Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

S這necznik pojazd elektryczny 豉dowany s這鎍em

04 Jan 2016 09:29 5949 14
  • Can you write similar article? Send message to me and you will get SD card 64GB.
    About Author
    User removed account
    User removed account  
    User removed account wrote 0 posts with rating 0, helped 0 times. Been with us since 1978 year.
    morozaw
    Level 15  
    Super! Czy mo瞠sz kilka s堯w o regulatorze 豉dowania, silniku i kontrolerze BLDC? Jakie elementy zastosowa貫?
    nuszek
    Level 29  
    Konstrukcja bardzo ciekawa, ale brak mo磧iwo軼i poprawy swojej kondycji.
    Wzorem podobnej angielskiej konstrukcji proponuj do這篡 ma陰 pr康nic z nap璠em na peda造, kt鏎a w czasie jazdy lub nawet postoju /je瞠li kierowca ma ochot/ do豉dowywa豉 by akumulatory, pomocne w dni pochmurne i jak wy瞠j dla poprawy kondycji.
    hik3r
    Level 10  
    A co z kwesti prawn je瞠li chodzi o poruszanie si takim pojazdem?
    User removed account
    User removed account  
    ArturAVS
    Moderator of HydePark/Cars
    Mo瞠 g逝pie pytanie zadam, ale co ma Policja do rejestracji?
    Po drugie, w霩ek rowerowy jest przeznaczony do cì庵ni璚ia rowerem. A to pojazd niezale積y.
    Po trzecie, lepszym rozwi您aniem by這by zrobienie nap璠u hybrydowego ( no積y + elektryczny).

Sam pomys, jak i wykonanie bardzo mi si podoba.
    Zbijanie napi璚ia diodami nie ma sensu. W zasilaniu solarnym chodzi g堯wnie o to, aby maksymalnie wykorzysta energi s這neczn. A na samych diodach ju tracisz.

Z jakigo materia逝 jest wykonana rama pojazdu? Stal? Aluminium? Waga ca這軼i?
    User removed account
    User removed account  
    hik3r
    Level 10  
    47a) w霩ek rowerowy - pojazd o szeroko軼i powy瞠j 0,9 m przeznaczony do przewozu os鏏 lub rzeczy poruszany si陰 mi窷ni osoby jad帷ej tym pojazdem; w霩ek rowerowy mo瞠 by wyposa穎ny w uruchamiany naciskiem na peda造 pomocniczy nap璠 elektryczny zasilany pr康em o napi璚iu nie wy窺zym ni 48 V o znamionowej mocy ci庵貫j nie wi瘯szej ni 250 W, kt鏎ego moc wyj軼iowa zmniejsza si stopniowo i spada do zera po przekroczeniu pr璠ko軼i 25 km/h;

Ten pojazd jednak troch odbiega od definicji w霩ka rowerowego, chodzi mi o to 瞠 nie jest poruszany si陰 mi窷ni i silnik ma wi瘯sz moc.
    Jestem taki dociekliwy poniewa sam jestem w trakcie budowy pojazdu z nap璠em mi窷niowym i silnikiem 1000w i zastanawia mnie co na to policja ;)
    tisher
    Level 14  
    Fajny pomys z diodami i akumulatorem, ca這嗆 dzia豉 jak taki uk豉d 'samostabilizujacy', tj sam panel wymusza spadek pr康u 豉dowania blisko Vmax. A 豉duj帷 roz豉dowany akumulator 豉dnie si stabilizuj pr康owo bo obci捫onemu panelowi fotowoltaicznemu leci napi璚ie, a nie pr康 i regulator nie potrzebny :)

Sprawdza貫, czy w zimie napi璚ie na panelach nie jest wy窺ze ni w lecie? One maj tendencj go generowania wy窺zego napiecia (na ja這wym to fajnie wida) w niskich temp.
    ArturAVS
    Moderator of HydePark/Cars
    Pomijaj帷 kwestie prawne; zamiast tych bocznych banner闚, wola豚ym zainstalowa dodatkowe panele tak, aby mo積a by這by je ustawi pionowo, jak i poziomo.

Te bannery, to jednak powierzchnia. A mocy ze s這nka nigdy do嗆.
    Od g鏎y da zawiasy, i dwa panele po obu stronach.
    Jak masz 豉dn pogod to podnosisz do poziomu , i wi璚ej mocy masz.
    Nawet i boczne o鈍ietlenie poprawi osi庵i.
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    kakibara
    Level 33  
    Ca趾owicie nie moja bran瘸, ale zaanga穎wanie, projekt, efekt - pogratulowa. Nie przejmuj si krytyk, walcz dalej w gara簑 i do przodu.
    Nasza Bruksela ju nagradza za jazd autami eko - zerowy podatek do 2020 roku! Nasze spo貫cze雟two (oczywi軼ie nie wi瘯szo嗆) tego nie rozumie, nie wie, p豉cimy tylko sk豉dk OC i podatek w paliwie, je寮zimy ile chcemy i z jak chcemy pojemno軼i silnika, ale gdy b璠ziemy p豉ci za u篡tkowanie dr鏬, CO2, norm spalin, moc itd. docenimy .........I zach璚am do budowania podobnych, bo w zielonej energii jest przysz這嗆 ;).