Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samozapełniający się dysk C

testie 03 Sty 2016 00:33 717 4
  • #1 03 Sty 2016 00:33
    testie
    Poziom 4  

Witam,

Po długo trwającym uruchomieniu systemu (Windows XP) dysk C ma wolne jedynie około 20 MB. Jeżeli nie zostanie odłączony dostęp do Internetu, to wolne miejsce spada do 0, co wywołuje BSoD. Jeśli zaś zostanie, to istnieje możliwość przeniesienia lub wykasowania części plików, lecz działanie systemu nadal jest bardzo wolne.

Załączam logi i bardzo proszę o pomoc.

0 4
  • #3 03 Sty 2016 12:52
    testie
    Poziom 4  

Problem polega na tym, że dysk na co dzień również jest prawie zapełniony (wiele plików przechowywanych jest na pulpicie lub w moich dokumentach), więc nie wiem, jak mam znaleźć zapychający dysk plik. Co więcej, po każdym uruchomieniu dysku zawsze mam 20 MB wolnego miejsca (nawet jak zgrywam na dysk przenośny po kilka GB danych).

0
  • #4 03 Sty 2016 13:20
    krzychupar
    Poziom 40  

Rozwiń w tym programie folder Windows i następnie Software Distribution zaznacz go kliknij Plik i Odśwież zaznaczone. Co masz jeszcze w folderze Ralph. Zamieść zrzut.

0
  • #5 03 Sty 2016 14:56
    testie
    Poziom 4  

Poniżej screen.

Zaoszczędziłem 6 GB poprzez wyłączenie przywracania systemu i po ponownym uruchomieniu komputera znowu miałem 20 MB wolnego miejsca. Zauważyłem też, że funkcja stanu wstrzymania stała się nieaktywna.

Co jednak ważniejsze, zauważyłem, że zwiększył się jedynie rozmiar folderu Windows (o prawie 6 GB), a konkretnie jeden z plików (program wskazuje <Pliki>). Następnie poszeregowałem pliki po dacie modyfikacji.

Na screenie zaznaczyłem pliki dzisiaj zmodyfikowane oraz te, które mają spory rozmiar.

0