Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Re: Jak podlaczyc tv dekoder i kino

haryelo 04 Sty 2016 16:41 1230 19
  • #1 04 Sty 2016 16:41
    haryelo
    Poziom 4  

Witam jestem posiadaczem tv toshiba 32w1333db , kina domowego Sony BDV-E2100 .

chciałbym połączyć to tak aby dzwiek i obraz byl odbierany z dekodera .

)

0 19
  • Sklep HeluKabel
  • #2 04 Sty 2016 16:55
    Tabaka341
    Poziom 9  

A jaki ten dekoder? Co on dekoduje?
    Pozdrawiam.

0
  • #3 04 Sty 2016 19:52
    haryelo
    Poziom 4  

Openbox s13

Dodano po 2 [godziny] 55 [minuty]:

nikt nie pomoze ?

0
  • #4 04 Sty 2016 20:38
    kazikszach
    Poziom 33  

Podaj dokładnie, jakie wejścia i wyjścia mają twoje sprzęty, jak możesz to zrób zdjęcia i napisz co chcesz uzyskać.
    Na tak lakoniczną informację, jaką podałeś trudno podpowiadać.

0
  • #5 04 Sty 2016 21:18
    haryelo
    Poziom 4  

nie znam się na wejściach i wyjściach . dekoder ma jedno hdmi i wejscie o nazwie AV i IR ( jack od słuchawek do nich wchodzi nie wiem czy to istotne) kino ma hdmi out i optical digital in , audio in białe i czerwone wejscie , telewizor : 2 wejścia hdmi scart, spdif coax out , ypbpr , sideav (żółte wejscie)

0
  • Sklep HeluKabel
  • #6 04 Sty 2016 21:22
    haryelo
    Poziom 4  

nie znam się na wejściach i wyjściach . dekoder ma jedno hdmi i wejscie o nazwie AV i IR ( jack od słuchawek do nich wchodzi nie wiem czy to istotne) kino ma hdmi out i optical digital in , audio in białe i czerwone wejscie , telewizor : 2 wejścia hdmi scart, spdif coax out , ypbpr , sideav (żółte wejscie)

0
  • #7 04 Sty 2016 21:23
    sosarek

Poziom 43  

Tuner posiada wyjście optyczne(choć tego nie jestem pewny - opisane jest jako IN - ciekawostka), kino wejście optyczne - najprostszy sposób, telewizor posiada cyfrowe wyjście coaxialne - potrzebny byłby konwerter sygnału.

0
  • #8 04 Sty 2016 21:27
    haryelo
    Poziom 4  

chce uzyskać dźwięk z kolumn oglądając normalnie programy telewizyjne . puki co odbieram tylko obraz i dźwięk z telewizora a chciałbym odbierac dźwięk z kina .

0
  • #9 04 Sty 2016 21:29
    sosarek

Poziom 43  

Wejdź w ustawienia tunera, odnajdź sekcję Dźwięk/Audio, napisz jaki masz dostępne opcje - ew. wrzuć zrzuty tego menu.

0
  • #10 04 Sty 2016 21:30
    haryelo
    Poziom 4  

Więc poproszę w prostych słowach co mam zrobić bo jak wspominałem nie znam się kompletnie na tym.

Tuner to dekoder czy odtwarzacz DVD ?

0
  • #11 04 Sty 2016 21:31
    sosarek

Poziom 43  

Na początek

sosarek napisał:
    Wejdź w ustawienia tunera, odnajdź sekcję Dźwięk/Audio, napisz jaki masz dostępne opcje - ew. wrzuć zrzuty tego menu.

Jeśli w tunerze jest wyjście optyczne(a na obudowie tylko widnieje zły opis) to za pomocą kabla optycznego do wejścia w kinie domowym.

0
  • #13 04 Sty 2016 22:11
    sosarek

Poziom 43  

Ustaw LPCM, następnie wyłącz oba urządzenia, połącz je kablem optycznym, włącz - w kinie wybierz odpowiednie źródło dźwięku.

0
  • #14 04 Sty 2016 22:32
    haryelo
    Poziom 4  

niestety nie zadziała dekoder nie ma wyjścia optycznego . tylko kino posiada wejście optyczne jak widać na załączonych zdieciach

0
  • #15 04 Sty 2016 22:45
    sosarek

Poziom 43  

haryelo napisał:
    dekoder nie ma wyjścia optycznego

Trzeba było wkleić sensowne zdjęcia - przedstawiające wszystkie gniazda w każdym z urządzeń, a nie połowiczne.
    sosarek napisał:
    kino wejście optyczne - najprostszy sposób, telewizor posiada cyfrowe wyjście coaxialne - potrzebny byłby konwerter sygnału.

0
  • #16 05 Sty 2016 05:38
    Tabaka341
    Poziom 9  

A nie jest "zakorkowane" jak jest nieużywane?
    T.

0
  • #17 07 Sty 2016 20:54
    haryelo
    Poziom 4  

Więc moje pytanie wygląda tak : Czy ktoś mógłby mi znaleźć kabel optyczny i ten konwerter na e bay-u (UK) i czy to na pewno rozwiąże problemy ?
    jaki będzie mniej więcej tego koszt?

Zwracam się z tą prośbą gdyż jak wspominałem nie mam na ten temat żadnej wiedzy ani doświadczenia i nie chciałbym zamówić złych elementów . Chyba że ktoś ma jeszcze jakieś ciekawe rozwiązania .

0
  • #18 11 Sty 2016 16:28
    haryelo
    Poziom 4  

sosarek napisał:
    haryelo napisał:
    dekoder nie ma wyjścia optycznego

Trzeba było wkleić sensowne zdjęcia - przedstawiające wszystkie gniazda w każdym z urządzeń, a nie połowiczne.
    sosarek napisał:
    kino wejście optyczne - najprostszy sposób, telewizor posiada cyfrowe wyjście coaxialne - potrzebny byłby konwerter sygnału.

mógłbyś mi wysłać link z jakimś konwerterem na allegro bądź eBay(uk) nie chce popełnic błędu przy zamawianiu. Chyba że masz jakies inne ciekawe rozwiązanie

0
  • #19 22 Sty 2016 19:28
    haryelo
    Poziom 4  

sosarek napisał:
    Tuner posiada wyjście optyczne(choć tego nie jestem pewny - opisane jest jako IN - ciekawostka), kino wejście optyczne - najprostszy sposób, telewizor posiada cyfrowe wyjście coaxialne - potrzebny byłby konwerter sygnału.

Więc skoro to takie proste prosiłbym abyś mi podesłał linki do tego co mam zakupić i jaki jest koszt ogólny. Najlepiej by było na e-bay.co.uk ale jak nic nie znajdziesz może być w Polsce. Znasz się na tym widzę więc dla Ciebie nie będzie problem znaleść tego jak dla mnie .

0
  • #20 25 Sty 2016 05:58
    Polon_us
    Poziom 41  

Przejrzałem specyfikację urządzeń posiadanych przez kolegę. Niestety, nie można podłączyć dekodera bezpośrednio do kina - dekoder nie posiada wyjścia cyfrowego audio.
    Ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać telewizor. Efekt powinien był być ten sam.
    Ze względu na to, że są różne formy przesłania dźwięku cyfrowego audio pomiędzy telewizorem (Coax) a kinem (Optyczne) kolega potrzebuje konwerter i stosowne kabelki.

A zatem:

Zakup:

Konwerter -> Link
    Tu uwaga -> konwerter musi być opisany - Coax In -> Opt Out .

Przewód TosLink (Optyczny) -> Link

Przewód CINCH (inaczej RCA) - to chyba kolega bez problemu znajdzie lub użyje coś z domowych. Zawsze takie kable zostają.

Połączenia:

Telewizor -> Gniazdo Coax Out -> Przewód CINCH -> Konwerter -> Coax In
    Konwerter -> Opt Out -> Kabel Opt. TosLink -> Kino -> Optical In

Ustawienia:

Dekoder -> Digital Audio Out -> LPCM Out
    Telewizor -> Digital Out -> Compressed
    Kino -> włączyć wejście Optical In

I to tyle. Proszę donieść o rezultatach.

Powodzenia :)

0