udało przejechalam może ze 100 m i znowu ti samo kontrolka samochód z kluczykiem i auto gaslo tak jakby nie miało mocy.Sytuacja się powtórzyła tak ze 3 razy.W koncu stanął na amen.Przyjechał sąsiad z kablami rozruchowymi i na chwilę podłączył żeby podladowac ale nic auto kręciło ale nie zapaliło.Dodam ze na dworze -9 stopni. Czy jeśli aku jest słaby to tak może się dziać.Wcześniej nie było z nim problemu. Czy jak jest mało ropy a jest mróz to może paliwo zamarznac.Proszę o pomoc.W koncu dojechałam do domu ale na popych.(całe szczęście do domu blisko)

Dodano po 8 [minuty]:

Wcześniej zaobserwowalam ze zwiększając prędkość do np.120 km zapaliła się ta sama kontrolka auto z kluczykiem.Nie mam pojęcia co to może być ale problem się pojawił wraz z przyjściem mrozów.Wczoraj wprawdzie też była minusowa temp,ale auto po zapaleniu zgasło raz i dalej było ok.Po staniu 8 godzin na parkingu zapaliło i dojechałam do domu bez problemu.Czy takie objawy mogą świadczyć o słabym aku i to znak ze trzeba go wymienić?

• #2 01 Sty 2016 22:32
    t3syncro
    Poziom 13  

aku do sprawdzenia pod obciazeniem i prad ladowania jaki daje alternator ,bardzo wazny parametr dla nowoczesnych dieslow .

• #3 01 Sty 2016 22:50
    Edabek01
    Poziom 2  

Ok.Bardzo dziekuje za info.Tak zrobie wydaje mi się że to wina aku bo kupując auto nie pytałam kiedy byl wymieniany i tak jezdzilam 3 miesiące .Jutro postaram się to sprawdzic.A jakie powinny byc parametry sprawnego aku. Wcześniej miałam problem z rannym odpalaniem auta ale problem po wielu diagnozach różnych fachowców w końcu został rozwiązany.Ale tak z miesuac meczylam ten samochód co rano i tak po kilku kręceniach w koncu odpalił .Jutro postaram się sprawdzic ten aku.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME