Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lenovo Z580 - brak możliwości przywrócenia przez systemu one key recovery

04 Sty 2016 01:22 1227 5
  • Poziom 5  
    Witam,
    Mój problem zaczął się kiedy po oddaniu na gwarancję z winy użytkownika(zalana klawiatura) laptop został odesłany ze zmienionym systemem. Już wtedy nie miałem możliwości przywracania przez one key recovery. Później były różne inne powikłania związane z systemem i ostatecznie zablokował się bios. Komputer został oddany płatnie do serwisu, gdzie zaaktualizowali mu bios oraz przywrócili system OEM windows 8.1. Niestety przywracanie one key recovery wciąż nie działa(z poziomu systemu po naciśnięciu przycisku nic się nie dzieje, a podczas włączania go z one key recovery i wybraniu z menu opcji przywracania, bootuje sie windows). Czy jest jakakolwiek szansa na przywrócenie one key recovery?
  • Poziom 29  
    Onekey Recovery działa na komputerach, na których jest partycja recovery, czyli z preinstalowanym systemem przez producenta. Do kupionego systemu osobno,powinna być płyta.
    Jeżeli laptop był w serwisie, a nie podlegał naprawie gwarancyjnej bezpłatnej, to serwis miał obowiązek poinformować klienta o zmianie OS na inny niż preinstalowany. Moje pytanie:
    - czy laptop serwisowany w tym samym serwisie?
    - jak wygląda układ partycji po wejściu w "zarządzanie dyskami"
    - rozumiem, że system po przywróceniu (...jak to zrobiono?, skoro nie możesz uruchomić one key recovery?)jest legalny?
    - http://www.programosy.pl/program,magical-jelly-bean-keyfinder.html ,link do programosa,który sprawdzi Twój klucz
    - jeżeli jednak nie ma ukrytej partycji, serwis zachował się barrdzo na NIE. Bo wystarczy trochę wiedzy na temat "osiągnięć Wilkiego Billa"---->następnie, uruchomienie odpowiedniego programu, odzyskanie klucza z biosu, wgranie systemu...obojętnie jakiego pochodzenia!!!A na koniec wpisanie klucza uzyskanego z biosu .
    - No i wszystko jest "cacy".Myslę sobie, że tak to się odbyło u Kolegi
    leserti napisał:
    Czy jest jakakolwiek szansa na przywrócenie one key recovery?

- jest...w serwisie poprosić o przywrócenie oryginalnej recovery, skoro wzięli za to kasę!Albo o jej oddanie!!!
  • Poziom 5  
    Laptop był serwisowany w dwóch różnych serwisach. Pierwszy raz było to oddanie na gwarancję(dokupione podczas zakupu ubezpieczenie przed winą użytkownika), a drugi raz odpłatnie w lokalnym serwisie.
    Układ partycji dam około 20. Wydaje mi się, że jest tam partycja recovery, tylko nie mam pewności, czy to nie jest utworzona przeze mnie partycja.
    Od oddania na gwarancję, nie wiem jaki jest stan systemu. Prawdopodobnie jest legalny, bo klucz systemu się zgadza.
    Zaraz po zwróceniu laptopa, utworzyłem na nim własna partycję recovery i na nią zgrałem obraz dysku, korzystając z bootowanego z usb linuxa sysrescue.
    Co do serwisu, to zamiast za pierwszym razem zgłosić reklamację, to to olałem, natomiast w drugim serwisie(płatnym) stwierdzili, że nic z tym nie potrafią zrobić.
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    leserti napisał:
    Zaraz po zwróceniu laptopa, utworzyłem na nim własna partycję recovery i na nią zgrałem obraz dysku, korzystając z bootowanego z usb linuxa sysrescue.

No i serwis "zrobił swoje... obojętnie w jaki sposób"!
    Namieszałeś Kolego, to fakt. O ile dane z dysku nie są ..."taak wrażliwymi, aby je odzyskać",daj sobie spokój, postawiony os działa,ok,wykonać kopię, zapisać na innym dysku.
    leserti napisał:
    Prawdopodobnie jest legalny, bo klucz systemu się zgadza.

Decyzja: Na czym Ci zależy;na przywróceniu "one key recovery"...aby tylko był, czy na funkcjonalnym,efektywnym działaniem laptopa?Jeżeli na tym drugim, daj sobie spokój,laptop działa,wykonać kopie danych "newralgicznych"...i to wszystko!Natomiast w przypadku pierwszym,należy posiadać trochę wiedzy,albo niestety---->KASY.(
    czytaj; pieniędzy)
    Dla zainteresowanych polecam Forum Elektrody....niestety bez --->włożenia łyżeczką do buzi"
  • Poziom 5  
    Najbardziej mi zależało ma systemie, który był w laptopie początkowo, żeby działał mi panel dotykowy pod ekranem, programy, które były na początku takie jak dolby home theatre albo odkurzanie.
  • Poziom 5  
    krys06 napisał:

Decyzja: Na czym Ci zależy;na przywróceniu "one key recovery"...aby tylko był, czy na funkcjonalnym,efektywnym działaniem laptopa?Jeżeli na tym drugim, daj sobie spokój,laptop działa,wykonać kopie danych "newralgicznych"...i to wszystko!Natomiast w przypadku pierwszym,należy posiadać trochę wiedzy,albo niestety---->KASY.

Jednak kolega mnie przekonał, do pozostania przy systemie, który mam obecnie. Recovery przez sysrescue, jest nieco bardziej jasne, niż one key. Nie zmienia to faktu, że gdybym ewentualnie chciał sprzedać laptopa, to brak działania panelu dotykowego i one key recovery, na pewno będzie wiązało się z niższą ceną, lednak, o ile się orientuję, to laptop kupiony za 2 tys. nie sprzeda się po 5 latch za 1 tys. więc nie mam się o co martwić. Tak czy siak, dziękuję bardzo za pomoc.