Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kuchenka Amica 6018GE2 - Nie działa piekarnik elektryczny

całkaJ 02 Jan 2016 21:05 21534 6
    całkaJ
    Level 8  
    Witam, w kuchence gazowej z piekarnikiem elektrycznym przestał działać piekarnik. Początkowo przestawała załączać się lampka, jednak z czasem przestał załączać się termoobieg i grzanie piekarnika- nie działa żadna z funkcji. Przewody elektryczne ok, podejrzewam programator (zegar) lub przełącznik piekarnika. Obie diody sygnalizujące prace piekarnika się załączają. Prosze o wskazówki, pozdrawiam (załączam zdjęcia do wglądu) Czy aby dostać sie do przełącznika i zegara trzeba wyciągnąć od tylu piekarnik? Jaki może być koszt w serwisie programatora lub przełącznika?
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    gzyms68
    Level 18  
    Masz trzy rzeczy do sprawdzenia -regulator temperatury-moduł elektroniki i przełącznik funkcji piekarnika najgorzej sprawdzić ten ostatni.Jeżeli nie masz smykałki do takich rzeczy odpuść wezwij chociaż elektryka powinien sobie poradzić :D
    całkaJ
    Level 8  
    czas ustawiałem, dlatego 5 min po północy, tak wskazywał zegar, przełącznik funkcji ogarnę, mam multimetr cyfrowy, spróbuje jakoś wyciągnąć płytę górną i będę szukał usterki , dzięki za pomoc
    całkaJ
    Level 8  
    koledzy może komuś to pomoże, winny był przełącznik funkcji, a właściwie przepalony styk, w wyniku czego sprężynka z jednego ze styków wypadła. Przełącznik zakupiłem bez problemu na jednym z portali z częściami AGD, pozdrawiam