Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen Xsara Picasso - Nie zamykają się drzwi z tyłu

04 Sty 2016 09:43 1713 7
  • Poziom 12  
    Witam,

wczoraj przy mrozach samochód nie odpalił. Nie mam możliwości ładowania aku na dworze więc zrobiłem tak: wsiadłem do autka, zamknąłem się od środka, wyjąłem AKU i wysiadłem drzwiami pasażera z przodu. Zamknąłem je z kluczyka. Dziś podłączyłem akumulator i widzę, że jak zamykam samochód kluczykiem od strony kierowcy to mi się drzwi z tyłu nie zamykają na zamek. Jakby centralny nie działał.

Zamykanie od strony pasażera powoduje zamknięcie drzwi z tyłu ale od pasażera, tych z tyłu po stronie kierowcy nie zamyka.

ALe najlepsze jest to, że jak siedzę w aucie i zamknę drzwi przyciskiem na desce, to zamykają się wszystkie.

Co z tym zrobić? Samochód nie może stać otwarty. Jeśli są jakieś procedury to proszę o ich podanie, bo rada w stylu zakoduj kluczyk nic mi nie pomoże. ALe rada zakoduj kluczyk tak czy tak, już może dać wiele.

I jeszcze jedno. Da się jakoś zamknąć te drzwi na stałe? Gdyby się nie dało nic z tym zrobić zablokowałbym je i tyle. I tak samochodem poruszam się tylko ja.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jedynie co Tobie może pomóc, to zamknięcie wszystkich drzwi, odłączenie akumulatora na kilkanaście minut i ponowne podłączenie. Nie spotkałem się z taką usterką, ale w tych autach wszystko jest możliwe ;)
  • Poziom 39  
    Może to wątplia informacja, ale w Xsarach lubią pękać przewody w okolicy złącza do drzwi. Tyel, że jeśli nie dysponujesz ciepłym pomieszczeniem to nic nie wskórasz.
  • Poziom 12  
    Odpięcie AKU nic nie dało. Przewodów nie sprawdzę, odpiąłem je co prawda, ale wpiąłem spowrotem po chwili i nic. Może zamek zamarzł?

Pytanie jak zamknąć teraz auto?
  • Poziom 12  
    Dziś rano samochód się pozamykał. ALe w zamian wyskoczył mi engine fault. I cholera wie co z tym zrobić. Samochód jeździ normalnie.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Odczytać błędy, naprawić/skasować.
  • Poziom 12  
    Samo się naprawiło. Dziś engine fault zgasło.
  • Poziom 12  
    Dla potombych. Dowiedziałem się, że jeśli usterka była ostrzeżeniem np. bo sonda wyłapała coś jak u mnie to po 5 jazdach na normalnych parametrach check powinien zgasnąć.