Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AMICA 215GH3 - Grzałki przestają grzać pomimo nieosiągnięcia temperatury

03 Sty 2016 23:52 1260 19
  • Poziom 11  
    Ustawiam temp. na 250 a przy około 220 (według wskazań termostatu) grzałki przestają grzać pomimo że termostat chce jeszcze grzać (lampka świeci termostat nie kliknął). Załączają się dopiero gdy temp. spadnie do około 150. Tak jakby coś jeszcze regulowało temperaturą prócz termostatu.
  • Poziom 15  
    Na mój gust termostat jest uszkodzony, wymień go. Nic innego nie reguluje temperatury w tym piekarniku.
  • Poziom 11  
    No, nie powinno nic regulować, ale to chyba te charakterystyczne klik powinno załączać/wyłączać grzałki, a go nie słychać.
  • Poziom 18  
    Poszukaj termostatu zabezpieczającego (gdzieś w górnej części piekarnika) idź po przewodach.
  • Poziom 11  
    Znalazłem go dzisiaj o 2:00.
  • Poziom 1  
  • Poziom 11  
    To on wyłączał mi grzałki w sumie nie wiem co z tym zrobić (nie wiem co to za część, co kupić).
    Przez myśl przechodzi mi pominięcie tego zabezpieczenia. Dostęp powietrza od tyłu piekarnik ma. Nawet nie wiem czy tak było od nowości.

Na razie poskładałem, zamówiłem termostat (grzał do około 70 pomimo skręconego na minimum) i termometr do piekarnika taki najtańszy pytanie jak dokładny.
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 11  
    1. Już coś na alledrogo zamówiłem :/
    2. No ale przez niego nie mogę osiągnąć temp powyżej 220 już nie mowie o jej utrzymaniu.
    3. Co byś polecił?
  • Poziom 1  
  • Poziom 11  
    1. Zamówiłem u e-czesciagd_pl, http://allegro.pl/show_item.php?item=4953245195
    2. No zobaczę ale to co piekłem to się nie przypalało więc temperatura termoregulatora mogła być prawidłowa, a woda w piekarniku gotuje się przy ustawieniu termoregulatora na 100 wiec prawidłowo.
  • Poziom 1  
  • Admin grupy AGD
    Masło maślane, autor tematu mądrzejszy od pomagających, ale mimo wszystko dorzucę swoje pięć groszy :wink:

Biorąc pod uwagę pierwszy post:

skwarucha napisał:
    Ustawiam temp. na 250 a przy około 220 (według wskazań termostatu) grzałki przestają grzać pomimo że termostat chce jeszcze grzać (lampka świeci termostat nie kliknął).

Czyli to nie termostat który zamówiłeś rozłączył

pwmis napisał:
    Poszukaj termostatu zabezpieczającego (gdzieś w górnej części piekarnika) idź po przewodach.

skryn napisał:
    2. Termik Ci wyłączał grzałki, bo musiało zadziałać zabezpieczenie i jak pisałem powyżej, jest całkowicie sprawny.

I Kolega dostał na tacy odpowiedź, a co zamówiono?

skwarucha napisał:
    1. Zamówiłem u e-czesciagd_pl, http://allegro.pl/show item.php?item=4953245195

I po co??

Jak z opisu wynika że zadziałał termik zabezpieczający a nie termostat, a mógł on zadziałać z powodu wadliwego działania np. wentylatora z foto:

AMICA 215GH3 - Grzałki przestają grzać pomimo nieosiągnięcia temperatury
  • Poziom 11  
    1. Jak masz takie 3 grosze dorzucać to lepiej tego nie rób ino ciśnienie autorowi podnosisz szczególnie że skryn stwierdził że wszystko w temacie zostało napisane.
    Przykro mi że jestem mądrzejszy od pomagających.

2. No przecież Ja napisałem że termik mi grzałki wyłącza.

3. Termostat zamówiłem zanim ktoś cokolwiek sensownego napisał i jak napisałem zamówiłem go też z innego powodu,

4. Wentylator działa dobrze.
  • Admin grupy AGD
    skwarucha napisał:
    ino ciśnienie autorowi podnosisz.

Przykro mi z tego powodu.

skwarucha napisał:
    2. No przecież Ja napisałem że termik mi grzałki wyłącza.

A znalazłeś przyczynę jego zadziałania?
    On tak sam z siebie nie rozłącza.

Wybacz ale z praktyki wiem że sporo razy jeżdżę do podobnych awarii i okazuje się że klient wymienił już sporo a nie zauważył (po prostu nie wiedział) jakiegoś małego szczegółu.
    A czytając twoje posty skupiłbym się na przyczynie zadziałania termika.
  • Poziom 11  
    Skłaniam się do teorii skryn, termik zadziała bo jest za ciepło, a jest za ciepło bo termoregulator pozwala grzać grzałkom do za dużej temperatury.

Ewentualnie może to być powodowane przypaleniem/skurczeniem się izolacji piekarnika przy końcach grzałek, akurat w pobliżu jest też ten termik, może bardziej ciepłem dostaje od komory piekarnika.

Tak na marginesie tak na zapas to co to za termik może być bo nic na nim nie było napisane (przynajmniej ja nie widziałem)?

Co do tego szczegółu to pierwsza odpowiedź to była wymiana regulatora, mnie to jednak nie pasowało i siedziałem przy tym piekarniku 5h łącznie z demontażem i montażem (przy tym modelu trzeba płytę ściągać która była zasmolona, śrubek nie dało się odkręcić jedna się zerwała itp...) i drążyłem tema aż wydrążyłem że grzałki wyłącza termik.
  • Specjalista AGD
    skwarucha napisał:
    aż wydrążyłem że grzałki wyłącza termik

Niby jak :?: owo to "wydrążyłeś" :?: Jakiś miernik był w tym momencie w ręku :?:
    skwarucha napisał:
    siedziałem przy tym piekarniku 5h łącznie

Taki prosty piekarnik z multimetrem ogarnia się w 5 minut, a nie w 5 godzin :D
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 11  
    Takie mam jeszcze pytanko poza konkursem.
    W każdym piekarniku w komorze jest dziura na suficie, którą ucieka ciepło, para itp?

Amica chwali się w tym moim piekarniku 3 szybami że taki super po zimna szyba tylko że kurki są ciepłe, a blacha w miejscu gdzie jest rączka parzy. Między drzwiami a kurkami wylatuje bardzo ciepłe/gorące powietrze, teraz już wiem dlaczego (przez tą dziurę).

Bardzo nie podoba mi się ten piekarnik.
  • Poziom 11  
    Termostat wymieniony i działa (na razie). Temperatura ustawiona jest mniej więcej jak ta na termometrze.
    Dziękuję za pomoc.