Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Głowica danfoss nadgorliwa razem licznikiem podzielnikiem ciepła

thomson2015 02 Jan 2016 21:40 1713 5
    thomson2015
    Level 5  
    Jak otworzę okno to mimo iż jest ustawiona na minimum to przepuszcza gorącą wodę a licznik ista nabija jak szalony.Co zrobić żeby kaloryfer był zimny i glowica nie przepuszczała ciepła bo wietrzyć muszę.
    kierbedz4
    Level 36  
    Kłania się przeczytanie instrukcji obsługi a nawet wystarczyło tylko przekopać Elektrodę.W instrukcji stoi przed kilkuminutowym wietrzeniem pomieszczenia należy zamknąć zawór przekręcając pokrętło zaworu do oporu w lewo.

Dodano po 5 [minuty]:

Przy długim wietrzeniu zamknięty zawór samoczynnie się otwiera na maxa przy spadku temperatury w pomieszczeniu do 7 stopni co zapobiega próbie zamrożenia grzejnika i o tym też trzeba pamiętać.
    thomson2015
    Level 5  
    A czujnik jest w głowicy? Jak owinę glowicę folią i polarem to dłużej mi głowica pozwoli wietrzyć na mrozie? Czy ta głowica jest jakoś połączona interakttwnie z licznikiem ista obok?
    Grzegorz Siemienowicz
    Level 36  
    Wietrzenie ma na celu wymianę powietrza w pomieszczeniu a nie wyziębienie ścian. Z tego względu należy:

1) Przykryć szmatką głowicę;
    2) Otworzyć na oścież okno;
    3a) Odczekać około 5 min i zamknąć okno;
    3b) Wymusić wymianę powietrza mechanicznie w celu skrócenia okresu wymiany i zamknąć wcześniej okno.
    thomson2015
    Level 5  
    Teraz inne pytanie: Drugie pytanie jak zachowa się licznik ista jeśli 1.położę na kaloryferze suchy/mokry ręcznik co go przykryje.
    2. otoczę cały licznik watą proszę o wyjaśnienie edukacyjne 3. przy nim powieszę ceramiczny nawilżacz powietrza - czy parująca mikroskopijnie naturalnie woda wpłynie jakoś na czujniki? Gdzie mniej więcej te czujniki są umieszczone?
    Obawiam się też że mój sąsiad chce wymienić całe żeberko czy te liczniki ista mają czujnik położenia/ coś w rodzaju mini gps jakiś żeby sąsiad nie zamienił żeberek a żeberko z licznikiem odstawił bo się przechwalał że za kilka lat tak zrobi zrobi bo bedzie miał takie żeberko od szwagra po remoncie na złom?

Dodano po 2 [minuty]:

Głowica danfoss nadgorliwa razem licznikiem podzielnikiem ciepła

http://www.lidl.pl/pl/oferta.htm?action=showDetail&id=51693 W czym to urządzenie z lidla miałoby mi pomóc oszczędzić koszty do 30% w jaki sposób? Głowicę danfoss mam z pokrętłem od 2 do 5