Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vaillant VU PL240/2-3 R3 - czujnik zasobnika

03 Sty 2016 00:24 1101 1
  • Poziom 1  
    Witam,
    posiadam piec Vaillant VU PL240/2-3 R3 oraz zewnętrzny zasobnik cwu.
    Niestety przez nieszczelność zasobnika zawilgoceniu oraz prawdopodobnie uszkodzeniu uległ czujnik temperatury w zasobniku.
    Na kompletnie "zimnym" zasobniku wskazania d.4 dają temp 90-120 (nieustannie ulegają zmianie).
    I teraz główne pytanie czy jest możliwość w ramach tymczasowej akcji ustawić piec tak aby ignorował ten czujnik ? Przede mną całą niedziela i bez wody to raczej mało atrakcyjna perspektywa (zakładając że w poniedziałek uda mi się kupić nowy czujnik).
    Badając forum znalazłem informację o mostkowaniu złącz C1/C2. Czy może ktoś potwierdzić że takie działanie przyniesie obejście mojego problemu ?
    Jeśli taka operacja ma sens to zgodnie ze schematem (instrukcja instalatora) złącza C1/C2 (x2) to odpowiednio 10 i 23. W chwili obecnej oba te gniazda są użyte - rozumiem że ewentualny mostek ma być zrealizowany oprócz nich (tzn dodatkowe połączenie po między gniazdami 10/23 ) ?

Z góry dziękuje za pomoc.
  • Poziom 32  
    Gniazda 10-23 w przyłączu na płycie głównej są zajęte, bo wychodzą z nich przewody, które kończą się białą wtyczką - oznaczaną jako C1/C2.
    Można je wykorzystać do ładowania zasobnika, albo podłączysz jakiś termostat który mierzy temp. w zasobniku i daje sygnał do ładowania, albo "ręcznie" zwierasz i rozwierasz styk. Najłatwiej chyba podłączyć się bezpośrednio do tej białej kostki, niż do gniazd 10-23.
    Oczywiście wcześniej musisz wypiąć przewód od istniejącego czujnika temp. żeby kocioł go nie widział.