Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Livebox - + Linksys ADSL WAG 354G - zrywanie połączeń

04 Sty 2016 11:19 699 5
  • Poziom 5  
    Witam,

Posiadam w domu Liveboxa 2 + do niego podłączonego kablem Router ADSL WAG 354G do którego podłączona jest antena zewnętrzna i łączy się sąsiad.

Od paru dni ADSL zrywa połączenia. Przez livboxa jest, natomiast przez adsl już nie ma internetu. Należy wyłaczyć zasilanie adsl'a, właczyć i na kilka minut jest połączenie i tak w kółko...

Proszę o pomoc co musiałbym zrobić w tym wypadku aby połączenie u sąsiada było stabilne.
  • flexghzflexghz
  • Poziom 11  
    Sprawdź czy konfiguracja drugiego routera jest poprawna. Napisz więcej szczegółów co do konfiguracji i połączenia obu routerów.
  • flexghzflexghz
  • Poziom 5  
    niestety nie moge wejsc w linksysa poniewaz ip ma takie samo jak livebox
  • Specjalista Sieci, Internet
    @tom730
    Co, jak, czym, w jaki sposób podłączone, do jakich portów, co i jak ustawione?.
  • Poziom 5  
    Do Livboxa 2.0 podłączony mam router ADSL Linksys WAG 354G kabelkiem. Do tego Routera jest podlaczona antena zewnetrzna. Niestety bedac podlaczobym do sieci przez Linksys (wifi) co chwile jest zerwanie polaczenia i nalezy wylaczyc zasilanie linsysa i wlaczyc.
    Nie wiem jakie ustawienia ma ten routet poniewaz adres IP ma tak sam co Livebox i wlacza sie strona ustawien Liveboxa.
    Dodam iz problem zaczal sie od tygodnia dwoch.
    Przez rok bylo OK.
  • Poziom 11  
    tom730 napisał:

Nie wiem jakie ustawienia ma ten routet poniewaz adres IP ma tak sam co Livebox i wlacza sie strona ustawien Liveboxa.

To trzeba zmienić. Nie możesz mieć dwóch takich samych adresów w sieci bo powoduje to konflikty. Prawdopodobnie przez to internet działa jak działa, znaczy nie działa