Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 8 - Czy da sie wyciągnąć klucz z Windows 8.

03 Sty 2016 10:56 1281 27
  • Poziom 30  
    Czy da się wyciągnąć klucz z Windows 8.Jak w temacie jest jakiś sposób bo na to wygląda ze zgubiłem płytę z Windows 8 teraz po aktualizacji mam Windows 10 zainstalowany na laptopie bez partycji recovery.
  • Poziom 30  
    Z angielskim krucho jestem starszej daty.Może tak ktoś po Polsku :)
  • Poziom 43  
    Jeżeli po aktualizacji do win10 system się aktywował to klucz już nie potrzebny. Win10 jest teraz w wersji oem powiązany z płytą główną. Po czystej instalacji win10 na tym komputerze na którym win10 był aktywowany przejdzie aktywacje automatycznie.
    Sam klucz jak bardzo chcesz przeczytasz w np. programi AIDA
    w karcie System operacyjny->system operacyjny->klucz produktu
  • Poziom 30  
    A skąd mam wiedzieć czy się aktywował ze tak głupio spytam?
  • Poziom 30  
    Ja wiem gdzie to jest tylko kiedyś był taki znaczek niebieski, a teraz tego nie mam i nie wiem jak maa być bo 10 mam od kliku dni.
  • Poziom 43  
    Post nr 1 - czy na tym laptopie był fabrycznie zainstalowany Windows 8?
    Jeżeli tak, to jest bardzo prawdopodobne, że klucz jest trwale zapisany w BIOS-ie (UEFI), a jego fizyczna znajomość nie jest Ci do niczego potrzebna.
    Również na elektrodzie są wskazania jak i czym taki klucz odczytać.
    Pytanie nr 2 - naprawdę tak trudno zajrzeć do: Ustawienia - Aktualizacja i zabezpieczenia - Aktywacja by dowiedzieć się o statusie aktywacji?
    Pytanie nr 3 - czy na dysku znajduje się folder Windows.old? - Jeżeli tak to zawiera on najpewniej zawartość poprzedniego systemu. Można ją wykorzystać dla odczytania klucza z rejestru takiego "backupu" o ile Windows 8 był instalowany samodzielnie i z użyciem dostarczonego z nośnikiem klucza. Jeżeli nie, to... wróć, proszę, do objaśnień przy pytaniu nr 1.

To tak, z grubsza, komplet będzie.
  • Poziom 30  
    Nie był fabrycznie instalowany,ja go instalowałem.
    Zaglądałem do ustawień i pisze System Windows został aktywowany, kiedyś było takie logo niebieskie teraz tego nie mam.
  • Poziom 30  
    Przyzwyczajenie mam tak.

• Poziom 30  
    Na tym tylko z 8/8.1/10 przez Windows update.Ale nie mam płyty od windows 8 to jak jest z tym kluczem teraz jak będę chciał zainstalować np.Windows 10 na nowo.
  • Poziom 43  
    matrixneo007 napisał:
    Na tym tylko z 8/8.1/10 przez Windows update.

Czyli tak jak napisałem prawda? Tam obok klucza masz też coś takiego jak identyfikator sprzętu. Jak jest tworzony to tajemnica nie mniej zgodni są wszyscy - jeśli nie zmieniasz płyty głównej ponowna aktywacja powinna przebiec automatycznie a win10 nie poprosi nawet o klucz w czasie instalacji. Tak czy owak klucz sobie wydłub z systemu i zapisz. Choć różnie to bywa z tym kluczem w win10. Jedni mają jakiś uniwersalny innym się zmienia na nowy.
  • Poziom 30  
    Żebym to wiedział jak:(
  • Poziom 30  
    Ale w którym miejscu on jest?
  • Poziom 43  
    Odpimpajcie się od tego klucza!
    windows 10 aktywowany? - Tak. Teraz więc każda kolejna ego instalacja, na tym sprzęcie, nie będzie wymagać ani Windowsa 8, ani żadnego klucza. Aktywacja będzie dokonywana z automatu przy pierwszym połączeniu z siecią na podstawie danych konta i informacji o sprzęcie oraz ich zgodności z tym co na serwerach Microsoftu jest zapisane.

Koniec.
  • Poziom 30  
    Oby tak było kolego Matuzalem bo nie nie chciał bym się zdziwić jak przejdę np. na Linuxa na parę miesięcy i później zechce wrócić do Windowsa, szkoda by było zaś wydawać kilka stówek na nową licencje Windowsa wiec muszę,a raczej chciałbym wiedzieć dokładnie.Tak obecnie wygląda mój screen z mojego laptopa.

To według kolegi Matuzalem to co napisał nie muszę nawet nic zamazywać bo klucz po instalacji u mnie samodzielnej nikt mi już nie ukradnie bo nic mu to nie da?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Jeżeli konfiguracja sprzętowa zostanie ta sama, to przy każdej instalacji Windowsa 10 na tym komputerze gdy pojawi się ekran do wpisania klucza będziesz mógł klikać "Pomiń", bo aktywacja odbędzie się bez Twego udziału. Jedynym warunkiem jej przeprowadzenia jest połączenie z siecią.

Istnieje, co prawda, sytuacja, w której - przynajmniej do lipca br. - oryginalny klucz Windows 8 mógłby być przydatny, ale... to zupełnie inna historia (zresztą do wyczytania i na elektrodzie) więc nie ma co nią sobie głowy zawracać i to tym bardziej, że skoroś klucz posiał, to albo masz możliwość w poscie nr 11 wskazaną, albo Windows 8 powiedział Ci papa (o ile nowego klucza sobie nie sprawisz).
  • Poziom 30  
    Dla tego chciałbym wciągnąć klucz jeżeli jest taka możliwość w razie czego jednak nie wiem jak. Kolega krzychupar podał program ale nie wiem gdzie tego klucza w nim szukać,a nie miałem styczności nigdy z takim problemem.
  • Poziom 43  
    Nie przeciągaj, proszę, struny. Wyraźnie czekasz aż Ci się wszystko poda na tacy, bo "masz problem" i to wystarczy byś mógł rościć sobie prawo do tego, że wszyscy będą na Twoje usługi. Sam zaś nie musisz przejawiać żadnego zaangażowania.

Kolejny raz odsyłam do postu nr 11 - jego lektura, w konfrontacji z zawartością dysku, pozwoli Ci sprawdzić czy masz "skąd" klucz odczytać. Jeżeli tak, to jak się do tego dobrać jest bez trudu do znalezienia w sieci (o ile nie na elektrodzie).
  • Poziom 30  
    Ok zrobione dzięki wszystkim za pomoc zamykam temat.