Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Golf 2 1.3 KAT NZ - Miga kontrolka od oleju.

rafbid 04 Jan 2016 15:00 1689 7
 • #1
  rafbid
  Level 33  
  Po przekręceniu stacyjki kontrolka od oleju miga wcześniej świeciła(tak mi się wydaje) się cały czas. Po odpaleniu silnika dalej miga po przygazowaniu do 2 tys obrotów gasnie na chwilę i uruchamia się brzęczyk. Odłączyłem czujnik oleju z takim niebieskim kablem nie świeciła się. Zwarłem kabel do masy i znowu migała. Podejrzewam że coś zamarzło bo pod korkiem oleju jest zamarznięty lód odma odłączona co zimę bo kiedyś zamarzła. Poziom oleju odpowiedni. Czekać do odwilży czy można coś jeszcze sprawdzić z elektryki?
 • #2
  diablo23248
  Level 28  
  Sprawdzić faktyczne ciśnienie oleju.
 • #3
  kwok
  Level 39  
  Nic nie sprawdzaj i nie odpalaj!! Jak masz możliwość to nagrzej miskę olejową - prawdopodobnie jest trochę wody w oleju która się wytrąciła i zamarzła na smoku pompy oleju. Po nagrzaniu możesz odpalić na chwilę żeby zobaczyć czy kontrolka zgaśnie.
 • #4
  gawlo235
  Level 19  
  Ewentualnie warto było by wykręcić czujnik oleju i wkręcić zegar do pomiaru faktycznego ciś. W tak niskij temp. pamiętaj, że ciśnienie oleju może pojawić się po 10/15sek. im "cieńszy" olej tym ciśnienie dłużej dochodzi. Oczywiście odma też jest ważna by była drożna.
 • #5
  rafbid
  Level 33  
  Poczekam aż mróz osłabnie i podgrzeje miskę olejową.
  gawlo235 wrote:
  Oczywiście odma też jest ważna by była drożna.
  Zawsze na większe mrozy ściągam wężyk z pokrywy zaworów. Olej leje 10W40 GM
 • #6
  kwok
  Level 39  
  rafbid wrote:
  Zawsze na większe mrozy ściągam wężyk z pokrywy zaworów.

  To za mało. Tam jest malutka dziurka i nie da rady odprowadzić tego co się zbiera w silniku - nie bez powodu stosuje się węże grubości palca.
 • #7
  Szakuł880813
  Level 10  
  miałem podobnie w polo jezdzone na krótkie odcinki zebrał sie tak zwany majonez (wytrancanie sie wody) w silniku przy mrozach zapalała sie kontrolka oleju pomogła płuczka i wymiana oleju
 • #8
  rafbid
  Level 33  
  Wyczyściłem odme zamarzła ta puszka wypłukałem wszystko gorącą wodą później wrzątkiem wyleciało mnóstwo glutów. Przy okazji znalzłem dziurę gdzie mógł ciągnąć lewe powietrze. Miskę olejową podgrzałem elektryczną kuchenką turystyczną :) Po odpaleniu wszystko jest ok silnik zagrzałem. Robię krótkie odcinki na LPG. Na przyszłość pewnie będę musiał co jakiś czas czyścić odmę? Przy temperaturach +5 +10 stopni już mi się zbierał biały nalot pod korkiem oleju