Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Huawei E1550 - Jak uruchomic internet, simlock?

Wiktor2002ZPL 03 Jan 2016 11:56 2223 6
    Wiktor2002ZPL
    Level 16  
    Witam.
    Z góry przepraszam jeśli umieściłem temat w złym dziale.
    Otóż "odkopałem" modem USB HUAWEI E1550 (tata zakupił go na Ukrainie) i podłączylem do laptopa- wszystko OK, instalacja sterowników, oraz programu do obsługi modemu (MTS Connect). Karta z Play i zakupiony pakiet 10GB (w telefonie działa płynnie).

Mam do wyboru trzy opcje:
    "Hyper.NET"
    "HyperActive"
    "Mobile GPRS Internet"
    Cokolwiek wybiorę wyskakuje mi ten błąd:
    (w załączniku screen)

Nie wiem czy modem ma simlocka (nie wiem nawet jak to sprawdzić, próbowałem jakimś programem ale on wywala jakieś błędy).

Więc mam dwa pytania:
    Jak uruchomić ten internet?
    Czy modem może mieć simlocka ?

Jeśli coś jest nie jasne- proszę pytać.
    Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelką pomoc :)
    sosarek

Level 43  
    Stwórz właściwy profil połączenia, możesz także wgrać mu oficjalny firmware producenta. Swoją drogą nie zauważyłeś że nie wykryto karty sim i nie ma zasięgu?
  • Helpful post
    matek451
    Level 43  
    Po pierwsze to aby skorzystać z internetu Play musisz utworzyć nowy profil do połączenia( o ile ten soft na to pozwala). Ten profil musi mieć ustawione APN internet i być ustawiony jako domyślny. Znajdziesz to w zakładce Tools ( narzędzia). Tam powinna być możliwość utworzenia nowego Profile Name dla Play z podanym wyżej APN. Do tego jeśli to oferta Play głosowa z pakietem 10GB to działa też w roamingu i na modemie trzeba na niego zezwolić. Na koniec rzecz najważniejsza. Gdzie ty chcesz korzystać na tej staroci z 3G Play? Jeśli jesteś w zasięgu sieci UMTS900 Play lub w roamingu krajowym z UMTS900 NetWorks( T-Mobile lub Orange) lub UMTS900Aero2( Plus) to na tym szmelcu nie skorzystasz. Po prostu on nie obsługuje UMTS900. To złom wart ze 20 zł . Modem spełniał wymagania 6-7 lat temu. Teraz to elektrozłom. Zadziała ci w Play jeśli masz zasięg sieci macierzystej UMTS2100Play lub roaming na UMTS2100 z T-Mobile lub Plusa . A co do simlocka to po włożeniu karty Play powinien wyświetlić komunikat, powinien tez pokazać zasięg Play ale nic nie widzę.
    Wiktor2002ZPL
    Level 16  
    Sprawdzę w miejscu gdzie zasięg jest znacznie lepszy (pełen).
    Jeśli nie zadziałą to kupię jakiś inny.
    Właściwie spytam- co oznacza sieć Aero2?

Dodano po 1 [minuty]:

sosarek wrote:
    Stwórz właściwy profil połączenia, możesz także wgrać mu oficjalny firmware producenta. Swoją drogą nie zauważyłeś że nie wykryto karty sim i nie ma zasięgu?

Właśnie dziwi mnie to bo kartę SIM włożyłem poprawnie.
    Najwyżej jak będę miał czas pokombinuję.
    sosarek

Level 43  
    Wiktor2002ZPL wrote:
    co oznacza sieć Aero2

Google umarło?
    https://sklep.aero2.pl/#/
  • Helpful post
    matek451
    Level 43  
    Aero2 to jedna z firm Z.Solorza. Zbudowała sieć UMTS900 Aero2, która zapewnia zasięg Plusa/CP na terenach pozamiejskich. Świadczy też usługę Bezpłatnego Dostępu do Internetu(BDI), oferuje tez płatne pakiety w oparciu o sieć Plusa z UMTS2100, własną UMTS900 oraz LTE1800Mobylandu i LTE800Sferii. Np. pakiet 30GB za 30 zł. Jak chcesz korzystać bezproblemowo z Play to musisz mieć jakiś współczesny modem z UMTS900 a najlepiej obsługujący wszystkie technologie i częstotliwości LTE/3G.
    Wiktor2002ZPL
    Level 16  
    Przepraszam za tak długi czas- temat do zamknięcia, internetu się nie dało za nic uruchomić a Huawei leży gdzieś w czeluściach szuflady.