Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dlaczego tak się dzieje włączniki dotykowe schodowe

piomil 1 02 Sty 2016 22:21 4317 41
  • #31 02 Sty 2016 22:21
    piomil 1
    Poziom 6  

To znaczy kolego sądzisz ,ze nic się nie mogło uszkodzić w tej elektronice?tylko by chodziło o moje bezpieczeństwo podczas podłaczania pod napięciem.

• #32 02 Sty 2016 22:24
    niewolno2
    Poziom 39  

No chyba że kolega jest na tyle odważy aby cokolwiek robić pod napięciem?
    Wiedz że każdy sprzęt należy podłączać po uprzednim odłączeniu i sprawdzeniu czy nie ma napięcia.

• #33 02 Sty 2016 22:28
    Łukasz-O
    Admin Elektroenergetyka

piomil 1 napisał:
    To znaczy kolego sądzisz ,ze nic się nie mogło uszkodzić w tej elektronice?tylko by chodziło o moje bezpieczeństwo podczas podłaczania pod napięciem.

Ja nie mogę tego powiedzieć na 100%, różnie bywa ale takie informacje podawane są głównie dla bezpieczeństwa i jako dupochron dla producenta.

• #35 02 Sty 2016 23:41
    piomil 1
    Poziom 6  

W programowaniu też cudów nie ma ,przytrzymuje przycisk włącznika który ma połaczenie z zarówką po 5sek robi "bip" przechodze do drugiego i trzymam przycisk 5sek mruga dioda nie robi "bip)ale w opisie pisze ma robić "bip"lub "mrugać dioda"już nie mam pojęcia .Zrobiłem pajaka na stole z odbiornikiem zamiast żarówki suszarka 1200W żeby nie było ze mniej jak 15W jak pisze w opisie i nic .Pierwszy włącznik działa prawidłowo a drugi tylko zmienia kolor z czerwonego jak dotknę na kolor niebieski następnie jak dotknę na kolor czerwony i tak dalej nie włącza ani wyłącza suszarki.

• #37 02 Sty 2016 23:59
    piomil 1
    Poziom 6  

To kolego napisz jak powinno się to odbywać ,coś pewnie nie zrozumiałem z tej instrukcji.

• #38 03 Sty 2016 09:35
    mawerix123
    Poziom 37  

piomil 1 napisał:
    W programowaniu też cudów nie ma ,przytrzymuje przycisk włącznika który ma połaczenie z zarówką po 5sek robi "bip" przechodze do drugiego i trzymam przycisk 5sek mruga dioda nie robi "bip)ale w opisie pisze ma robić "bip"lub "mrugać dioda"już nie mam pojęcia

piomil 1 napisał:
    To kolego napisz jak powinno się to odbywać ,coś pewnie nie zrozumiałem z tej instrukcji.

Niby cudów niema ale coś nie moga odpalić ;)
    Nie robisz tej samej czynności na drugim przycisku, drugi tylko przyciskasz w celu potwierdzenia sparowania.

Tu masz filmik jak to zrobić:
    ------> http://www.livologdynia.pl/files/6414/1517/5971/C7EN.swf <-------
    wybierz instrukcję Two-way Synchronization a otworzy filmik

piomil 1 napisał:
    Zrobiłem pajaka na stole z odbiornikiem zamiast żarówki suszarka 1200W

Świetny pomysł :D te włączniki mają MAX obciążenie 1000W, miejmy nadzieje że włącznikom jeszcze nic nie jest.....

• #39 03 Sty 2016 10:55
    piomil 1
    Poziom 6  

Przeczytaj dane techniczne tego włacznika i masz max2000 także pomysł jak pomysł prawidłowy

• #40 03 Sty 2016 11:01
    mawerix123
    Poziom 37  

piomil 1 napisał:
    Przeczytaj dane techniczne tego włacznika i masz max2000 także pomysł jak pomysł prawidłowy

Zasugerowałem się mocą w podanej przez Ciebie aukcji i tam dane wydaja się być OK. Ze strony producenta jakoś nijak mi nie wychodzi 2kW przy reszcie danych czyli U=230V i I=5A i cos 0,9 ;)

Łukasz-O napisał:
    Informacja o podłączaniu urządzenia po uprzednim wyłączeniu zasilania jest głównie po to aby zapewnić Tobie bezpieczeństwo.

Nie tak dawno kolega elektryk podłączał włącznik w pewnym obwodzie pod napięciem pech chciał że włącznik był w pozycji zwartej co spowodowało wywołanie minimalnego łuku elektrycznego, wyłącznik obsługiwał kilka opraw z LED, trzy z sześciu opraw po tym podłączaniu padły... to tak nawiasem do samego bezpieczeństwa ;)

• #41 04 Sty 2016 13:40
    Łody
    Poziom 10  

Według instrukcji należy je zaprogramować
    2. Programowanie włączników:
    - Programowanie zaczynamy zawsze od włącznika który zapala światło po włączeniu zasilania (tzw wyjście na
    żarówkę)
    - Przytrzymaj przycisk 5 sekund, aż do usłyszenia dźwięku „beep” lub ujrzenia mrugania podświetlenia.
    - Dotknij jeden z podłączonych włączników, podczas mrugania podświetlenia i ponów czynność dla drugiego
    włącznika licząc w pamięci 5 sek
    3. W przypadku układu krzyżowego programowanie zawsze zaczynamy od włącznika z wyjściem na żarówkę
    4. Kasowanie programowania: Dotknij jakikolwiek przycisk przez 10 sekund, w trakcie usłyszysz dwa dźwięki „beep” i
    dwa razy będzie mrugać podświetlenie (proszę nie odsuwać palca po usłyszeniu pierwszego dźwięku lub ujrzeniu
    pierwszego mrugania podświetlenia). Po poprawnym wykonaniu tej czynności, włączniki wrócą do ustawień
    fabrycznych. Powyższa instrukcja dotyczy również włączników z funkcją sterowania pilotem zdalnego sterowania.
    UWAGA:

• #42 24 Maj 2016 19:35
    piomil 1
    Poziom 6  

Na 24szt. 2szt.były nie sprawne,nie potrzebne łamanie głowy

Szukaj w 5mln produktów