Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen Xsara Picasso - Nie zamykają się drzwi z tyłu

04 Sty 2016 09:43 1713 7
 • Poziom 12  
  Witam,

  wczoraj przy mrozach samochód nie odpalił. Nie mam możliwości ładowania aku na dworze więc zrobiłem tak: wsiadłem do autka, zamknąłem się od środka, wyjąłem AKU i wysiadłem drzwiami pasażera z przodu. Zamknąłem je z kluczyka. Dziś podłączyłem akumulator i widzę, że jak zamykam samochód kluczykiem od strony kierowcy to mi się drzwi z tyłu nie zamykają na zamek. Jakby centralny nie działał.

  Zamykanie od strony pasażera powoduje zamknięcie drzwi z tyłu ale od pasażera, tych z tyłu po stronie kierowcy nie zamyka.

  ALe najlepsze jest to, że jak siedzę w aucie i zamknę drzwi przyciskiem na desce, to zamykają się wszystkie.

  Co z tym zrobić? Samochód nie może stać otwarty. Jeśli są jakieś procedury to proszę o ich podanie, bo rada w stylu zakoduj kluczyk nic mi nie pomoże. ALe rada zakoduj kluczyk tak czy tak, już może dać wiele.

  I jeszcze jedno. Da się jakoś zamknąć te drzwi na stałe? Gdyby się nie dało nic z tym zrobić zablokowałbym je i tyle. I tak samochodem poruszam się tylko ja.
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Jedynie co Tobie może pomóc, to zamknięcie wszystkich drzwi, odłączenie akumulatora na kilkanaście minut i ponowne podłączenie. Nie spotkałem się z taką usterką, ale w tych autach wszystko jest możliwe ;)
 • Poziom 39  
  Może to wątplia informacja, ale w Xsarach lubią pękać przewody w okolicy złącza do drzwi. Tyel, że jeśli nie dysponujesz ciepłym pomieszczeniem to nic nie wskórasz.
 • Poziom 12  
  Odpięcie AKU nic nie dało. Przewodów nie sprawdzę, odpiąłem je co prawda, ale wpiąłem spowrotem po chwili i nic. Może zamek zamarzł?

  Pytanie jak zamknąć teraz auto?
 • Poziom 12  
  Dziś rano samochód się pozamykał. ALe w zamian wyskoczył mi engine fault. I cholera wie co z tym zrobić. Samochód jeździ normalnie.
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Odczytać błędy, naprawić/skasować.
 • Poziom 12  
  Samo się naprawiło. Dziś engine fault zgasło.
 • Poziom 12  
  Dla potombych. Dowiedziałem się, że jeśli usterka była ostrzeżeniem np. bo sonda wyłapała coś jak u mnie to po 5 jazdach na normalnych parametrach check powinien zgasnąć.