Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki telewizor godny polecenia. 48-50cali - do 4000zł

Szpak.b 03 Sty 2016 23:48 879 6
  • #1 03 Sty 2016 23:48
    Szpak.b
    Poziom 2  

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - 20m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3.5metra
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? Bezpośrednio - nie, latem przy zachodzie słońca pada od boku, ale mam rolety można zasłonić.
    7. Jaki masz obecnie telewizor? samsung 40 calowy, nie pamiętam dokładnie kodu, model sprzed jakiś 6 lat
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? zastanawiam się nad rozdzielczością 4K, tak by telewizor był bardziej przyszłościowy ale słyszałem, że te matryce są obecnie dużo gorszej jakości od tych HD
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Telewizja naziemna
    10 .Jakie urządzenia? Konsola PS4 + Shield Android TV
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ok 4-6
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? raczej mat, półmat
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Wszelkiego rodzaju filmy i seriale, z normalnej telewizji to czasem zobaczę jakiś mecz siatkówki
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? nie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? tak, na konsoli i streaming z PC do Shield, ok 2-3 godzin
    16. Preferencje co do marki? brak
    17. Preferencje co do wielkości? 48-50
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? wolno działający firmware
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? raczej wieczorem, ale zdarza się też podczas dnia oglądać
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Tak do 4000 zł, najlepiej jakby kosztował tak 3/3.5 tyś ale jak jest coś za co warto dopłacić to może być tak do 4000zł.
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? obojętnie

TV będzie mi służył w sporej mierze do gier, ale również do oglądania filmów i seriali z własnych źródeł raczej nie korzystam z tv do oglądania "normalnych" kanałów. Filmy puszczam przy pomocy Shield Android TV, z tego powodu nie potrzebuje by telewizor posiadał jakiekolwiek funkcje SMART bo mam już wszystko w Shield, ma ono też pełne wsparcie dla hdmi 2.0 i rozdzielczości 4K, dlatego też zastanawiałem się właśnie nad takim telewizorem. Jeśli chodzi o 3D to fajnie jakby telewizor je miał ale nie jest to jakiś priorytet dla mnie, jakbym miał wybrać pomiędzy dobrą jakością obrazu i 4K a obsługą 3D to wybrałbym tą pierwszą opcje. Dużo gram więc fajnie jakby input lag nie byłby za duży. Wszystkie źródła podpięte mam do kina domowego więc głośniki telewizor może mieć kiepskie i tak nie będę z nich korzystał.

Z góry dziękuje za pomoc.

• #2 04 Sty 2016 19:34
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #3 06 Sty 2016 13:26
    Szpak.b
    Poziom 2  

Dzięki za propozycje.

Mam takie pytanie są jakieś różnice pomiędzy PHILIPS 49PUS7170 a PHILIPS 49PUS7150 a PHILIPS 49PUS7100? Dane techniczne wyglądają tak samo, jedyną różnicą, że modele 150 i 170 mają 3-strony Ambilight. A model 170 wychodzi taniej niż model 100, (obecnie w Saturnie 3699zł).

Zastanawiałem się jeszcze nad Panasonic TX-50CX700E, opinie ma całkiem niezłe, co o nim myślicie?

• #4 06 Sty 2016 15:45
    Svetherus
    Poziom 28  

7170 - twin tuner amb 3 strefowy, głośniki 25W
    7150 - amb 3 strefowy, głośniki, 25W + subwoofer na dole
    7100 - amblight 2 strefowy, głośniki 20W

• #5 07 Sty 2016 00:15
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Panasonic w tym roku ma słabe podświetlenie w modelach.
    Styczeń/luty mają wejść nowości Panasonica może będzie lepiej.
    A kiedy planujesz zakup telewizora ?

• #6 10 Sty 2016 17:43
    Szpak.b
    Poziom 2  

Chciałem kupić teraz jakiś telewizor ale chyba zrobię tak jak mówisz i poczekam do nowych modeli. Może jakoś przeżyję ten 1/2 miesiące z obecnym gratem ;)

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson