Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

S這necznik pojazd elektryczny 豉dowany s這鎍em

04 Sty 2016 09:29 5709 14
  • Potrafisz napisa podobny artyku? Wy郵ij do mnie a otrzymasz kart SD 64GB.
    O autorze
    U篡tkownik usun掖 konto
    U篡tkownik usun掖 konto  
    U篡tkownik usun掖 konto napisa 0 post闚 o ocenie 0, pom鏬 0 razy. Jest z nami od 1978 roku.
    morozaw
    Poziom 15  
    Super! Czy mo瞠sz kilka s堯w o regulatorze 豉dowania, silniku i kontrolerze BLDC? Jakie elementy zastosowa貫?
    nuszek
    Poziom 27  
    Konstrukcja bardzo ciekawa, ale brak mo磧iwo軼i poprawy swojej kondycji.
    Wzorem podobnej angielskiej konstrukcji proponuj do這篡 ma陰 pr康nic z nap璠em na peda造, kt鏎a w czasie jazdy lub nawet postoju /je瞠li kierowca ma ochot/ do豉dowywa豉 by akumulatory, pomocne w dni pochmurne i jak wy瞠j dla poprawy kondycji.
    hik3r
    Poziom 9  
    A co z kwesti prawn je瞠li chodzi o poruszanie si takim pojazdem?
    U篡tkownik usun掖 konto
    U篡tkownik usun掖 konto  
    ArturAVS
    Moderator HydePark/Samochody
    Mo瞠 g逝pie pytanie zadam, ale co ma Policja do rejestracji?
    Po drugie, w霩ek rowerowy jest przeznaczony do cì庵ni璚ia rowerem. A to pojazd niezale積y.
    Po trzecie, lepszym rozwi您aniem by這by zrobienie nap璠u hybrydowego ( no積y + elektryczny).

Sam pomys, jak i wykonanie bardzo mi si podoba.
    Zbijanie napi璚ia diodami nie ma sensu. W zasilaniu solarnym chodzi g堯wnie o to, aby maksymalnie wykorzysta energi s這neczn. A na samych diodach ju tracisz.

Z jakigo materia逝 jest wykonana rama pojazdu? Stal? Aluminium? Waga ca這軼i?
    U篡tkownik usun掖 konto
    U篡tkownik usun掖 konto  
    hik3r
    Poziom 9  
    47a) w霩ek rowerowy - pojazd o szeroko軼i powy瞠j 0,9 m przeznaczony do przewozu os鏏 lub rzeczy poruszany si陰 mi窷ni osoby jad帷ej tym pojazdem; w霩ek rowerowy mo瞠 by wyposa穎ny w uruchamiany naciskiem na peda造 pomocniczy nap璠 elektryczny zasilany pr康em o napi璚iu nie wy窺zym ni 48 V o znamionowej mocy ci庵貫j nie wi瘯szej ni 250 W, kt鏎ego moc wyj軼iowa zmniejsza si stopniowo i spada do zera po przekroczeniu pr璠ko軼i 25 km/h;

Ten pojazd jednak troch odbiega od definicji w霩ka rowerowego, chodzi mi o to 瞠 nie jest poruszany si陰 mi窷ni i silnik ma wi瘯sz moc.
    Jestem taki dociekliwy poniewa sam jestem w trakcie budowy pojazdu z nap璠em mi窷niowym i silnikiem 1000w i zastanawia mnie co na to policja ;)
    tisher
    Poziom 13  
    Fajny pomys z diodami i akumulatorem, ca這嗆 dzia豉 jak taki uk豉d 'samostabilizujacy', tj sam panel wymusza spadek pr康u 豉dowania blisko Vmax. A 豉duj帷 roz豉dowany akumulator 豉dnie si stabilizuj pr康owo bo obci捫onemu panelowi fotowoltaicznemu leci napi璚ie, a nie pr康 i regulator nie potrzebny :)

Sprawdza貫, czy w zimie napi璚ie na panelach nie jest wy窺ze ni w lecie? One maj tendencj go generowania wy窺zego napiecia (na ja這wym to fajnie wida) w niskich temp.
    ArturAVS
    Moderator HydePark/Samochody
    Pomijaj帷 kwestie prawne; zamiast tych bocznych banner闚, wola豚ym zainstalowa dodatkowe panele tak, aby mo積a by這by je ustawi pionowo, jak i poziomo.

Te bannery, to jednak powierzchnia. A mocy ze s這nka nigdy do嗆.
    Od g鏎y da zawiasy, i dwa panele po obu stronach.
    Jak masz 豉dn pogod to podnosisz do poziomu , i wi璚ej mocy masz.
    Nawet i boczne o鈍ietlenie poprawi osi庵i.
    U篡tkownik usun掖 konto
    U篡tkownik usun掖 konto  
    U篡tkownik usun掖 konto
    U篡tkownik usun掖 konto  
    vego21
    Poziom 14  
    eltom fajnie, 瞠 pokaza貫 swoje konstrukcje na elektrodzie. Widzia貫m na 篡wo i jestem pod wra瞠niem.
    U篡tkownik usun掖 konto
    U篡tkownik usun掖 konto  
    kakibara
    Poziom 30  
    Ca趾owicie nie moja bran瘸, ale zaanga穎wanie, projekt, efekt - pogratulowa. Nie przejmuj si krytyk, walcz dalej w gara簑 i do przodu.
    Nasza Bruksela ju nagradza za jazd autami eko - zerowy podatek do 2020 roku! Nasze spo貫cze雟two (oczywi軼ie nie wi瘯szo嗆) tego nie rozumie, nie wie, p豉cimy tylko sk豉dk OC i podatek w paliwie, je寮zimy ile chcemy i z jak chcemy pojemno軼i silnika, ale gdy b璠ziemy p豉ci za u篡tkowanie dr鏬, CO2, norm spalin, moc itd. docenimy .........I zach璚am do budowania podobnych, bo w zielonej energii jest przysz這嗆 ;).