Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Audi 80 b4 wyciek oleju z okolic filtra oleju

mateuszef 03 Jan 2016 12:30 11550 16
    mateuszef
    Level 7  
    Witam posiadam audio 80 b4 2.0 benzyna plus gaz problem wystąpił wczoraj ... Po lekkich mrozach - 15 w nocy -10 w dzień po 3 dniach stania auta na zewnątrz wczoraj odpaliłem czekałem chwile aż się zagrzeje w miedzy czasie wszedłem do kotłowni podłożyć do pieca auto chodziło okolo 7 minut. Słyszałem tylko ze silnik cos nie równo chodzi wyszedłem wszystko ok po chwili juz słyszałem jak ciśnienie idzie jakies ze silnika wyłączyłem silnik - za późno okolo 3 -4 litra oleju pod samochodem z okolic filtra oleju ( daj załącznik ) problem leży w tym ze mieszkam na Słowacji pasuje mi przewieź auto do mechanika 30km co robic jak samemu to naprawić i w czym się zrobiła dziura ktorym ten olej wyciekł niewiem jak się nazywa ten aluminiowy kwadrat bo to z niego do którego jest wciśnięty filtr oleju. Dodam jeszcze ze w chłodnicy mialem rzecz jasna zimowy plyn ale i tak zamarz bo sprawdzałem po gumach i czułem tam troche lodu. Proszę o jakąś pomoc pozdrawiam Audi 80 b4 wyciek oleju z okolic filtra oleju
    mateuszef
    Level 7  
    Nie wiedziałem że zamarzł... :( dowiedziałem się po fakcie :) nie miałem nigdy problemów nawet na - 25 .... Czy mogła się tam zrobić dziura , przez którą będzie ten problem się powtarzał ? Wczoraj dałem auto do garażu na całą noc , dziś po zapaleniu silnika dalej to samo..?
    DJ ANNUS
    Level 31  
    E Tam chwycilo ci wymiennik oleju, pekł i leje się olej.
    mateuszef
    Level 7  
    Czyściłem odme i wszystkie rureczki koło niej , sprawdzałem nic nie jest zamarznięte :/ po odpaleniu silnika wygląda to tak ... ( dziury żadnej tam nie widac )

• Helpful post
    ociz
    Moderator of Cars
    To tyko uszczelka między chłodnicą oleju a podstawą puściła, standard w VAG na mrozach.
    ociz
    Moderator of Cars
    Odkręcić i wymienić. Nr OEM uszczelki to 038117070A lub 021117070A.
    Audi 80 b4 wyciek oleju z okolic filtra oleju
    mateuszef
    Level 7  
    Ok dzięki za schemat . Czyli ze starej uszczelki juz nic ? I czy da się jakoś powstrzymać inaczej ten wyciek żeby dojechać 30km do mechanika czy zamawiać raczej odrazu uszczelkę i nie kombinować ?
    ociz
    Moderator of Cars
    Jak sam sobie z tym nie poradzisz i masz ryzykować jazdę bez oleju to taniej wyjdzie laweta.
    mateuszef
    Level 7  
    Nie nie bez oleju się nigdzie nie wybiorę zwłaszcza , że już wyciekło pewnie ze 3 litry . Laweta wyjdzie więcej jak warte to auto :) a kumpel właśnie sprzedał niedawno :) może na hola ewentualnie ... Jutro spróbuje jeszcze ogrzać trochę auto suszarką może jeszcze jest gdzieś woda zamarznięta w mało widocznym miejscu chociaż wątpię skoro odrazu tak pluje po odpaleniu i dość sporo nieprawdaż... Nie mam nawet tu chyba odpowiednich kluczy do rozebrania tej chłodniczki oleju :/ dostane się do niej od góry czy trzeba wchodzić pod auto ? Widziałem tam ze 3 śruby na imbusa , którego akurat brakuje mi w komplecie ... Co za pech na nowy rok :)
    ociz
    Moderator of Cars
    Odkręcasz tylko filtr i nakrętkę nr6. Nawet nie myśl o tym żeby odkręcać 3 śruby na imbus i nie dać potem nowej uszczelki nr 1, ta dostępna tylko z oryginału więc w mało którym sklepie dostaniesz ją od ręki.
    mateuszef
    Level 7  
    Czyli odkręcam filtr nakrętkę nr 6 i tam mam dać nową uszczelkę ? Filtr specjalnym kluczem na łańcuszku , którego nie posiadam tak ? I czy dostane się do tego wszystkiego od strony silnika czy od spodu ?
    toku74
    Level 31  
    Odkręć filtr, nakrętkę 6 /klucz o ile pamiętam 27/. Przy odrbinie chęci wykręcisz rurkę gwintowaną na którą nakręcania jest nakrętka 6 i nie musisz nawet przewodów wodnych odłączać co może być kłopotliwe i narobić jeszcze więcej szkód. Jak wykręcisz rurkę gwintowaną z korpusu 2 wystarczy lekko odchylić wymiennik i zobaczysz jaki masz typ uszczelki. Składasz w drugą stronę.