Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Vaillant VU PL240/2-3 R3 - czujnik zasobnika

edward20 03 Jan 2016 00:24 1866 1
    edward20
    Level 1  
    Witam,
    posiadam piec Vaillant VU PL240/2-3 R3 oraz zewnętrzny zasobnik cwu.
    Niestety przez nieszczelność zasobnika zawilgoceniu oraz prawdopodobnie uszkodzeniu uległ czujnik temperatury w zasobniku.
    Na kompletnie "zimnym" zasobniku wskazania d.4 dają temp 90-120 (nieustannie ulegają zmianie).
    I teraz główne pytanie czy jest możliwość w ramach tymczasowej akcji ustawić piec tak aby ignorował ten czujnik ? Przede mną całą niedziela i bez wody to raczej mało atrakcyjna perspektywa (zakładając że w poniedziałek uda mi się kupić nowy czujnik).
    Badając forum znalazłem informację o mostkowaniu złącz C1/C2. Czy może ktoś potwierdzić że takie działanie przyniesie obejście mojego problemu ?
    Jeśli taka operacja ma sens to zgodnie ze schematem (instrukcja instalatora) złącza C1/C2 (x2) to odpowiednio 10 i 23. W chwili obecnej oba te gniazda są użyte - rozumiem że ewentualny mostek ma być zrealizowany oprócz nich (tzn dodatkowe połączenie po między gniazdami 10/23 ) ?

Z góry dziękuje za pomoc.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    ls_77
    Level 35  
    Gniazda 10-23 w przyłączu na płycie głównej są zajęte, bo wychodzą z nich przewody, które kończą się białą wtyczką - oznaczaną jako C1/C2.
    Można je wykorzystać do ładowania zasobnika, albo podłączysz jakiś termostat który mierzy temp. w zasobniku i daje sygnał do ładowania, albo "ręcznie" zwierasz i rozwierasz styk. Najłatwiej chyba podłączyć się bezpośrednio do tej białej kostki, niż do gniazd 10-23.
    Oczywiście wcześniej musisz wypiąć przewód od istniejącego czujnika temp. żeby kocioł go nie widział.