Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kino domowe LG LHB755 - możliwość podłączenia innego subwoofera

l3mson 02 Sty 2016 15:57 1878 11
  • #1 02 Sty 2016 15:57
    l3mson
    Poziom 4  

Witam serdecznie,

Zakupiłem zastaw kina jak w opisie. Z jakości dźwięku jestem zadowolony. Jedyny problem to za słaby bass. Proszę o pomoc w tej sprawie. Sub jest połączony jakimś wtykiem którego nazwy nie znam jest widoczny na zdjęciu 1. Chciałbym dokupić mocniejszy sub. np taki ja w linku
    yamaha- yst-sw012

Wyjścia i wejścia jakie mam w amplitunerze zdjęcie 2.

Pytanie moje brzmi czy mogę jakoś podpiąć nowy sub wykorzystując wole wtyki w amplitunerze. Zajęte jest HDMI out idzie do Tv i Optyczne z TV do Amplitunera Czy mogę wykorzystać już te gniazdo które teraz mi obsługuje suba?. (pewnie wątpię)

Ewentualnie jestem zainteresowany kupieniem nowego suba do 400 zł które było by można podpiąć do mojego sprzętu.

kino domowe LG LHB755 - możliwość podłączenia innego subwoofera kino domowe LG LHB755 - możliwość podłączenia innego subwoofera

Będę wdzięczny za pomoc w tej sprawie.

0 11
  • #2 02 Sty 2016 16:23
    intenso
    Poziom 38  

Wybór subwoofera aktywnego to bardo dobry pomysł, żeby podłączyć subwoofer aktywny pod to kino musisz zwrócić uwagę na to aby sub miał wejście wysokopoziomowe.

0
  • #3 02 Sty 2016 17:35
    l3mson
    Poziom 4  

intenso a jak takie wyjście wygląda i jakim kablem mógłbym go podłączyć bo ja trochę zielony jestem w tym temacie

0
  • #4 02 Sty 2016 17:46
    intenso
    Poziom 38  

To wejście wygląda jak zaciski głośnikowe, nazywa się HIGH LEVEL.

0
  • #5 02 Sty 2016 18:07
    l3mson
    Poziom 4  

a jak to wpiąć do mojego amplitunera jakim kablem to połączyć skoro nie mam już wolnych miejsc na druciki w amplitunerze

0
  • #6 02 Sty 2016 18:11
    intenso
    Poziom 38  

Pod wejście gdzie jest stary subwoofer.

0
  • #7 02 Sty 2016 18:16
    l3mson
    Poziom 4  

to ostanie pytanie jak taki kabel się nazywa z tą końcówką do amplitunera i dwoma drucikami z drugiej strony. Ja pierwszy raz się spotykam z takim dziwnym wejściem na suba w ampli. Sory że zadaje takie pytania ale to mój pierwszy sprzęt i dopiero uczę się wszystkiego

0
  • #9 02 Sty 2016 18:38
    l3mson
    Poziom 4  

Niestety to nie takie proste.. Na moim subie nie ma wejść. Kabel idzie do środka co widać na zdjęciu. Żeby tak zrobić musiał bym odlutować kable od suba a nie chce tego robić. Jest możliwość zakupienia takiego kabla gdzieś na rynku ? kino domowe LG LHB755 - możliwość podłączenia innego subwoofera

0
  • Pomocny post
    #10 02 Sty 2016 18:59
    intenso
    Poziom 38  

Ale subwoofer aktywny podłącza sie takimi samymi kablami co na zdjęciu, oczywiście mowa tu o podłączeniu za pomocą wejścia wysokopoziomowego.

0
  • #11 02 Sty 2016 19:15
    l3mson
    Poziom 4  

Pojadę do sklepu i sprawdzę ten temat jeszcze. Dzięki

1
  • #12 11 Sty 2016 07:54
    l3mson
    Poziom 4  

Witam,

Poniżej opiszę jak udało mi się załatwić problem :D

Kupiłem konwerter sygnału RCA High Level (4 druciki z jednej strony i 2 RCA z drógiej). Podłączamy razem z przewodami od kolumn przednich razem w te same zaciski, a przewodem cinch pojedynczym lub z mostkowanym podłączamy się do subwoofera aktywnego i gra pięknie muzyka i kino polecam :P

0