Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

s7-314, cp340 - Cp340 w step7 Lite

e5seba 03 Jan 2016 21:08 813 5
SterControl
    e5seba
    Level 9  
    Da się obsłużyć moduł rozszerzeń CP 340, w sterowniku s7-314 przy użyciu programy Step7 w wersji Lite? Czy potrzebna jest do tego pełna wersja Step7
  • SterControl
    namok
    Level 25  
    A dasz radę dołożyć ten moduł do konfiguracji sprzętowej? Jeśli tak to powinno być OK(nigdy nie używałem wersji lite zawsze professional).
  • SterControl
    e5seba
    Level 9  
    No właśnie w wersji Lite nie ma simatic manager, chyba że pytasz o coś innego?
    namok
    Level 25  
    e5seba wrote:

Dokładnie o to pytam. Jak pisałem wcześniej nigdy nie używałem wersji lite.
    Jeśli nie dostaniesz dzisiaj konkretnej odpowiedzi to proponuję dzwonić wprost do siemensa. Oni nie gryzą :wink: (przynajmniej w Katowicach).
    wojciech80
    Level 18  
    namok wrote:
    e5seba wrote:

Dokładnie o to pytam. Jak pisałem wcześniej nigdy nie używałem wersji lite.
    Jeśli nie dostaniesz dzisiaj konkretnej odpowiedzi to proponuję dzwonić wprost do siemensa. Oni nie gryzą :wink: (przynajmniej w Katowicach).

Witam,

W Katowicach nie wiem jak jest ja za zwyczaj dzwonię jeśli mam jakiś problem do Gliwic tam miałem kurs Siemens z 300. Firma o nazwie INTEX. Jeżeli wykładowcy nie są aktualnie zajęci odpowiedzą od ręki na twoje nurtujące pytania.
    Ja również nigdy nie używałem wersji lite tylko pro.
    Zgoodie
    Level 25  
    Step 7 Lite nie obsluguje modułów CP. Tylko wersja Step 7 lub Step 7 Prof. moze obsluzyc CP340. Dodatkowo Step 7 Lite nie ma mozliwosci tworzenia sieci i komunikacji nawet z distributed I/O