Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka LIEBHERR KSD 3142 - przełożyć drzwi z prawej na lewą stronę.

smabox 02 Sty 2016 14:49 1149 16
  • #1 02 Sty 2016 14:49
    smabox
    Poziom 4  

Witam
    Chcę przełożyć drzwi z prawej na lewą stronę. Przy okazji trzeba przełożyć uchwyty z lewej na prawą. Czy ktoś wie jak zacząć demontować drzwi? Uchwyty łatwo zejdą, ale potrzebny specjalny kluczyk, nic popularnego nie pasuje. Gdzie kupię taki klucz albo końcówkę do wkrętarki?

Dosiego Roku :D

0 16
  • #2 02 Sty 2016 14:58
    wojciech80
    Poziom 18  

smabox napisał:
    Witam
    Chcę przełożyć drzwi z prawej na lewą stronę. Przy okazji trzeba przełożyć uchwyty z lewej na prawą.
    Czy ktoś wie jak zacząć demontować drzwi? Uchwyty łatwo zejdą ale potrzebny specjalny kluczyk, nic popularnego nie pasuje.
    Gdzie kupię taki klucz albo końcówkę do wkrętarki?

Dosiego Roku :D

Witam,

Zrób zdjęcie rzekomo tej nietypowej, specjalnej śruby. Wówczas pomożemy bo teraz to można tylko zgadywać :D

0
  • #3 02 Sty 2016 15:08
    niewolno2
    Poziom 39  

smabox napisał:
    Witam
    Chcę przełożyć drzwi z prawej na lewą stronę. Przy okazji trzeba przełożyć uchwyty z lewej na prawą.
    Czy ktoś wie jak zacząć demontować drzwi? Uchwyty łatwo zejdą ale potrzebny specjalny kluczyk, nic popularnego nie pasuje.
    Gdzie kupię taki klucz albo końcówkę do wkrętarki?

W instrukcja cokolwiek mówią o przekładce drzwi?

0
  • #4 02 Sty 2016 15:22
    smabox
    Poziom 4  

Zdjęcie trochę nieostre taką mam komórkę... Śruba wydaje się duża, ale w rzeczywistości jest mała.
    Lodówka LIEBHERR KSD 3142 - przełożyć drzwi z prawej na lewą stronę. Lodówka LIEBHERR KSD 3142 - przełożyć drzwi z prawej na lewą stronę. Lodówka LIEBHERR KSD 3142 - przełożyć drzwi z prawej na lewą stronę. Lodówka LIEBHERR KSD 3142 - przełożyć drzwi z prawej na lewą stronę. Lodówka LIEBHERR KSD 3142 - przełożyć drzwi z prawej na lewą stronę.
    W instrukcji piszą, żeby zlecić przełożenie drzwi serwisowi żeby nie tracić gwarancji :-) Ta lodówka ma 10 lat

0
  • #6 02 Sty 2016 15:33
    wojciech80
    Poziom 18  

smabox napisał:
    W instrukcji piszą, żeby zlecić przełożenie drzwi serwisowi żeby nie tracić gwarancji :-) Ta lodówka ma 10 lat

Śruby które znajdują się na zdjęciach to PH2 lub PH3. Ja w swojej posiadam PH2. Sprawdź czy po drugiej strony masz zaślepki na śruby. Tu masz foty mojej lodówki.
    Lodówka LIEBHERR KSD 3142 - przełożyć drzwi z prawej na lewą stronę. Lodówka LIEBHERR KSD 3142 - przełożyć drzwi z prawej na lewą stronę.

0
  • #7 02 Sty 2016 17:47
    smabox
    Poziom 4  

Mam PZ0 i PH0ale wchodzą bardzo płytko i kręcą się nie łapiąc łba śruby. otwó wgląda typowo ale bardzo płytki a zarazem dość szeroki

Pamiętam kiedyś był technik gdy na gwarancji wymieniał uchwyt dodrzwi i móił o nietypowej śrubie i nietypowym kluczu

0
  • #11 02 Sty 2016 20:58
    smabox
    Poziom 4  

Wyjąłem załepkę od górnego zawiasu w środku jest śruba i pasuje znów ta sama końcówka. Dojście jest kiepskie, wkrętak nie podchodzi pod kątem prostym.
    Może tu chodziło o jakis specjalny łamany klucz
    Lodówka LIEBHERR KSD 3142 - przełożyć drzwi z prawej na lewą stronę. Lodówka LIEBHERR KSD 3142 - przełożyć drzwi z prawej na lewą stronę. Lodówka LIEBHERR KSD 3142 - przełożyć drzwi z prawej na lewą stronę. Lodówka LIEBHERR KSD 3142 - przełożyć drzwi z prawej na lewą stronę. Lodówka LIEBHERR KSD 3142 - przełożyć drzwi z prawej na lewą stronę. Lodówka LIEBHERR KSD 3142 - przełożyć drzwi z prawej na lewą stronę. Podsyłam fotki

Dodano po 20 [minuty]:

Tzn nie podchodzi wkrętarka bo jest za gruba. Ręcznego klucza do bitów nie mam. ale kiepskie podparcie i wysuwa się ze śruby.
    Mam łamany kluczyk krzyzowy, troszke inny niż PZ2 ale jakoś łłapie łeb wkręta..brakuje siły docisku

Dodano po 30 [minuty]:

Przed chwilą odkręciłem to samo ale po drugiej stronie tam gdzie jest dostęp. Ta śruba uwalnia górny panel sterowania od lodówki ale zawiasu to nie uwolni.

Może rozwiązanie tkwi tutaj... posyłam zdjęcia

Prawa strona góra

Lewa strona góra

Lewa strona po odsunięciu panelu sterowania

Prawa strona dół

Lodówka LIEBHERR KSD 3142 - przełożyć drzwi z prawej na lewą stronę. Lodówka LIEBHERR KSD 3142 - przełożyć drzwi z prawej na lewą stronę.

Lewa strona dół

Myślę czy może odkręcić to co znajdę za zaślepką widoczną na zdjęciach: Prawa strona dół i Lewa strona dół..

Tylko nie chcę żeby lodówka sie rozpadła :!:

0
  • #12 02 Sty 2016 20:59
    wojciech80
    Poziom 18  

Kolego jedz do Castorama tam masz śruby na wagę weź wzór i najlepiej na lep imbus.

0
  • #15 02 Sty 2016 21:43
    smabox
    Poziom 4  

Kolego
    Ale to nie jest imbus tylko krzyżak.
    Tam gdzie mam dostęp (po lewej stronie) pieknie sie wykręca ( na dole nad zamrażarką)
    Zdjecia: "Lewa strona dół"

Mam kiepski dostęp po prawej stronie przy drzwiach.
    Może powinienem mieć jakis klucz kątowy...

I co rozumiesz przez określenie: "na lep imbus" nie rozumiem Twojej propozycji

0
  • #17 02 Sty 2016 22:03
    smabox
    Poziom 4  

Ale ja wiem co to jest imbus, tzw ampul.
    Pytałem o stwierdzenie z Twojej wypowiedzi:
    cyt
    Kolego jedz do Castorama tam masz śruby na wagę weź wzór i najlepiej na lep imbus.
    na lep imbus

Dlatego pytałem o imbus

0