Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung tv a kino domowe samsung czyli nie słychać wszystkich głośników

grampp 04 Sty 2016 11:47 1107 2
  • #1 04 Sty 2016 11:47
    grampp
    Poziom 8  

Witam! Dawno nie zaglądałem na forum, lecz teraz jestem zmuszony prosić o poradę expertów gdyż nie mam już pomysłów co zrobić.
    Zacznę od opisania moich problemów wraz z ich nazwami.
    Posiadam Telewizor 3D LED SAMSUNG UE48H6400AK, postanowiłem do niego dokupić kino domowe samsung co by problemów sobie z ustawianiem nie narobić lecz oczywiście nie poszło wszystko po mojej myśli... Zakupiłem wczoraj kino domowe Samsung HT-J5150 5.1 dokupiłem do tego kabelek hdmi i optyczny marki hama i podłączyłem bezpośrednio do tv by wszystko śmigało. I pojawia się teraz problem, po podłączeniu wszystkiego i ustawieniu głośników by grały z kina domowego a nie tvc co bym nie odtwarzał (cyfrowy polsat, mp3, czy film hd) nie grają wszystkie głośniki tj po krótkim teście nie gra głośnik przedni lewy i tylni prawy (surround). Myślałem, ok dekoder cyfrowego polsatu jest stary wina jego. W ustawieniach dekodera za dużo ustawień dzwięku nie mam więc dałem na auto. W ustawieniach tv miałem jedynie do wyboru w ustawieniach PCM i druga opcja której niestety teraz nie pamiętam była nazwa i 2:5 (sprawdzę i zedytuję) na PCM dzwięku był cichy i z dwóch głośników a z tej drugiej opcji był dzwięk na większość głośników bez tych dwóch które wyżej wymieniłem.
    Za każdym razem jak odtwarzam cokolwiek nie gra nic z lewego przedniego i prawego tylniego, subwoofer gra za każdym razem jak i reszta głośników. Panowie co ustawić i gdzie żeby grało na wszystkich głośnikach? Nie potrzebuje dolby surround, wsytarczy mi zwykłe stereo lecz by grało na wszystkich głosnikach. Zaznaczam że wszystkie wtyki podpiełem prawidłowo gdyż nie da się tego spartaczyć bo jest oznaczone kolorkami :P
    Ktoś spróbuje pomóc?

0 2
  • #2 04 Sty 2016 18:05
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

grampp napisał:
    zwykłe stereo lecz by grało na wszystkich głosnikach.

To proszę się zdecydować - stereo to nie wszystkie głośniki.
    I druga sprawa - zapewne tv degraduje audio do zwykłego stereo.

1
  • #3 04 Sty 2016 19:41
    grampp
    Poziom 8  

Już ogarnąłem twmat, można zamknąć. Żeby wyjaśnić głupia sprawa za mocno powpychałem kabelki do głośników dlatego nie grały te dwa.... Heh. Pozdrawiam

0