Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki estradowe wzmacniacz

04 Sty 2016 16:53 873 13
  • Poziom 5  
    Mam takie pytanie. Zamierzam rozpocząć przygode z dj na imprezach itp. Ale można powiedzieć że jestem w tym troche zielony. Aktualnie posiadam głośnik estradowy Carvin 400W 8 Ohm i zastanawiam się jaki kupić do tego wzmacniacz ponieważ chce jeszcze dokupić jakieś głośniki z dwa ale już taki w miare konkretny sprzęt, podobnie jak wzmacniacz i końcówke. Jeśli chodzi o budżet to tak do 2000 zł chyba że będzie potrzeba zainwestować wiecej ale wstępnie do 2000zł, a jeśli o zastosowanie to obsługa imprez typu 18-nastki, lecia itp Myślałem postawić na coś sprawdzonego czyli głośniki altus a jesli chodzi o wzmacniacz to nie mam pojęcia
  • Poziom 17  
    Po pierwsze, by zacząć cokolwiek nagłaśniać, trzeba mieć jakiś budżet i wiedzę. Zanim wydasz proponuję trochę poczytać o sprzęcie, chociażby przejrzeć inne tematy na forum.

PS: w potocznej terminologii wzmacniacz to praktycznie to samo co końcówka (końcówka mocy).
  • Poziom 5  
    Jeśli chodzi o budżet to tak do 2000 zł chyba że będzie potrzeba zainwestować wiecej ale wstępnie do 2000zł, a jeśli o zastosowanie to obsługa imprez typu 18-nastki, lecia itp Myślałem postawić na coś sprawdzonego czyli głośniki altus eon a jeśli chodzi o wzmacniacz to nie mam pojęcia
  • Użytkownik obserwowany
    Altus eon? Chyba JBL EON? Altusy to kolumny do słuchania muzyki w domu - jeśli chcesz z nimi na imprezę startować(coś poza domówkę z przerwami na picie bo nie wytrzymają ciągłego grania pod dużym obciążeniem) DARUJ sobie DJowanie - będzie wstyd a nie impreza. Szukaj uzywanych kolumn ESTRADOWYCH.
  • Poziom 17  
    Jakich marek nie wybierać masz w temacie na forum. Za dwa tysiące poszukaj fajnych pełnopasmówek LDMa (najlepiej 3 drożne i 4 ohmowe by lepiej wykorzystać wzmacniacz) a potem do tego pomożemy dobrać ci końcówkę.

Przykład:
    http://olx.pl/oferta/ldm-315-06-pro-300-600-watt-CID751-IDd87S5.html#35bbf17d1d
    lub
    http://olx.pl/oferta/kolumny-ldm-trojdrozne-CID751-IDdkHJn.html#35bbf17d1d
    Do tego:
    http://olx.pl/oferta/elmuz-23042x300w-przy-4o...-jak-ze-sklepu-CID751-IDdcFKl.html#707dd02588

Plus okablowanie, statywy. I masz fajny zestaw na start. Większość 18stek powinieneś tym oblecieć z uśmiechem na twarzy.
  • Użytkownik obserwowany
    Przecież to 10 albo 12 letnie stare szczekaczki - ani to basu nie ma a góra skrzecząca i to jeszcze 2200 :D

Yamahy mają słaby bas - dudni i jest "kartonowy" a środek i góra są ok. Chyba, że cyfrę kupisz z parametrycznymi pasmami to spoko :)
  • Poziom 5  
    cene za jaką moge je nabyć to 500 zł
  • Użytkownik obserwowany
    Za 500 można brać - na satelity się od wielkiej biedy nadadzą a zawsze sprzedasz.
  • Poziom 17  
    Kolumny jakie postawisz na imprezie muszą być dwie takie same - jeśli chodzi o kolumny pełnopasmowe lub satelity - basu się to nie tyczy. Proponuję sprzedać twój głośnik i kupić dobrą parę kolumn.

500 za jedną czy dwie?? Sprzedaje komplet czy jedną? Jeśli jedną to odpuść.
  • Poziom 5  
    A do tego 400 W 8 Ohm jaki wzmacniacz proponujesz? bo nie wiem czy dobrze rozumiem, jeśli nie ma głośnik wbudowanego wzmacniacza to wzmacniacz zewnętrzny musi być tak ? i myślałem o konsoli jakiejś?

Dodano po 45 [sekundy]:

Nie nie, 500 za dwie JBL

Dodano po 1 [minuty]:

Dobrą parę kolumn, czyli coś takiego jak mi wysłałeś ok 400 W 4Ohm
  • Poziom 17  
    Zbiór głośników w jednym pudle mówiąc potocznie to kolumna - zapamiętaj. Kolumna składa się z głośników itd... Jeśli kolumna nie ma wbudowanego wzmacniacza to wzmacniacz musi być zewnętrzny. Jeśli ma - nie trzeba. Konsola to też bardzo szerokie pojęcie, zakładam że potrzebujesz po prostu mixera czyli urządzenia, do którego podłączysz jakieś źródła sygnału (np mikrofon, laptop) i za pomocą jego będziesz mógł regulować głośność, barwę dźwięku czyli w zasadzie parametry sygnału.
    Jeśli masz jedną kolumne - to ją sprzedaj bo jedną nic nie zrobisz. Muszą być dwie, takie same. Kolumn bez wzmacniacza szukaj 4 ohmowych - wzmacniacz przy impedancji 4 ohm ma większą moc niż przy 8 ohmach, czemu tak jest to już odsyłam do google.
    Do kolumn 400W 4 ohm potrzebujesz wzmacniacza o mocy minimum 400W i 4 ohm, np handbox atx800 lub innego o podobnych parametrach: elmuz 2404, ads lx800 itp.
    Handboxa o takich parametrach mam na sprzedaż, jeśli jesteś zainteresowany, napisz pw.
  • Poziom 43  
    tyson32 napisał:
    czy dobrze rozumiem, jeśli nie ma głośnik wbudowanego wzmacniacza to wzmacniacz zewnętrzny musi być tak ?
    Kolego!
    Piszesz w dziale ESTRADA - a nie znasz podstaw? Na pewno wiesz co robisz? Po co Ci ten sprzęt? Nie znając się na tym możesz co najwyżej wyrzucić pieniądze w błoto - wystarczy że coś źle podłączysz, coś pomylisz - bo nie będziesz wiedział, a elektroda poza zasięgiem - Na pewno jesteś na to przygotowany?
  • Poziom 5  
    Kolego!
    Wiem co robie, ponieważ najpierw staram się poznać to i owo, aby dowiedzieć się jakie głośniki kupić wzmacniacz konsole itp. A jeśli chodzi o podłączenie to mam znajomego który mi to wyjaśni. Więc jeśli wiesz coś więcej Kolego to proszę abyś mi pomgł.