Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG 32LF5610 czy Samsung UE32J5100?

GrzegoSI 03 Sty 2016 14:00 1920 15
  • #1 03 Sty 2016 14:00
    GrzegoSI
    Poziom 5  

Witam wszystkich.

Mam pytanie do forumowiczów odnośnie wyboru Telewizora. Wybór padł na 2 modele TV. Czy możecie mi Państwo pomóc w wyborze lepszego?

Mam na myśli 2 modele:

LG 32LF5610
    Samsung UE32J5100

Cena na podobnym poziomie ok. 1000 zł, nie chcę tej kwoty przekraczać, a jeśli już to nieznacznie. Wizualnie oba mają ładną linię, ale co do "bebechów" to nie posiadam za wiele doświadczenia w tej materii.
    Sam TV będzie używany generalnie do odbioru TV naziemnej, kablówki, i przede wszystkim filmów puszczanych z USB.

Dlatego kieruję pytanie na forum, a może akurat ktoś z forum posiada jeden z przedstawionych modeli i może coś na ten temat napisać.

Z góry dziękuję za podpowiedz.

Pozdrawiam _Grzegorz_

• #2 03 Sty 2016 15:40
    matrixneo007
    Poziom 30  

Jak już to SAMSUNG UE32J5100

• #3 03 Sty 2016 15:49
    GrzegoSI
    Poziom 5  

Dlaczego proponujesz akuratnie Samsunga? Możesz to jakoś umotywować?
    W salonie oglądałem oba i wydawało mi się, że obraz w LG jest jakby czystszy, barwy były wyrazniejsze, bardziej nasycone. Sprzedawca majstrował w ustawieniach i nic nie poradził na obraz w Samsungu, aby kontrastem i barwami zbliżył się do LG.
    Dlatego pytam o pomoc w wyborze.

• #4 08 Sty 2016 19:52
    GrzegoSI
    Poziom 5  

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Strasznie nie lubię takiego tłoku na forum, bo ciężko to wszystko przeczytać, przerobić i wyciągnąć wnioski ...

• #5 11 Sty 2016 02:49
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #6 11 Sty 2016 13:36
    GrzegoSI
    Poziom 5  

Dziekuje za odpowiedz. Tak sie nadal zozgladam za modelami i znalazlem cos chyba ciekawszego, tak mi sie przynajmniej wydaje.
    Mozesz jakos ocenic ten model i powiedziec cos nanjego temat?

LG 32LF592U jest to model 2015. Zastanawiam sie czy roznia sie bebechami.

Jeszcze raz wielkie dzieki za odpowiedz.
    Pozdrawiam

• #7 12 Sty 2016 21:34
    GrzegoSI
    Poziom 5  

Temat do zamkniecia, bo na tym forum to brakuje tylko wiatru pustynnego! Porazka

• #8 12 Sty 2016 21:43
    brofran
    Poziom 36  

GrzegoSI napisał:
    Temat do zamkniecia, bo na tym forum to brakuje tylko wiatru pustynnego!

Fajnie to skomentowałeś . Ale temat musisz zamknąć sam . :D

• #9 12 Sty 2016 21:53
    FanManiakHD
    Poziom 17  

Niestety, jak by to brzmiało brutalnie, do tej kwoty nie kupisz dobrego telewizora. LG serii 5 nie jest wart zainteresowania, dopiero serię 6 można polecić, takie jest moje zdanie. Samsungi też dopiero od serii 6XXX dopiero można polecać.

• #10 12 Sty 2016 21:58
    GrzegoSI
    Poziom 5  

Ok, rozumiem, ale mam tylko taka kwote do wydania, to tv do malego pokoju, sypialni, wiec wieksza kwota nie wchodzi w rachube, bo i tak jest juz naciagnieta. Mialo byc do 1000. Szukam tv sposrod tych ktore sa i ktore znalazlem, a w pozniejszym czasie i tak bedzie kupowany tv duzo wiekszy do salonu, wiec wlasnie wtedy wole dolozyc i kupic cos dobrego. Czy mozecie powiedziec ktory jest lepszy? Chodzi o ogolna specyfike uzytkowania.
    Dzisiaj udalo mi sie wynegocjowacdo piatku cene 1180 za lg 32lf592u.czy warto wziac go w tej cenie?

• #11 12 Sty 2016 22:11
    FanManiakHD
    Poziom 17  

Ten LF592 ma Webos 2.0 więc jak już kupować to jego, dokupisz pilota magic i masz sterowanie smartem jak w wyższych modelach. Ale wiesz że on jest tylko HD Ready nie Full HD.

• #12 12 Sty 2016 22:35
    GrzegoSI
    Poziom 5  

Tak wiem i to mnie martwi, tyle tylko ze filmy w wyzszej rozdzielczosci i tak chyba nie beda powalaly lepszymi szczegolami, bo matryca jest za mala zeby tondostrzec. Tak gdzies czytalem, powiedz, czy mam racje czy sie myle, a raczej oni.
    Kupujac 46" na pewno bedzie z fullhd, ale czy warto w 32" patrzec na to i odrzucac reszte na rzecz fullhd?

• Pomocny post
    #13 12 Sty 2016 22:47
    FanManiakHD
    Poziom 17  

Właściwe ten rozmiar telewizora, to bez różnicy czy Full, czy Ready. Nie jest zauważalna rozdzielczość w tej wielkości. A do SD lepiej Ready, bo telewizor będzie mniej miał do skalowania. Jeśli by ci nie zależało na smarcie to zerknij na Philips 32PHH4100/88 (Ready) lub Philips 32PFH4100/88 (Full) Philipsy lepiej skalują obraz SD.

• #14 12 Sty 2016 23:00
    GrzegoSI
    Poziom 5  

Czyli dobrze wyczytalem. Co do SmartTv to noe mam pojecia czy mi sie przyda, bo nogdy tego nie uzywalem, wiec ciezko ocenic. Tv bedzie uzywany raczej do naziemnej i przede wszystkim do filmow na pendrive. Czy ten smart jest faktycznie przydatny na tv? Tak z punktu widzenia normalnego Kowalskiego. Wzialem na niego poprawke bo jest w podobnej cenie do poprzednich ktore wymienilem. Tylko to fullHD mnie zastanawia.
    Powiedz mi jeszcze jedno, czy film puszczony z pendrive z rozszerzeniem .mkv, to jest chyba 1920x800 w przypadku Mad Max ktorego posiadam, pojdzie bez zadnych problemow? Ta rozdzielczosc to przyklad, chodzi mi tez o wieksze. Tzn bez zacinek? Bo tutaj chyba chodzi o to skalowanie, o ktorym wspomniales?

• Pomocny post
    #15 12 Sty 2016 23:17
    FanManiakHD
    Poziom 17  

HD Ready to 1366 x 768, więc telewizor przeskaluje sobie do tej rozdzielczości zawartość twojego pena. Najlepiej wziąć pena do sklepu i potestować, ale np, Philips obsługuje format MKV, więc powinien odtworzyć.

• #16 12 Sty 2016 23:22
    GrzegoSI
    Poziom 5  

Tak chyba wlasnie zrobie. W piatek ide do sklepu, wiec wezme pendriva i wezme kilka filmow i sprawdze jak chodzi. Jak bedzie wszystko ok, to chyba go wezme.
    Dzieki wielkie za pomoc, bardzo mi pomogles!
    Zycze wszystkiego dobrego, jezeli jeszcze cos bedziesz chcial dodac, to smialo pisz, bo ciagle bede obserwowal temat.
    Pozdrawiam Cie

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME