Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kabel RS232-usb - Kabel rs232 potrzebny do tunera sat na usb do Laptopa

maciejbolo 02 Jan 2016 20:39 5571 13
    maciejbolo
    Level 11  
    Witam potrzebuje kabel rs232 kabel jest mi potrzebny do podłączenia tunera satelitarnego z komputerem (Laptopem win 8.1 ) do wgrywania aktualizacji oprogramowania lub listy kanałów tunery jakie posiadam to Ferguson ARIVA problem w tym ze w Laptopie niema gniazda rs232 jaki kabel polecacie rs232-usb lub możne być przejściówka z usb na rs232 bo posiadam kabel rs232 ale nie mam jak go podłączyć na komputera pc nie posiadam proszę o pomoc Pozdrawiam[/tr]
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • Helpful post
    sosarek

Level 43  
    Szukaj czegoś na chipsecie FTDI (FT232), ew. Profilic(PL2303) - i nie najtańsze za 2złote.
    telesat1
    Moderator on vacation ...
    p.3.1.14, 3.1.16
    maciejbolo
    Level 11  
    sosarek wrote:
    Szukaj czegoś na chipsecie FTDI (FT232), ew. Profilic(PL2303) - i nie najtańsze za 2złote.

Witaj ten kabel Profilic(PL2303) mam i nie działa mi to jakiś niewypał szukam czegoś porządnego możesz podać konkretne modele kabli
    User removed account
    User removed account  
    maciejbolo
    Level 11  
    mihal2002 wrote:
    maciejbolo wrote:
    do wgrywania aktualizacji oprogramowania lub listy

maciejbolo wrote:
    tunery jakie posiadam to Ferguson ARIVA

Do tego wystarczy Pendrive. Więcej na stronie producenta.

Witaj wiem że wystarczy Pendrive kabel chce do tego że gdyby coś poszło nie tak to wgram przez rs232 a nie wgram soft będzie coś nie tak i wtedy szukać na szybko kabel albo jeździć do kogoś ten kabel ma służyć jako zabezpieczenie tymbardziej że mam więcej sztuk fergusona nie tylko Ariva
    User removed account
    User removed account  
    maciejbolo
    Level 11  
    mihal2002 wrote:
    Kolego a masz zamiar raz dziennie coś zmieniać? Możesz podać co to zmieni w dekoderach.

Nie raz dziennie nie ale miałem taki przypadek już że wgrywając soft oryginalny po prostu tuner padł a w pobliżu nie mam kogoś kto posiada taki kabel lub u mi takie coś zrobić dlatego wolę kupić kabel wydać raz pieniądze mieć własny kabel i mieć pewność że gdyby coś to mam kabel.
    User removed account
    User removed account  
    maciejbolo
    Level 11  
    Witam nie otrzymałem konkretnej odpowiedzi a wiec ponawiam pytanie
    simhak
    Moderator of SAT
    100% pewności da Ci zakup starego laptopa z odpowiednim portem...
    Może wyjdzie drożej niż zakup kabla bądź konwertera ale zyskasz na stabilności i zaoszczędzisz czas potrzebny na testowanie różnych wynalazków...
    maciejbolo
    Level 11  
    simhak wrote:
    100% pewności da Ci zakup starego laptopa z odpowiednim portem...
    Może wyjdzie drożej niż zakup kabla bądź konwertera ale zyskasz na stabilności i zaoszczędzisz czas potrzebny na testowanie różnych wynalazków...

Witaj dzięki za odpowiedz i też przeszło mi to przez myśl z tym ze nie laptopa tylko pc bo dostał bym go za friko i koszt jaki bym poniósł to zakup karty z porem rs232 co o tym myślisz?
  • Helpful post
    simhak
    Moderator of SAT
    Komputer też może być, z tym że potrzeba więcej akcesoriów ( monitor, mysz i klawiatura) ponadto laptop zajmuje mniej miejsca przy przechowywaniu...

Komputery mają już takie porty, nie trzeba kupować karty dodatkowej...
    maciejbolo
    Level 11  
    simhak wrote:
    Komputer też może być, z tym że potrzeba więcej akcesoriów ( monitor, mysz i klawiatura) ponadto laptop zajmuje mniej miejsca przy przechowywaniu...

Komputery mają już takie porty, nie trzeba kupować karty dodatkowej...

W sumie też racja mniej miejsca i wszędzie można go wsiąść