Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera wideo - Jak zrobić instalację z tą kamerą i TC LCD ?

BURMAR 02 Sty 2016 19:56 813 7
  • #1 02 Sty 2016 19:56
    BURMAR
    Poziom 23  

Witam,
    będąc w zeszłym roku za granicą w jednej z firm zauważyłem bardzo przydatne urządzenie. Działało ono tak: przed wejściem do firmy (drzwi zamknięte) zamontowana była mała kamera (w wizjerze). U góry w sekretariacie znajdował się telewizor LCD. Normalnie w tym telewizorze oglądany był program telewizyjny, kiedy jednak ktoś chciał wejść do firmy i nacisnął przycisk dzwonka w telewizorze wyłączał się obraz programu i pojawiał się obraz z kamery. Po przyciśnięciu przez sekretarkę przycisku otwierającego zamek drzwi znowu pojawiał się obraz poprzedniego programu. Wiem, że poradzicie mi zakup videodomofonu ale mi nie o to chodzi.
    Myślę, że wystarczająco opisałem o co mi chodzi. Mam więc pytanie jak to zrobić i co do tego będzie potrzebne.
    Pozdrawiam

0 7
  • #2 02 Sty 2016 20:02
    sosarek
    Poziom 43  

Kamera przemysłowa, dzwonek w momencie wywołania przełączał telewizor prawdopodobnie za pomocą pinu 8 złącza SCART na obraz z niego.

0
  • #3 02 Sty 2016 20:03
    niewolno2
    Poziom 38  

Zakładam że TV posiadało gniazdo Euro i wtedy po podaniu odpowiedniego napięcia na pin przełączający właśnie w tym gnieździe, to można podać sygnał Video z dowolnego źródła w tym przypadku z kamery, mowa o sygnale analogowym.

0
  • #4 02 Sty 2016 20:28
    BURMAR
    Poziom 23  

Bardzo dziękuję za tak szybkie odpowiedzi. Proszę jeszcze o podanie jaką kamerę kupić tak, żeby można ją podłączyć do TV przez złącze EURO.

0
  • #5 02 Sty 2016 20:32
    sosarek
    Poziom 43  

Praktycznie dowolna kamera analogowa CCTV.

BURMAR napisał:
    Proszę jeszcze o podanie jaką kamerę kupić

Zapraszam z tym pytaniem do działu Zabezpieczenia stacjonarne - CCTV.

0
  • #6 04 Mar 2016 19:37
    BURMAR
    Poziom 23  

Witam,
    kupiłem z A... kamerkę przemysłową COD-103-N-W SHARP CCD, 420 TVL.
    Podałem zasilanie 12 V, sygnał przez przejściówkę BNC/ CHINCH na wejście VIDEO w telewizorze i niestety nic. Do jakiego wejścia w TV podłączyć przewód sygnałowy ?

0
  • #7 04 Mar 2016 20:57
    mihal2002
    Poziom 43  

sosarek napisał:
    za pomocą pinu 8 złącza SCART
    BURMAR napisał:
    Do jakiego wejścia w TV podłączyć przewód sygnałowy ?

Masz podane jak na tacy i jeszcze pytasz.

0
  • #8 04 Mar 2016 21:08
    BURMAR
    Poziom 23  

Spokojnie....podłączyłem tak jak mi koledzy radzili ale kamerka nie działała więc zapytałem aby się upewnić. Okazało się, że podłączenie było dobre ale przewód fabryczny (sygnałowy) nie miał przejścia. Wymieniłem go i jest OK.
    Dzięki jeszcze raz za pomoc.
    Pozdrawiam

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo