Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

philips puh6400/88 i onkyo - połączenie przez hdmi

adasio13 02 Sty 2016 01:15 963 5
  • #1 02 Sty 2016 01:15
    adasio13
    Poziom 11  

Witam. Posiadam tv Philips puh6400/88 i amplituner Onkyo tx-sr308. Czy można urządzenia te podłączyć za pomocą hdmi żeby puścić dźwięk z tv na głośniki kina domowego? Jeśli podłącze z tv kabel hdmi do "hdmi in" w amplitunerze to mogę włączać i wyłączać onkyo poprzez pilot TV ale nie słychać dźwięku

0 5
  • #2 02 Sty 2016 05:10
    Polon_us
    Poziom 41  

adasio13 napisał:
    Czy można urządzenia te podłączyć za pomocą hdmi żeby puścić dźwięk z tv na głośniki kina domowego?

Można. Obydwa urządzenia wspierają ARC (Audio Return Chanel), także nie powinno być kłopotu.Pod warunkiem, że kabel połączeniowy HDMI spełnia wymagania HDMI 1.4a lub wyższe.

W telewizorze :
    - włączyć Easylink
    - w menu "Dźwięk" -> -> "Głośniki telewizora" wybrać "Autostart EasyLink" - inst. str. 74

Wzmacniacz:
    - w ustawieniach włączyć HDMI Control i ustawić ARC na Auto

Powodzenia :)

0
  • #4 03 Sty 2016 02:53
    Polon_us
    Poziom 41  

Najlepszym testem jest sprawdzenie czy ARC działa.
    Jeśli działa, to znaczy, że kabel spełnia wymagania HDMI 1.4a.
    Kolega sprawdził te ustawienia o których pisałem powyżej?
    Działa?

Swoją drogą, co za problem wpisać dane tego kabla w wyszukiwarkę i zobaczyć jaki wynik to przyniesie. Czy to takie trudne?
    Znacznie łatwiejsze niż umieszczenie tutaj zdjęcia.
    A kabel spełnia normę HDMI1.4a, tak swoją drogą. Zajęło mi to 3-4 minuty, aby to sprawdzić, heh ...

0
  • #5 04 Sty 2016 06:34
    adasio13
    Poziom 11  

To dziwne ze nie gra skoro spelnia norme 1.4a

Podłączyłem przewód hdmi (ten sam) z tv do wyjścia Hdmi out w amplitunerze i wszystko gra. Sterowanie pilotem i dźwięk tez jest przesyłany. Tylko nurtuje mnie pytanie czy to jest prawidłowo skoro sygnał z tv prowadzony jest do wyjścia (nie do wejścia) w amplitunerze?

0
  • #6 04 Sty 2016 20:41
    Polon_us
    Poziom 41  

adasio13 napisał:
    Tylko nurtuje mnie pytanie czy to jest prawidłowo skoro sygnał z tv prowadzony jest do wyjścia (nie do wejścia) w amplitunerze?

Jest to jak najbardziej prawidłowo. Sprzęt jest na to przygotowany.
    Nic się nie uszkodzi. Kolega może spokojnie używać sprzęt.

0