Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vw passat b3 - Znikający płyn chłodniczy

TechTab 03 Sty 2016 22:20 756 4
  • #1 03 Sty 2016 22:20
    TechTab
    Poziom 2  

Witam, mam pewien problem z VW passatem B3 2.0 benzyna + gaz. Otóż wczesną jesienią zablokował mi się termostat, gdyż parował mi płyn ze zbiornika. Po wymianie termostatu nadal ubywało mi płynu więc poczytałem trochę i sprawdziłem korek od zbiorniczka, który to okazał się być trefny, gdyż oring w nim został wypchnięty. Po zmianie korka dalej muszę dolewać płynu ok 0.5l na 350 km. Sprawdziłem przewody od chłodnicy i zbiorniczka ale nie widzę przecieków. Ostatnio zajrzałem pod korek oleju i nic nie wskazywało żeby płyn dostał się do oleju oraz odwrotnie. Ktoś może wie dlaczego nadal muszę co jakiś czas dolewać płyn?

0 4
  • #2 03 Sty 2016 22:25
    robokop
    Moderator Samochody

Gdzieś cieknie powolutku.

0
  • #3 03 Sty 2016 22:29
    robert73-6
    Poziom 14  

Sprawdź opaski na wężach wodnych przy parowniku i trójnikach czy nie są luźne bo tam też często lubi uciekać płyn chłodniczy.

0
  • #4 03 Sty 2016 22:33
    robokop
    Moderator Samochody

Lubi cieknąć z samej pompy, z jej armatury, z przewodów do chłodniczki oleju, a także ze stalowego przewodu do nagrzewnicy.

0
  • #5 04 Sty 2016 00:25
    panam
    Poziom 29  

robokop napisał:
    Lubi cieknąć z samej pompy, z jej armatury, z przewodów do chłodniczki oleju, a także ze stalowego przewodu do nagrzewnicy.
    . Musisz sam sprawdzić znaki sięknącego płynu, to widać szczególnie że tak dużo go ubywa, tego nie znajdziesz na forum, tylko wizualnie.

0