Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ogrzewanie podłogowe w bloku nie działa

Tommy_my 02 Sty 2016 17:18 909 6
  • #1 02 Sty 2016 17:18
    Tommy_my
    Poziom 2  

Dzień dobry,
    nie działa mi ogrzewanie podłogowe, jak znaleźć usterkę? Bardzo proszę niech mi ktoś pomoże, mogę zrobić zdjęcie zaworu RTL, może firma coś źle podłączyła?

Proszę o nie podpowiadanie mi, żebym skontaktował się z firmą, sam chcę na własną rękę najpierw dojść, dlaczego tak jest.

Bardzo proszę o pomoc.

Tomek

Moderowany przez Mirek Z.:

Tytuł oraz pisownię postu poprawiłem i przeniosłem do właściwego działu.

0 6
  • #2 02 Sty 2016 17:56
    diodak_13
    Poziom 16  

za wiele z tego zdjęcia nie widać. Z czego jest zasilanie podłogówki? pion, grzejnik?
    Odkręć zawór albo go scianij najlepiej i odpowietrz podłogówkę. Zwróć uwagę czy ciepło wogóle jest tłoczone do podłogi przez pompę. Żeby nie okazało się że opór podłogówki jest na tyle duży że poleci gdzie indziej. Musi być przepływ!

0
  • #3 02 Sty 2016 17:59
    Tommy_my
    Poziom 2  

Zasilanie jest z pionu, tylko zasila ono około 15 m2, i nie wiem czy taki zawór da rady to ogrzać,

nie wiem co mam robić ponieważ w obiegu jest woda

0
  • #4 02 Sty 2016 18:10
    diodak_13
    Poziom 16  

sciag tą białą głowice z zaworu. Zobacz czy dochodzi ciepła woda z pionu.
    po prawej stronie masz odpowietrznik (na kwadrat lub dobry śrubokręt), sprawdź czy leci z niego woda czy powietrze. Jeśli powietrze to musisz sie go całkowicie pozbyć. POdłogówka ma dużą bezwładność, nie zauważysz czy grzeje czy nie od razu. Jeśli nie ma rotametru (przepływomierza) to dobrze by było mieć chociaż termometr na zasilaniu i powrocie i sprawdzać czy zmienia sie temp.

0
  • #5 02 Sty 2016 18:23
    Tommy_my
    Poziom 2  

Białej głowicy nie potrafię zdjąć, ale z odpowietrznika leci bardzo gorąca woda więc wygląda na to że obwód nie jest zapowietrzony, sam już nie wiem o co chodzi

0
  • #6 02 Sty 2016 18:31
    diodak_13
    Poziom 16  

ta głowica jest na zasilaniu czy na powrocie ?czy przed i za zaworem jest taka sama temp?
    Pod głowicą jest nakrętka, patrząc z góry odkręca się w lewo. ściąg i będzie taki wystający trzpień, wciśniej go i zobacz czy są jakieś "stuki " po instalacji, czy coś sie dzieje, czy jest jakiś przepływ...

0
  • #7 02 Sty 2016 21:58
    ziomekorko

Poziom 17  

Witam. Nie jednokrotnie miałem takie przypadki bezmyślnego montażu ogrzewania podłogowego w bloku mieszkalnym. Ciekawe kto ciebie namówił na tak nierozsądne posunięcie? 99,9% przypadków to za duże opory przepływu lub też za długie pętle podłogówki. zazwyczaj taki problem rozwiązywałem dokładając małą pompę i równoważyłem przepływy żeby nie rozregulować całego systemy ogrzewania w bloku. Koniecznie wezwij wykonawce tego cudu na reklamacje i naprawę oczywiście bezpłatną.

1
  Szukaj w 5mln produktów