Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mały odkurzacz z filtrem wodnym do 1000zł

Svetherus 04 Jan 2016 13:06 1548 4
    Svetherus
    Level 28  
    Witam,

poszukuję jak w temacie - małego odkurzacza z filtrem wodnym. Powierzchnia mieszkania - 50m2, większość to panele, 1-2 dywany z krótkim włosem.

Oboje z żoną mamy alergię na kurz, tak więc filtr wodny wydaje się być najlepszym rozwiązaniem. Jako, że mieszkanie jest małe, to przestrzeń do przechowywania odkurzacza też nie jest duża - tak więc wynalazki MPM odpadają - bo są STANOWCZO zbyt duże.

Jeśli chodzi o rozmiar, dobrze wygląda 'Hoover hyp 1600' ale nie ma zbyt wielu opinii na jego temat. Ani na temat tejże firmy.

Budżet - 1000zł to absolutny max, już trochę naciągnięty...

Pozdrawiam
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    Przemeek1988
    Level 22  
    Przyjrzyj ofertę firmy Thomas - myślę ,że powinieneś znaleźć coś dla siebie. Produkcja w Niemczech - z jakości, funkcjonalności będziesz zadowolony.
    Svetherus
    Level 28  
    właśnie przeglądam.
    I raczej pójdę w tym kierunku, tylko zastanawiam się, który wybrać - czy Animal Pure, czy Pet&Family. Allergic pure raczej odpada, bo Animal daje więcej akcesoriów za bardzo podobne pieniądze.

Zastanawiam sie nad sensownością opcji prania - w tak małym mieszkaniu, gdzie powierzchnia dywanów jest około 5-7m2, tapicerkę krzeseł w jadalni mam i tak zdejmowaną więc lekko się pierze, a z mebli tapicerowanych tylko sofa + fotel. Więc nie wiem czy to nie przerost formy nad treścią.
    Przemeek1988
    Level 22  
    Odpuść sobie. Odkurzacz piorący znacznie przybiera na wadze ,gabarytach i poziomie hałasu. Będzie znacznie mniej wygodny do codziennej eksploatacji. Co innego jeśli kupujesz jako drugi odkurzacz, ale jako jeden - nie za bardzo dobry pomysł.

Rozważ jeszcze opcję odkurzacza workowego z filtracją hepa. Dobry filtr H13 + worki safbag są w stanie usunąć niemalże tyle samo roztoczy co wodny (ten z kolei wypuszcza jakieś tam resztki nie przefiltrowane w postaci mgiełki). Jedyna wada- eksploatacja jest droższa. Jeśli dobry workowy (rozwiązanie PRO ,że się tak wyrażę) to również albo Thomas albo Miele.
    Svetherus
    Level 28  
    teściowie mają w domu jakiś piekielnie drogi odkurzacz Miele (sprzed kilku ładnych lat, kosztował 2500zł coś około), z elektroszczotką z własnym napędem kółek, podświetlaniem, i nie wiem co jeszcze. "Normalny" workowy. I powiem tak - bez sensu. Ssawka jest dramatycznie ciężka przez fakt silniczka. Odkurzacz regularnie wydaje różne zapachy z siebie, pomimo częstej wymiany worków. Czujnik zapełnienia worka jest nieprecyzyjny i jego odczyt różni się w zależności od siły ssania. Zniechęciłem się ;)

A że żona nie lubi zbyt suchego powietrza w domu, stanęło na wodnym. Co do rozmiarów piorącego Thomasa - akurat nie różnią się zbytnio od pozostałych. Różnica jest w cenie i w sensowności zakupu i wykorzystania tego co dostaje. No więc się zastanawiam ;)

Kupiony, Thomas Animal Pure. Zobaczymy jak to będzie.