Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmiana systemu grzewczego. Wymiana kominka dgp na pw.

Adriano881209 04 Sty 2016 11:05 327 0
  • #1 04 Sty 2016 11:05
    Adriano881209
    Poziom 5  

Witam,

Na wstępie proszę o wyrozumiałośc bo moja wiedza z zakresu robót o które pytam jest znikoma o ile w ogóle jakąś posiadam :)

Stanąlem przed dylematem, gdyż mieszkam od roku w szeregowce ok 210 m2 (parter + 2 piętra) Dom ma ok 25 lat zeszłej jesieni został na nowo ocieplony ( 10 cm styropianu grafitowego + docieplone balkony). W szeregówce posiadam kominek dgp z rozprowadzeniem do wszystkich pokoi. Jest to główne źródło ogrzewania domu, także palenie w kominku, zakup drzewa i inne z tym związane "uciążliwe" czynności nie stanowią dużego problemu :) do tego w kotłowni piec dwufunkcyjny który dogrzewa dom (zazwyczaj w nocy kiedy temp spada poniżej żądanej temp). Woda użytkowa jest ogrzewana z piecyków gazowych typu junkers.

Moim dylematem jest to, że zastanawiam się nad wymiana kominka dgp na kominek z płaszczem wodnym. Zastanawiam się nad tym jak duża rujnacja będzie w domu ? Instalacja kominka z płaszczem wodnym musi zostać podciągnięta do kotłowni czy można wpiąć się do najbliższego obiegu co. , który jest tuż za ściana w sąsiednim pomieszczeniu ? Ponadto czy taka wymiana ma sens ? W domu w każdym pokoju mam kaloryfery do tego są też na klatach schodowych więc myślę, że płaszcz wodny mógł znacząco poprawić komfort życia w większej temp w zimie, bo aktualnie nie jest za ciepło :) Ponadto chciałbym wykorzystać instalacje z płaszczem wodnym do dogrzewania zasobnika, który mam zamiar zamontować w kotłowni i z niego czerpać wodę użytkową w całym domu i w konsekwencji zlikwidować wspomniane wcześniej piecyki gazowe.

Proszę o wskazówki i rady. Chętnie zgłębię wiedzę w tym temacie :)

1 0