Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Splitter card na FERGUSON ARIVA 103 mini - nie działa

04 Sty 2016 15:18 1983 8
  • Poziom 11  
    Witam wszystkich forumowiczów w nowym roku.

Kupiłem splitter card do TNK na PIC16F628A. Karty klienta działają na dekoderze HD 2850ST a na FERGUSON ARIVA 103 mini nie. Z tego co zmierzyłem to jest brak zasilania układu PIC16F628A na karcie klienckiej przez dekoder (pin 14 , 5). Pytanie brzmi czy mogę odciąć pin zasilający z dekodera i zasilić pic-a z osobnego zasilacza, czy to rozwiąże problem, czy może to wywołać jakieś niepożądane skutki.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    Producent wymyślił przejściówkę do tego typu dekodera - czyli kartę z pic wkładamy w przejściówkę która ma dodatkowy zasilacz. Z tego co się dowiedziałem to ariva nie daje rady prądowo. Przejściówka to po pierwsze duży dodatkowy element i kolejna kasa.
  • Poziom 11  
    Witam ponownie. Dokupiłem przejściówkę do dekodera ARIVA 103 mini przechodząc krok dalej ale... nadal mam problemy z uzyskaniem kanałów TNK HD na obu dekoderach.

Gdy podłączę 2 dekodery Ferguson, jeden ARIVA 103 mini a drugi stary FX7600 do splittera to wszystko działa prawidłowo. Natomiast jak tylko podłącze dekoder ITI 2850ST od razu kanały na Fergusonach są zablokowane mimo że widzą kartę dostępową ze splittera prawidłowo. Pytanie brzmi dlaczego ITI 2850ST zabiera, blokuje dostęp i jak to ominąć.
  • Poziom 11  
    Witam, Otóż karta to TNK HD (kilka lat już ją mam zakupiona z dekoderem ITI2850ST). A gdyby wejść w menu serwisowe to jest możliwość np rozparowania ? Może w tedy by zaczął współdzielić kartę dla innych dekoderów.
  • Poziom 24  
    wlj napisał:
    A gdyby wejść w menu serwisowe

Kto ci broni?
    wlj napisał:
    Może w tedy by zaczął współdzielić kartę dla innych dekoderów.

Może?
    Tylko nie zadawaj głupich pytań, jak.
  • Poziom 11  
    No niestety w tym menu nic ciekawego niema. Mihal2002 masz rację, widzę ze niczego się ciekawego nie dowiem. Pozostaje wymiana na Fergusona. Dzieki za aktywność. Zamykam temat.