Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Excel - doszlifowanie pliku (makro, formuła)

_scorup_ 02 Sty 2016 11:11 546 1
 • #1 02 Sty 2016 11:11
  _scorup_
  Poziom 10  

  Witam z Nowym Rokiem,

  potrzebuje pomocy do pliku kontrolek pracy, jako, że Nowy Rok nastał czas ułatwić sobie pracę. Nie znam się za dobrze na Excelu, co potrafiłem to zrobiłem ale potrzebuje Waszej pomocy w kilku sprawach.


  1) Potrzebuje Makro do zapętlenia daty;
  tłumaczę w arkuszu Liczydło w kolumnie Z mamy zakres dat w przedziale Z12 - Z95, potrzebuję formułę lub makro które nadpisywało by datę gdy ta wygaśnie, czyli w (Z12) 1 stycznia dziś wskakuje 25 marzec itd parametr z kolumny AA jest stały i zapętla się po 84 dniach

  2) Arkusz (1) w wierszu 7 mamy wyszukiwanie poszczególnych zmian, teraz potrzebuje aby w zależności od daty dopasował poszczególną zmianę, chyba że jest to dzień z zakresu WOLNE (liczydło AC12:16) wtedy wpisujemy "W"
  próbowałem z funkcją jeżeli i wyszukaj pionowo ale coś mi nie idzie

  3) ale to już mniej istotny problem ale może ktoś pomoże, w arkuszu Raport pozycja C8 ma zliczać obecność (8) w poszczególny dzień w zależności od daty z komórki D7, czyli prościej ile (8) było danego dnia w poszczególnych arkuszach...resztę już sobie ogarnę

  Na koniec jeszcze jedno, może ma ktoś makro aby w zależności od miesiąca
  (ilość dni) ukrywał mi nie potrzebne kolumny AO - AQ w arkuszach 1 i 2

  będę bardzo zobowiązany za pomoc ponieważ przesiedziałem nad tym plikiem parę godzin z rana i już mi się chyba wszystko plącze

  0 1
 • #2 09 Sty 2016 20:53
  walek33
  Poziom 28  

  Mam kilka pytań odnośnie Twojego problemu. Ale po kolei. Spróbujmy najpierw formułami bo makra (moim zdaniem używa się wyłącznie w przypadku gdy zabraknie powyższych. Zacznijmy od:
  1) Zapętlenie daty.
  Czy to ma być stały przedział dni w ilości (jak piszesz) 84? Jeżeli tak to w komórkach od Z13 wstaw formułkę dodającą 1 do komórki powyżej.

  Code:
  =Z12+1

  W tym przypadku zmieniasz datę tylko w jednej komórce. Reszta automat.
  Zmiana dat w całej kolumnie ma następować po upływie wspomnianej ilości dni (84)?
  Ta ilość dni nie dzieli mi roku równo na kwartały a podejrzewam, że tak byłoby najlepiej.

  A tak na marginesie to proponuję poszperać w archiwalnych postach forum, bo jak sięgnę pamięcią to temat grafików i rozliczeń pracowniczych był onegdaj dość popularny i można znaleźć nieco gotowych rozwiązań do wykorzystania (na zasadzie "po co wyważać otwarte drzwi").

  0