Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Navi VW RNS2 DVD - Odczyt kodu, jak wkodować wzmacniacz, polskie menu

adam_sil 03 Sty 2016 13:11 3003 15
  • #1 03 Sty 2016 13:11
    adam_sil
    Poziom 20  

Witam
    Nawigacja jak na zdjęciach poniżej:
    Navi VW RNS2 DVD - Odczyt kodu, jak wkodować wzmacniacz, polskie menu Navi VW RNS2 DVD - Odczyt kodu, jak wkodować wzmacniacz, polskie menu

Po włączeniu brak napięcia + UB na (na zdjęciu poniżej te w czerwonym kółku). Napięcie CDC (żółte kółko) pojawia się. Znalazłem dwa układy odpowiedzialne za te napięcie po włączeniu navi, oba są takie same. Jeden (ten w żółtym kółku) po włączeniu zostaje wysterowany napięciem ok. 5V i załącza napięcie 12V. Drugi z nich nie dostaje tego napięcia. Niestety nie mogę dojść po ścieżkach gdzie to napięcie ginie i gdzie jest źródło bo to druk wielowarstwowy.

Najlepiej jakby ktoś z was dysponował schematem albo wiedzą skąd go wziąć ewentualnie gdzie szukać tego napięcia na płytce.
    Czy jeśli nie ustalę przyczyny to czy mogę zrobić obejście z drugiego układu aby wysterować ten pierwszy?

Najciekawsze jest to, że mam tu drugą taką navi i w niej jest tak samo - czyżby obie miały taką samą usterkę ? Chyba, że to napięcie jest włączane przez jakąś funkcję ale coś mi się nie wydaje aby tak było.
    Jeśli macie jakąś wiedzę na ten temat to proszę o informację

Pozdrawiam

Navi VW RNS2 DVD - Odczyt kodu, jak wkodować wzmacniacz, polskie menu Navi VW RNS2 DVD - Odczyt kodu, jak wkodować wzmacniacz, polskie menu

PS
    Przy okazji zapytam się czy da rade zaaplikować do tej navi język polski?

0 15
  • #2 03 Sty 2016 14:30
    arecki09
    Poziom 17  

Sprawdzasz w aucie czy na stole??
    Bardzo prawdopodobne ze na stole jej nie uruchomisz ze względu na potrzebę komunikacji radia z CAN auta do uruchomienia.

0
  • #3 03 Sty 2016 17:59
    adam_sil
    Poziom 20  

W aucie sprawdzam

Dodano po 3 [godziny] 21 [minuty]:

Po przeanalizowaniu ścieżek wychodzi mi, że sterowanie tymi układami wychodzi z FIS-a. Czy to możliwe ?

0
  • #4 04 Sty 2016 18:07
    adam_sil
    Poziom 20  

Więc ustaliłem, że w tej navi są cztery takie układy - trzy z nich dostają napięcie sterujące 5V, czwarty nie. Wygląda, na to że sterowanie wychodzi z FIS-a. Zrobiłem obejście podłączając do nogi czwartego układu napięcie sterujące z innego. Musiałem przeciąć ścieżkę bo robiło się zwarcie. Działa jak należy.

Czy wiecie może czy da się i jak wgrać do tej navi polskie menu ?

0
  • #5 05 Sty 2016 06:40
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Poziom 35  

adam_sil napisał:
    Czy wiecie może czy da się

Tak.

adam_sil napisał:
    i jak wgrać do tej navi polskie menu ?

Płytami z odpowiednim softem.

0
  • #6 05 Sty 2016 09:39
    adam_sil
    Poziom 20  

Dzięki za informacje. To na razie sprawa drugorzędna. Jeszcze kilka pytań się urodziło bo... T5 Multivan przywieziony z zachodu, radio jest oryginalne. Wymieniałem w nim wyświetlacz. Po podłączeniu radyjko działa ale brak jest dźwięku w głośnikach no i tego napięcia sterującego było brak. Korzystam z CDIF-a i pokazał mi błąd J503 - brak sygnału ze sterownika z wyświetlaczem. Nie jestem przekonany czy przez to akurat nie ma dźwięku. Jest tam jeszcze takie ustrojstwo http://www.alarmservice.ro/sites/default/files/c1-mfd2.pdf . Doszedłem, że nie dochodzi do niego zasilanie. Dzisiaj postaram się ustalić dlaczego. Jak podpinam to drugie, które służyło do przeszczepu to błąd J503 nie występuje. Po siedzeniem pasażera jest wzmacniacz. CDIF umożliwia mi sprawdzenie sygnału z głośników - sprawdzam, działają.

Co może być przyczyną braku dźwięku w głośnikach ?

Tak sobie myślę - czy nie odblokować tego drugiego navi i nie sprawdzić czy to przypadkiem nie radio jest winne. Czy wiecie zatem gdzie podpiąć się do FIS-a i jak go czytać programatorem ?

0
  • #7 05 Sty 2016 16:50
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Poziom 35  

Jaki rok tego T5 ?

Jesli przed 2005 to będzie lipa , bo twoja navi jest w wersji DVD a to szło po 2005r i nie dogada się ze wzmacniaczem pod fotelem pasażera.

Jeśli auto po 2005r to vcds-em zakoduj w radiu wzmacniacz + DSP.

Na stole masz głos z radia ?

Jeśli tak to znaczy ,że radio nie jest zakodowane pod wzmacniacz.

To :

http://www.alarmservice.ro/sites/default/files/c1-mfd2.pdf

jest wejście video lub z kamery cofania.

0
  • #8 05 Sty 2016 23:09
    adam_sil
    Poziom 20  

T5 2008 rok. Radio jest oryginalne i na stole bez pinu nie odpali. Pinu niestety nie znam - jeszcze. Tak właśnie myślałem o VCDS-ie, szukam właśnie kogoś kto ma tu w pobliżu ten interfejs. Co do odblokowania tej drugiej navi to znalazłem na forum coś takiego: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2662036.html#12807084 . Nie jest to to samo, płytka delikatnie różni się, ale układ ścieżek taki sam pod FIS-em.Myślę, że podejdzie i da się odczytać wsad.

Dodano po 2 [godziny] 5 [minuty]:

Więc poszukałem jeszcze trochę i :
    Navi - przeszczep to Blaupunkt 7612002066 7H0035191J i zgodnie z tym co piszą tutaj: http://codedradio.info/?i=bn&st=7+612+002 jest tam pamięć M95320. Jest to pamięć z magistralą SPI a w linku, który podałem wcześniej mamy oznaczenie do pamięci I2C. Procek to D70F3089YGJ. Czy możecie zweryfikować informacje podane na tej stronie ? Moja płytka wygląda tak jak na zdj. poniżej - niby podobna a jednak się różnią.

Zatem gdzie mogę się podpiąć ?

-1
  • #10 06 Sty 2016 12:49
    stt
    Poziom 11  

Dump is bad readed, but code is visible. Enter 0612. :)

-1
  • #11 06 Sty 2016 13:10
    korek516
    Poziom 22  

Witam. Masz źle odczytanego FIS-a. Czytasz go jako 24c32. Tu masz jak go podłączyć pod szyne I2C Navi VW RNS2 DVD - Odczyt kodu, jak wkodować wzmacniacz, polskie menu Pozdrawiam.

-1
  • #14 07 Sty 2016 18:16
    adam_sil
    Poziom 20  

Dobra już sobie poradziłem.

0
  • #15 07 Lut 2016 12:32
    adam_sil
    Poziom 20  

Witam po dłuższej przerwie. W tym czasie auto było u mechanika potem u lakiernika no i w końcu wróciło do nas. Okazało się, że oryginalne radyjko nie komunikowało się z autem po can-ie. Zamontowaliśmy to drugie, które było dawcą części, zaktualizowaliśmy soft i jest OK. Działa wszystko oprócz dźwięku. Kodowałem trzema interfejsami. Jeden miał nawet Wizard, w którym wybierałem krok po kroku komponenty systemu i na tej podstawie byłe generowany i zapisywany kod w radiu. Wpisywałem też kod na podstawie informacji z RossTech wiki. Nie działa. Jeden z interfejsów umożliwił mi przetestowanie wzmacniacza i głośników - wszystko OK. Auto jest z 2005 roku jak się okazało. Podejrzewam, że to radyjko nie pasuje do tego modelu tak jak pisał kolega [b] SzymonBydgoszcz[\b]. Gdyby to oryginalne było sprawne to pewnie nie byłoby problemu. Wymieniliśmy w nim układ TJA1054A - CAN transceiver ale nic to nie dało. Dalej był brak komunikacji z autem.
    Jeśli auto jest z 2005 roku ale fabrycznie posiadało taką konfigurację to powinno to wszystko działać. Niestety nie mamy pewnego (sprawnego sprawdzonego) radia aby podpiąć i sprawdzić system i ewentualnie coś wykluczyć. Na razie odpuszczamy bo człowiek chce jeździć i naprawa stała się dla niego nieopłacalna. Auto było powypadkowe i ponoć miało wstawioną ćwiartkę z przodu, nawigacja miała połamane z tyłu gniazda od anten. Nie wiadomo zatem jak wyglądają wiązki z kablami i bezpieczniki oraz przekaźniki w kabinie. Czekamy zatem aż trafi się jakieś sprawdzone radyjko albo T5 z takim wyposażeniem aby podpiąć radyjko z tego Transportera i zobaczymy.

Pozdrawiam

0
  • #16 09 Kwi 2016 19:51
    adam_sil
    Poziom 20  

Witam
    Dowiedziałem się w serwisie VW, że radyjko które obsługiwac będzie ten wzmacniacz bez problemu musi mieć w numerze na końcu literkę F. Znalazłem u znajomego navi, która ma identyczny numer jak moje oryginalne z t5 ale po włożeniu chce kod pin. Znajomy go nie zna bo u niego działa bez pinu. Dlatego prosiłbym o odczyt kodu z wsadu z tego radyjka. Chcę sprawdzić czy wzmacniacz w końcu zagra
    Pozdrawiam

0
  Szukaj w 5mln produktów