Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Zmywarka Elektrolux ESL499] Nie zaczyna zmywać

elvis110 03 Sty 2016 17:53 591 5
  • #1 03 Sty 2016 17:53
    elvis110
    Poziom 7  

Witam,

mam problem z moją kilkunastoletnią zmywarką Elektroluks ESL499 - po ustawieniu programu i rozpoczęciu pracy słychać pracę pompy, która usuwa wodę z urządzenia a potem wprowadza nową "porcję wody". Na tym jednak kończy się praca urządzenia. Dalszej pracy zmywarka nie podejmuje. Walczę z nią od czwartku kolejno wykluczając kolejne usterki (raczej doświadczeniem wspomaganym podobnymi wątkami na elektrodzie,, z tym urządzeniem, niż wiedzą fachową). Wyczyściłem wszystkie możliwe rurki zarówno w zmywarce (filtry, końcówka w kształcie litery U oraz wszystko co jest pod kapturkiem ) jak i na zewnątrz (różowy i przezroczysty przewód pod urządzeniem). W między czasie udało się zresetować programator oraz sprawdzić grzałkę. Z moich obserwacji wynika, że po pobraniu wody silnik (lub jak to się nazywa) nie podaje wody na ramiona zmywające. Nie mam już zbytnio pomysłów a serwisant skomentował to jedynie słowami to jest szmelc, który już dawno temu powinien być na złomie.
    Może jakaś dobra dusza podpowie coś jeszcze zanim udam się do sklepu po nowy sprzęt.
    Nowo-rocznie pozdrawiam.

0 5
  • #2 03 Sty 2016 18:31
    nares
    Specjalista AGD

elvis110 napisał:
    serwisant skomentował to jedynie słowami to jest szmelc, który już dawno temu powinien być na złomie.

Może to był serwisant od kanalizacji. Zacznij od sprawdzenia pompy myjącej, czy nie jest zablokowana, a przy okazji pojemność kondensatora rozruchowego tejże pompy.

0
  • #3 03 Sty 2016 18:34
    elvis110
    Poziom 7  

Pompę sprawdziłem - nie wygląda na zablokowaną. Pojemności nie mam jak sprawdzić - to już wyższa szkoła jazdy.

0
  • #4 03 Sty 2016 19:33
    cezet
    VIP Zasłużony dla elektroda

elvis110 napisał:
    to już wyższa szkoła jazdy.

Najprościej wymienić na nowy - koszt niewielki.

0
  • #5 03 Sty 2016 19:35
    nares
    Specjalista AGD

elvis110 napisał:
    to już wyższa szkoła jazdy

Pozostaje Ci, znaleźć serwisanta, który zna się na rzeczy, a nie takiego który był u Ciebie po to, aby naopowiadać głupot.

0
  • #6 05 Sty 2016 08:52
    elvis110
    Poziom 7  

Okazało się, że to wina kondensatora. Wymieniony i zmywarka śmiga. Dzięki za porady.

0
  Szukaj w 5mln produktów